Kolejny zwycięski thriller Wandy

ART
I LIGA MĘŻCZYZN. Dzięki zwycięstwu, po emocjonującym pojedynku, nowohucianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli. KA Wanda Instal Kraków - Ślepsk Suwałki 3-2 (25-20, 27-25, 25-27, 24-26, 16-14)

KA Wanda Instal: Łukasik, Tepling, Syguła, Ferek, Pić, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Szablewski, Dzierwa, Soroka.

Ślepsk: Radomski, Skrzypkowski, Górski, Jurkojć, Rudzewicz, Stępień, Dembiec (libero) oraz Wasilewski, Szewczyk, Rohnka, Konieczny.

Dramatyczne pojedynki na własnym parkiecie stają się specjalnością Wandy. Tym razem znów zakończyło się happy endem, a była szansa na zwycięstwo za pełną pulę.

Tylko w I secie obyło się bez emocji, następne partie rozstrzygały się w końcówce. Nie zanosiło się na to w drugiej części, w której miejscowi prowadzili 11-6. Coś w ich grze się zacięło i wkrótce było 17-20 i 19-22. Finisz był jednak zdecydowanie lepszy, miejscowi obronili trzy piłki setowe. Przy stanie 25-25 trener Silczuk desygnował na zagrywkę kontuzjowanego Sorokę (zabrakło także narzekającego na uraz drugiego z podstawowych przyjmujących - Mischkego). Zawodnik nie może jeszcze skakać, ale to jego dwa asy przechyliły szalę.

Goście wykazali się nie lada odpornością psychiczną. Podnieśli się i choć w trzeciej części ponownie nie wykorzystali dwóch piłek setowych, tym razem nie dali się przełamać. W czwartym secie znów była zacięta walka i o wszystkim musiał decydować tie-break.

Na początku to Wanda dyktowała warunki, zmieniając strony przy stanie 8-4. Wkrótce jednak był remis (9-9). Wojnę nerwów wygrali miejscowi, zwyciężając na przewagi, mimo że to goście mieli jako pierwsi piłkę meczową.