Jednym z najważniejszych jej zadań będzie uruchomienie w naszym regionie - wzorem innych województw - programu "Grupa Szpitali Przyjaznych Kombatantom", umożliwiającego korzystanie ze świadczeń zdrowotnych poza kolejnością. Rada będzie ciałem opiniodawczym dla Zarządu Województwa Małopolskiego, który od 1 sierpnia 2009 r. odpowiada za integrację środowisk kombatanckich i koordynację ich działań, współdziałanie z organizacjami społecznymi oraz stowarzyszeniami kombatantów i osób represjonowanych. Będzie ona także podejmować inicjatywy związane z upowszechnianiem tradycji walk o niepodległość i suwerenność. (GEG)
Kombatanci w radzie
GEGHISTORIA. 31 przedstawicieli organizacji kombatanckich i społecznych weszło w skład Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, która wczoraj zainaugurowała 4-letnią kadencję.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.