Komplet zwycięstw

MZ
Artur Kasperek był w Tychach wyróżniającym się zawodnikiem Szarotki Fot. Maciej Zubek
Mecze 3. i 4. kolejki ekstraklasy seniorów odbyły się w miniony weekend. Oba nowotarskie zespoły swoje mecze rozegrały na boiskach rywali i oba zgarnęły w nich komplet punktów. Grześ Hrubieszów - Madex Górale Nowy Targ 3-17 (1-5, 0-7, 2-5)

UNIHOKEJ. Udany weekend nowotarżan w ekstraklasie seniorów

Bramki dla Górali: Mirek 4, Kostela 4, Gotkiewicz 2, Żuk 2, Bełtowski 2, Polaczek, Bryniarski, Barszczewski.

Grześ - Madex Górale 5-13 (3-1, 0-7, 2-5)

Bramki dla Górali: Mirek 4, Kostela 3, Polaczek 2, Siaśkiewicz, Gotkiewicz, Barszczewski, samobójcza.

Madex Górale: Brzana - Mirek, Gotkiewicz, Barszczewski, Subik, Kostela, Siaśkiewicz, Bryniarski, Bełtowski, Żuk, Polaczek.

Mistrz Polski Madex Górale udzielił srogiej lekcji unihokeja beniaminkowi z Hrubieszowa. Zwłaszcza w pierwszym spotkaniu nowotarżanie zdemolowali przeciwnika, strzelając mu aż 17 bramek. Dzień później Podhalanie wyraźnie zlekceważyli rywali i po 20 minutach przegrywali 1-3. W drugiej i trzeciej odsłonie już jednak wszystko wróciło do normy i także ten pojedynek Górale wygrali w dwucyfrowych rozmiarach.

- W pierwszych minutach pierwszego meczu daliśmy się "wyszumieć" gospodarzom. Ci, motywowani sporą ilością kibiców na trybunach, starali się grać z nami bez żadnego respektu. Zgubiły ich jednak faule. Praktycznie połowę meczu graliśmy w przewagach, co wydatnie pomagało nam w zdobywaniu bramek. Świetnie spisywał się Mirek przesunięty z obrony na skrzydło ataku. W drugim meczu przespaliśmy pierwszą tercję. Gra nam się kompletnie nie kleiła. W drugiej tercji już się sprężyliśmy, zdobyliśmy sześć bramek, a siódmą gospodarze sami sobie strzelili. Muszę przyznać, że jeszcze nie widziałem takiej sytuacji, żeby zawodnik z połowy boiska, nie widzieć czemu, uderzył z "zawijasa" w swoją bramkę. W ostatnich 20 minutach już spokojnie punktowaliśmy przeciwnika - powiedział kapitan Górali Piotr Kostela po spotkaniach.

Pionier Tychy - Worwa Szarotka 2-6 (2-2, 0-0, 0-4)

Bramki dla Szarotki: Kasperek 4, Ossowski 2.

Pionier - Worwa Szarotka 1-10 (0-4, 1-0, 0-6)

Bramki dla Szarotki: Ossowski 4, Bocheński 3, Kasperek, Kulesza, Półtorak.

Worwa Szarotka: Batkiewicz - Kasperek, P. Ligas, Bocheński, Augustyn, Kulesza, Lech, Wojtak, Ossowski, Lipkowski, Chlebda, Półtorak, Ryś.

Wicemistrz Worwa Szarotka tylko w pierwszym spotkaniu z Pionierem Tychy napotkał na problemy. Po pierwszej tercji był remis 2-2. Wynik ten utrzymał się także w drugiej tercji. Dopiero w ostatnich 20 minutach nowotarżanie - głównie za sprawą bardzo skutecznego duetu Ossowski - Kasperek - potwierdzili swoją wyższość.

Drugie spotkanie było już bez historii. Co prawda po wygranej pierwszej tercji 4-0, drugą Szarotka przegrała 0-1, ale za to w trzeciej dołożyła kolejnych sześć trafień. - W pierwszym meczu przez pierwsze dwie tercje graliśmy bardzo słabo. Przede wszystkim statycznie w ofensywie i nasze akcje rywale z łatwością "czytali". Do tego byliśmy szalenie nieskuteczni. Dopiero w kolejnej tercji zmieniliśmy ustawienie i złapaliśmy odpowiedni rytm. Zaczęliśmy więcej strzelać i to dało efekt. Drugi mecz już był pod naszą pełną kontrolą od pierwszej do ostatniej minuty. Na pewno przed nami jeszcze dużo pracy na treningach, bo gra pozostawia wiele do życzenia - ocenił kapitan Lesław Ossowski.

W następnej kolejce spotkań zaplanowanej na 29 i 30 października dojdzie do derbowych potyczek nowotarskich drużyn.

1. Madex Górale 4 12 51-11

2. Worwa Szarotka 4 12 39-12

3. Pionier 4 0 6-37

4. Grześ 4 0 17-53