"Kolejorz" nadal na złym torze

Jerzy Filipiuk
Lech Poznań nie zdołał strzelić bramki ekipie z Portugalii
Lech Poznań nie zdołał strzelić bramki ekipie z Portugalii Polska Press/Waldemar Wylegalski
W swym pierwszym meczu w obecnej edycji Ligi Europu Lech Poznań tylko bezbramkowo zremisował na własnym boisku z CF Os Belenenses.

Obie drużyny w swoich ligach spisują się bardzo słabo. Lech jest w strefie spadkowej (przegrał sześć z ośmiu spotkań), portugalski zespół tuż nad nią (w ostatni weekend w derbach został rozgromiony przez Benficę Lizbona 6:0).

Drużyna ”Kolejorza” zagrała w zmienionym składzie w porównaniu do ligowych występów. Był to efekt nie tyle jej kłopotów zdrowotnych, co decyzji władz klubu, by skupić się na rozgrywkach ekstraklasy a nie na Lidze Europy.

W obecności zaledwie 8 tysięcy widzów mistrzowie Polski rozegrali słabe spotkanie. W pierwszej połowie byli bliscy straty gola, gdy Łukasz Trałka główkował w poprzeczkę własnej bramki, a Luis Leal strzelił, także głową, minimalnie niecelnie.

Kolejną okazję goście mieli zaraz po przerwie, gdy Carlos Martins trafił w słupek. Gospodarze dopiero po godzinie gry zaczęli poważniej zagrażać bramce rywali, ale brakowało im skuteczności.

W doliczonym czasie gry goście mieli kolejną okazję na zdobycie zwycięskiej bramki, jednak głową minimalnie chybił Miguel Rosa.