Kolekcjoner krążków

Tomasz Sikora biathlonowym mistrzem Europy!

Krystyna Pałka złota wśród juniorek

Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów) zdobył złoty medal w biegu na dochodzenie na 12,5 km w biathlonowych mistrzostwach Europy w Raubiczach na Białorusi. Złotą medalistką ME wśród juniorek została Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice). Wygrała bieg na 10 km na dochodzenie.
   W środę Sikora został wicemistrzem Europy w sprincie na 10 km. Do triumfatora - Aleksandra Symana - stracił niespełna 20 sekund i tyle czasu po Białorusinie ruszył na trasę czwartkowego biegu na dochodzenie. Bardzo dobrze spisywał się na strzelnicy - w czterech strzelaniach nie popełnił żadnego błędu. Mylili się za to jego najgroźniejsi rywale - Syman (aż sześć pudeł) i trzeci w sprincie inny Białorusin Władimir Draczew (pięć rund karnych). Ostatecznie kolejni zawodnicy stracili do Sikory ponad dwie minuty. Drugi był Norweg Alexander Os, a trzeci Rosjanin Jewgienij Trebuczenko. Dobrze spisał się Wiesław Ziemianin, który przesunął się z ósmego miejsca w sprincie na piątą lokatę. Do brązowego medalu zabrakło mu niespełna 14 sekund.
   Krystyna Pałka wyprzedziła dwie Rosjanki Anastazję Szypuliną oraz Ulanę Denisową. Był to już drugi medal polskiej biathlonistki zdobyty w mistrzostwach Europy. W środę zajęła drugie miejsce w wyścigu sprinterskim juniorek na 7,5 km.
   Na 10 km na dochodzenie wśród kobiet wygrała Olena Pietrowa (Ukraina). Najlepsza z Polek Magdalena Grzywa była 15.
    (PAP)
   Bieg na dochodzenie, 12,5 km mężczyzn: 1. Tomasz Sikora (Polska) 33.53,6 (0 rund karnych), 2. Alexander Os (Norwegia) strata 2.08,9 (4), 3. Jewgienij Trebuczenko (Rosja) 2.21,5 (4), 4. Carsten Heymann (Niemcy) 2.26,8 (3), 5. Wiesław Ziemianin (Polska) 2.35,4 (4)... 30. Grzegorz Bodziana (Polska) 6.19,1 (3), 35. Ryszard Szary (Polska) 7.53,6 (3).
   Wyniki biegu juniorek na 10 km na dochodzenie: 1. Krystyna Pałka (Polska) 32.43,6 (3), 2. Anastazja Szypulina (Rosja) - 2.25,4 (7), 3. Ulana Denisowa (Rosja) 2.49,5 (11)... 7. Magdalena Nykiel (Polska) 3.37,4 (5), 9. Paulina Bobak (Polska) 3.56,7 (3), 17. Angelika Szrubianiec (Polska)- 5.46,1 (7).
   Wyniki biegu na 10 km kobiet na dochodzenie: 1. Olena Pietrowa (Ukraina) 30.41,8 (1), 2. Jekatierina Iwanowa (Białoruś) 36,3 s straty (2), 3. Olena Zubriłowa (Białoruś) 1.33,6 (5)... 15. Magdalena Grzywa (Polska) 3.19,9 (0), 29. Katarzyna Ponikwia (Polska) 6.33,8 (4).