Kołodziej wygrał w Lidze Mistrzów

(ART)
Żużel. Drugą edycję World Speed­way League – na torze w Gorzowie Wlkp. – wygrał zespół Elit Vet­landa, z tarnowia­ninem Januszem Kołodziejem w składzie.

Zawodnik „Jaskółek” w turnieju Ligi Mistrzów w Gorzowie Wlkp. zdobył 6 punktów w 4 biegach (tyle razy nominalnie jeździł każdy z uczestników). Liderami jego szwedzkiej drużyny byli Jarosław Hampel oraz Brytyjczyk Tai Woffinden (wywalczyli po 10 pkt).

– Zasłużyliśmy na to zwycięstwo, bo mamy mocny i wyrównany skład. To były bardzo ciekawe zawody, w których nie brakowało walki w Gorzowie – powiedział Tai Woffinden.

Ekipa z Vetlandy prowadziła praktycznie od początku turnieju. Ostatecznie nieznacznie wyprzedziła miejscową Stal, broniąc tym samym trofeum sprzed roku.

Pozostałe dwie drużyny tym razem nie liczyły się w walce o zwycięstwo. Dzięki dobremu finiszowi brązowy medal zdobył duński zespół Holsted SK, w barwach którego jechał Słowak Martin Vaculik, startujący w polskiej lidze w tarnowskiej Unii (6 pkt w 5 biegach). Jego kolega z drużyny Nicki Peder­sen wywalczył 11 punktów w 5 wyścigach, co było najlepszym wynikiem dnia.