Komplet punktów Orła to zasługa Jakuba Ogara

Stefan Mikulski
Po tym zwycięstwie Orzeł ma trzy punkty przewagi nad Tarnovią
Po tym zwycięstwie Orzeł ma trzy punkty przewagi nad Tarnovią Arkadiusz Michałek
Klasa okręgowa Tarnów. Orzeł do przerwy przegrywał 0:1, ale po zmianie stron dzięki dwóm golom Jakuba Ogara przechylił szalę na swoją korzyść.

Orzeł Dębno2 (0)
Tarnovia1 (1)

Bramki: 0:1 Gąsior 15, 1:1 J. Ogar 49, 2:1 J. Ogar 84.
Orzeł: P. Hebda - K. Hebda, D. HebdaI, K. Gurgul, Wolnik - K. Ogar, Gicala, Kural, Rylewicz, M. Hamowski - J. Ogar.
Tarnovia: Paweł JankowskiI - Flasiński (87 Piotr Jankowski), KociaraI (64 Mroczek), Gucwa, Pawłowski - Przydział, Mikoś (77 Pabian), Zaucha, MleczkoI, Barczak - Gąsior.
Sędziował: Mariusz Świątek (Żabno). Widzów: 100.

W 4 min Przydział zagrał do Gąsiora, ten uderzył jednak zbyt lekko i bramkarz gospodarzy nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Minutę później, po wrzutce J. Ogara, Paweł Jankowski minął się z piłką, M. Hamowski nie zdołał jednak skierować jej do bramki. Po kwadransie gry doświadczony Gąsior przepchnął D. Hebdę i nie zmarnował sytuacji sam na sam z P. Hebdą. W 30 min mogło być 1:1, ale po strzale J. Ogara piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie po myśli Orła, który po zmianie stron dominował zresztą na boisku. W 49 min J. Ogar przejął prostopadłe podanie Wolnika, ograł Gucwę i wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Jankowskim. Potem miejscowi mieli kilka dogodnych sytuacji, im akcjom brakowało jednak wykończenia. W 84 min dopięli jednak swego; Rylewicz podał do J. Ogara, a ten raz jeszcze wygrał pojedynek z bramkarzem gości.

Naprzód Sobolów2 (1)
Unia Niedomice0

Bramki: 1:0 Klebert 4, 2:0 P. Trybuła 90+2.
Naprzód: M. Klejdysz - Stańdo (85 Kluba) , Klebert (75 Pilch), Kasprzyk, Serafin - P. Trybuła, Solecki (65 Cefal), Starkowski, A. Klejdysz - T. Trybuła, Woźniak.
Unia: Kurpisz - Wódka, Grabka, Motyka, Nagórzański - K. Wróbel, Wojcieszek, Bajorek, Krzaczek - Radliński, P. Wróbel.
Sędziował: Andrzej Gnyla (Bochnia). Widzów: 150.

W 4 min w zamieszaniu podbramkowym celnie przymierzył z 10 m Klebert. Wygraną Naprzodu przypieczętował w doliczonym czasie gry po solowej akcji P. Trybuła. Dla Unii była to pierwsza porażka po trzech wygranych meczach.
(STM)

Ikar Odporyszów0
Dąbrovia Dąbrowa T.1 (0)

Bramka: 0:1 Kozicki 60.
Ikar: Pinas - Kijowski, Nieroda, J. Koziński, Sendor - Warzecha (85 Rzońca), Stachura (70 Konieczny), M. Koziński (75 A. Mikulec), Daniel - Tapa, Grajdura.
Dąbrovia: A.Nowak - Białas, Wróbel, Cielczyk, Klimaj - Skowron, Krupa, Iwaniec (46 AksamitI), Cholewa (46 Piotrowicz) - A. Nowak, Kozicki (70 Majka).
Sędziował: Tomasz Sacha (Tarnów). Widzów: 500.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku boiska. Odnotować można było jedynie dwa strzały z rzutów wolnych A. Nowaka, po których piłka trafiała jednak w zawodników w murze.

W 50 min dobrą okazję miał J. Koziński, ale uderzył obok słupka. Jedyna bramka padła dziesięć minut później, gdy w zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Kozicki. Ikar absolutnie nie odstawał poziomem od lidera z Dąbrowy Tarnowskiej, a w końcowych minutach miał nawet więcej z gry.
(stm)

Wisła Szczucin3 (1)
Macierz Lipnica Murowana0

Bramki: 1:0 S. Kołton 8, 2:0 J. Nytko 50 karny, 3:0 J. Nytko 53.
Wisła: Choma - K. Dynak, Dernoga, Pochroń (46 Miklasiński), D. Kołton (62 R. Furgał) - D. Dynak (65 Łabuz), K. FurgałI, J. Nytko, S. Kołton - Trójniak (65 K. Nytko), WołoszynI.
Macierz: Serafin - H. Strugała, Adamczyk, Borek, Czubala (46 T. Motak) - Kamil Urbański, Goc, KrzakI, Więcław - Burdak, Wojewoda.
Sędziował: G. Wroński (Tarnów). Widzów: 250.

Spotkanie toczyło się przy wyraźnej przewadze Wisły. Gospodarze objęli prowadzenie już w 8 min, gdy Serafina strzałem zza pola karnego pokonał S. Kołton.

Jeszcze lepiej dla miejscowych rozpoczęła się druga odsłona. W 50 min J. Nytko wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką obrońcy Macierzy. Trzy minuty później J. Nytko przejął bezpańską piłkę na 25 metrze i uderzył pod poprzeczkę. W ostatnim kwadransie Wisła miała trzy okazje do podwyższenia wyniku, ale nie wykorzystali ich K. Nytko (75 min) oraz Wołoszyn (83 i 86 min).
(STM)

Olimpia Wojnicz5 (2)
Victoria Koszyce Małe4 (2)

Bramki: 0:1 B. Sołtys 9, 1:1 Barwacz 14, 2:1 Nowak 18, 2:2 Tryba 38, 3:2 Dębski 49, 4:2 Dębski 53, 4:3 Tryba 71, 4:4 Chudyba 73, 5:4 Dębski 79 karny.
Olimpia: N. Sołtys - Setlak, Lądwik, W. Kuboń, M. Kuboń (82 Olszak) - MigońI (83 Kusion), NowakI, Hynek (69 ZamiatałaI), Biernacki I (61 K. Kuboń) - BarwaczI, Dębski.
Victoria: Bijak - BałaI, Gondek, Groński, JabłońskiI - Jarosz (67 Gromadzki), Reszczyński, B. Sołtys, TrybaI (83 Smosna) - Ślusarski, Chudyba (87 Mokwa).
Sędziował: Tomasz Kubik (Bochnia). Widzów: 110.

Bramkowy festiwal w Wojniczu rozpoczął w 9 min B. Sołtys, uderzając z 17 m. Pięć minut później Barwacz wykorzystał podanie Dębskiego, a w 18 min Nowak dobił piłkę, która po strzale Biernackiego trafiła w słupek. Wynik do przerwy ustalił w 38 min Tryba, pokonując N. Sołtysa strzałem z bardzo ostrego kąta. Warto dodać, że goście mieli w tym fragmencie meczu sporego pecha, gdyż Jabłoński trafił w poprzeczkę, a Tryba w słupek.

Początek drugiej połowy należał do Dębskiego. W 49 min wykorzystał on podanie Setlaka, a cztery minuty później zagranie Barwacza. Victoria nie zamierzała jednak dać za wygraną. W 71 min rajd Tryby z połowy boiska zakończył się trafieniem z pola karnego. Chwilę później piłkę do bramki z najbliższej odległości wepchnął Chudyba (po strzale Tryby). Wynik z rzutu karnego ustalił w 79 min Dębski.
(STM)

GKS Drwinia0
Ciężkowianka Ciężkowice0

Drwinia: Piątek - G. Mikler, Tomala, KularI - Śliwa, Buczek, Bawół (46 Styczeń), Kaźmirek, Kołodziej (60 Cygan) - Rynduch, Misa (70 Bajda).
Ciężkowianka: R. Truchan - Nowak, StachońIII [83], Więcek, T. Popiela - Kucharzyk, Oleksowicz, Deś (68 K. Żaba), Kapałka (80 Stanuch) - Bryt, UchwatI (75 Sobol).
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Widzów: 250.

W pierwszych minutach obie drużyny stworzyły sobie po jednej okazji do zdobycia bramki. W 4 min po wyrzucie piłki z autu nad poprzeczkę główkował Deś, cztery minuty później Bawół z 6 m trafił w R. Truchana. W dalszych minutach pierwszej połowy odnotować można było jedynie sytuację z 33 min, kiedy to po rzucie wolnym ponad bramką główkował Tomala.

W drugiej połowie przewagę osiągnęli goście, ale więcej okazji do zdobycia gola mieli miejscowi. W 67 min Misa w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Dwie minuty później Piątek obronił strzał z 18 m K. Żaby, a w 88 min po uderzeniu z 5 m G. Miklera piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.
(STM)

Zorza Zaczarnie2 (2)
Iskra Łęki2 (0)

Bramki: 1:0 Zegar 12, 2:0 Nytko 15, 2:1 Dziedzic 75, 2:2 Cisak 90.
Zorza: Zapała - Nytko, Ciężadło, Szponder, T. Kapustka - KoziołI, Zegar, Kukuś, Stelmach (51 ChmielarzI) - Płaczek, Kobyłecki (71 R. Kapustka).
Iskra: Curyło - Ciuruś, Flądro, P. BudziochI, M. UrbaśI - Gładysz, DziedzicI, Machalski, Wójcik - Michalik, Mika.
Sędziował: Piotr Pytka (Brzesko). Widzów: 75.

Goście przystąpili do tego spotkania w eksperymentalnym składzie. Nominalny bramkarz, Michalik, zagrał bowiem w polu, a między słupkami zastąpił go napastnik, Curyło. Pierwsza połowa przebiegała pod zdecydowane dyktando Zorzy. Obie bramki w tej odsłonie padły po centrach Kozioła z rzutów rożnych, finalizowanych "główkami" Zegara i Nytki. W 37 min powinno być 3:0, ale Curyło obronił rzut karny Kozioła.

W 50 min bliski podwyższenia wyniku był jeszcze Stelmach, potem bramki strzelali już tylko goście. W 75 min Dziedzic wbiegł między dwóch obrońców i uderzył obok Zapały. W ostatniej minucie celnie po rzucie rożnym główkował natomiast Cisak.
(STM)

Pagen Gnojnik2 (1)
KS US Śmigno 0

Bramki: 1:0 Ł. Robak 16, 2:0 Ulas 64.
Pagen: Lis - Wawryka, Stanuszek, D. Robak, Ł. RobakI - Grzyb, Hajduga, Ulas (80 W. Górak), S acha - Orłowski, Migacz (75 T. Górak).
Śmigno: Niziołek - Jarząb, Roik, Zając, Świerczek - K. Foszcz, Kołton, Szatko (78 Mruk), Żaba - A. Domagała, M. Foszcz (50 Kurowski).
Sędziował: Filip Ścieżka (Tarnów). Widzów: 120.
Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 2 min, ale po wrzutce Grzyba z rzutu wolnego Ulas główkował nad poprzeczką. W 16 min Ł. Robak wykorzystał podanie Ulasa i strzałem z 5 m pokonał Niziołka. W 25 min do remisu doprowadzić mógł Żaba, jednak przegrał pojedynek z Lisem. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie skutecznie - po strzałach Grzyba i Ł. Robaka - interweniował natomiast Niziołek.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Hajdugi (55 min). W 64 min, po wrzutce Migacza z rzutu rożnego, piłkę do bramki wepchnął natomiast Ulas. W ostatnich dziesięciu minutach wynik podwyższyć mogli jeszcze Grzyb i Hajduga.