Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kolejny w czołówce

ART
Tomasz Kruk pojedzie na MŚ kadetów Fot. Artur Bogacki
Bardzo blisko strefy medalowej był w mistrzostwach Europy do lat 17 szpadzista KKS Kraków Tomasz Kruk. W rozegranym w Atenach turnieju zajął 8. miejsce.

SZERMIERKA.Tomasz Kruk z KKS Kraków 8. w ME kadetów

W Grecji krakowianin (jego trenerem w KKS jest Bartłomiej Język) przegrał dopiero w ćwierćfinale, ulegając 10-15 Francuzowi Houssamowi Elkordori. Tego w finale pokonał Włoch Marco Fichera. To największy sukces krakowianina, który jako jedyny z polskiej ekipy zakwalifikował się do czołowej "32". Drugi z zawodników KKS, Felix Fraś po porażce 10-15 z Węgrem Georgo Kissem (pokonał go później Kruk), sklasyfikowany został na 45. pozycji. Polakom nie wyszedł turniej drużynowy ME, zajęli w nim odległe 13. miejsce, na 16 drużyn.

- To jego najlepszy wynik na międzynarodowej arenie - mówi o Kruku trener KKS Eugeniusz Olesiak. - Dzięki miejscu w "ósemce" wywalczył kwalifikację na mistrzostwa świata, które odbędą się wkrótce w Azerbejdżanie, w Baku. To bardzo zdolny, inteligentny i ambitny zawodnik, będziemy mieli z niego pożytek. Przed rokiem zdobył wicemistrzostwo Polski w swej kategorii, liczymy, że za dwa tygodnie zdobędzie złoto. Mistrzynią Polski jest już jego siostra Magdalena.

To już trzeci w ostatnich kilku latach reprezentant KKS plasuje się w czołowej "8" dużej młodzieżowej imprezy. W 2006 r. brązowy medal ME 20-latek wywalczyła Renata Knapik, była też 8. w MŚ w Taebaek City (Korea Płd.). Przed rokiem w MŚ do 17 lat w Belfaście także 8. był Józef Pordes. Teraz dobrą passę kontynuuje Tomasz Kruk.

Przypomnijmy, że największy indywidualny sukces młodzieżowej szpady dla Krakowa to brązowy medal MŚ 20-latków Michała Sobieraja (wówczas KKS, później AZS AWF Kraków) w 1998 r. w wenezuelskiej Walencji.