Kolejny ważny krok do utrzymania

MTS Chrzanów pokonał we własnej hali ChKS Łódź 33-29 (19-14), prezentując nowe, lepsze oblicze. To było już jego drugie z rzędu zwycięstwo.

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH. MTS Chrzanów po raz drugi z rzędu wygrał we własnej hali, tym razem odprawiając ChKS Łódź

Chrzanowianie w pełni wykorzystali własną halę, dwa razy z rzędu zgarniając w niej pełną pulę. - Powiedziałem po naszej wygranej nad ASPR Zawadzkie, że potyczki z tą drużyną oznaczają dla nas zwrot. Pamiętam, jak w pierwszej rundzie, po przegranej w Zawadzkich, popadliśmy w dołek, więc skoro teraz z nimi wygraliśmy, będziemy się piąć w tabeli. Na razie przeczucie mnie nie pomyliło. Inna sprawa, że łodzianie są dla nas trudnym rywalem. Mają młodą kadrę, ale jej zawodnicy są dobrze wyszkoleni techniczne i zarazem waleczni - podkreśla Adam Piekarczyk, trener MTS. - Początek był bardzo nerwowy, czego najlepszym dowodem był fakt, że pierwszą bramkę, otwierającą wynik meczu, rzuciliśmy dopiero w 6 minucie - dodaje szkoleniowiec.

Chrzanowianie schodzili na przerwę z pięciobramkową zaliczką. Jednak w drugiej połowie "odjechali" rywalom nawet na dziewięć goli. - Do końca meczu pozostawał kwadrans, więc wtedy nie zdecydowałem się jeszcze na wpuszczenie zawodników z ławki - zwraca uwagę trener Piekarczyk. - Wśród rezerwowych nie mamy zawodników reprezentujących taki sam poziom, jak ci z wyjściowej kadry, więc wyszedłem z założenia, że wyrwanie z ławki siedzących na niej zawodników może sprawić, że nasza zaliczka szybko stopnieje i tym samym narazimy się na nerwową końcówkę - dodaje.

Jednak nawet wiodący gracze MTS nie ustrzegli się zastoju, bo łodzianie zbliżyli się do nich na pięć goli. Jednak szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami, zaprowadzając "stary porządek". - Chłopcy zagrali uważnie w obronie, walcząc ambitnie od pierwszej do ostatniej minuty, dlatego za serce pozostawione na parkiecie należą im się słowa uznania - dodaje.

W obozie MTS cieszą się z drugiej z rzędu wygranej, zdając sobie sprawę z tego, że zwycięstwo nad łodzianami nie załatwia sprawy utrzymanie w gronie pierwszoligowców. - Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, w których powinniśmy zdobyć minimum cztery punkty - wylicza trener Piekarczyk. - Tyle powinno wystarczyć do utrzymania. Na razie zrobiliśmy z tym celu kolejny, mały krok - kończy szkoleniowiec.

JERZY ZABORSKI

STRZELCY MTS:

78 goli - Kruczek, 71 - Owczarek, 62 - Paweł Rokita, 56 - Bugajski; 52 - Miodoński; 51 - Szlinger, Bobowski; 20 - Kobiela; 15 - Pytlik; 13 - Zajdel; 6 - Łącki, 5 - Piekarczyk; 2 - Marchliński, Uraz; 1 - Studziński, Baliś.