Kolizja z "autobusem"

(zab)Zaktualizowano
Dwory Unia II Oświęcim - KH Sanok 2-4 (0-4, 2-0, 0-0)

W I lidze hokejowej

0-1 T. Demkowicz 5, 0-2 Piecuch 5, 0-3 Niemiec 6, 0-1 T. Demkowicz 14, 1-4 A. Kotoński 22, 2-4 Bisaga 23. Sędziowali: Marek Ostrowski z Krakowa oraz Katarzyna Zygmunt i Sławomir Strózik z Krynicy. Kary: 4 - 4 minut. Widzów 250.
   Dwory II: Witek - Noworyta, Szynal; Stachura, Radwan, Modrzejewski - Górka, Maj; A. Kotoński, Bernaś, Boba - Lorek, Kozak; Krompiec, Żak, Bisaga - Bolek, Obstarczyk; Pidło, Madeja, Resiak.
   KH Sanok: Janiec- Stolarik, Rąpała; Niemiec, Mermer, Radwan - Ciepły, A. Burnat; Galant, Kostecki, T. Demkowicz - Dżoń, Piecuch, Karnas.
   To miał być hit w I lidze hokejowej, bowiem wicelider podejmował prowadzący w tabeli KH Sanok. Gospodarze zapowiadali wzmocnienia kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu, ale ostatecznie Karel Suchanek, szkoleniowiec mistrzów Polski do rezerw oddelegował tylko Marcina Kozaka.
   Nie zmieniało to faktu, że oświęcimska młodzież pałała żądzą rewanżu za porażki poniesione w Sanoku. Rozpoczęło się nawet obiecująco dla gospodarzy, bowiem już w 39 s Radwan pomknął lewą stroną i po jego zagraniu, zamykający akcję Stachura przeniósł krążek tuż obok spojenia.
   Kolejne minuty to już jednak katastrofa w wykonaniu oświęcimian, która przypominała kolizję z rozpędzonym sanockim "autobusem". W ciągu 60 s goście zaaplikowali miejscowym trzy bramki. Rozpoczął w 4.29 s Tomasz Demkowicz, który wygrał pojedynek z Przemysławem Witkiem. 26 s potem krążek po zagraniu Dżonia zza bramki przeszedł pod łyżwą Górki, zatrzymał się tuż przed linią bramkową, więc do siatki wepchnął go Piecuch. Nie było mowy o samobójczym trafieniu, jak sugerowali kibice. W 5.29 s Niemiec poprawił strzał Radwańskiego i wydawało się, że w tym spotkaniu nic ciekawego wydarzyć się już nie może. Gości w tym przekonaniu utwierdziła czwarta bramka; rozpoczęło się od ataku lewą stroną Kosteckiego, któremu odpuścił Maj, więc sanocki napastnik pomknął za bramkę, dograł Demkowiczowi, a ten "klepką" zaskoczył Witka.
   Unia przebudziła się pod koniec odsłony; w 17 min Andrzej Kotoński z bliska spudłował, a w 19 min Resiak z Pidłą znaleźli się w sytuacji "dwa na zero", ale uderzenie tego pierwszego z lewej strony po długim rogu było minimalnie niecelne.
    - To są tylko cztery gole. Ten mecz dla nas dopiero się rozpoczyna - mówił przed II tercją Andrzej Kotoński, najstarszy zawodnik rezerw i jednocześnie ich drugi trener.
   W 22 min właśnie Kotoński wpisał się na listę strzelców, kończąc akcję Radwana, a 80 sek. potem Bisaga wygrał pojedynek z Jańcem po zagraniu Górki.
   W 29 min Janiec wyjechał pod bandę do szarżującego prawą stroną Radwana, ten zdołał go minąć, zagrał do Stachury, ale jego kolega był najwyraźniej przekonany, że trafi do pustej bramki. Tymczasem między słupkami stanął jeden z obrońców KH, przyjmując lekko uderzony krążek na ciało.
   W 39 min Kostecki po dograniu Galanta znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz na kiju "wiózł" go Obstarczyk i strzał był mało precyzyjny.
   W 31 s trzeciej tercji Modrzejewski trafił w bliska wprost w Jańca. W 43 min kontuzji z starciu z Obstarczykiem nabawił się Dżoń i nie wrócił już na lód. Na tafli rozgorzała prawdziwa bitwa. W 51 min na dwa groźnie strzały Stachury odpowiedział Demkowicz, a w 54 min Rąpała. Dwie minuty potem Jańca niepokoili Bisaga ze Stachurą i trener gości poprosił o czas.
   W 58 min Radwański mógł postawić kropkę nad "i", lecz po zagraniu Kosteckiego starał się przyjąć krążek łyżwą i ten po odbiciu się od niej minął słupek.
   W 58 min Janiec po raz drugi wyjechał z bramki, tym razem między buliki, ale Modrzejewski nie potrafił tego wykorzystać. Dwory II nie miały okazji, by wycofać bramkarza.