Koncert „Pasów” w pierwszej tercji i wygrana [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
„Pasy” mają nadal patent na „Szarotki”, w pierwszym półfinałowym meczu play off w Krakowie pewnie wygrały 7:3. To było już dziewiątce zwycięstwo Cracovii w tym sezonie, Podhale nie wygrało jeszcze ani razu.

Oba zespoły zaczęły mecz w oszałamiającym tempie. Bramki sypały się jak z rogu obfitości, po 5 minutach goście po bramkach Krzysztofa Zapały i Kaspera Bryniczki prowadzili 2:1. Ale już po 46 sekundach był znowu remis, po mocnym strzale Lukasza Ziby bramkarz gości Maris Jucers był bezradny.

Nadal trwał koncert „Pasów”. Najpierw wykorzystały grę w przewadze i po uderzeniu Krystiana Dziubińskiego wyszły na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później Kanadyjczyk Andrew McPherson idealnie zagrał za bramki, kij dostawił Petr Kalus i było 4:2. A potem padła najładniejsza bramka w tej tercji, po skrzydle pognał Damian Kapica, podał do nadjeżdżającego Petra Sinagla, też uderzył z bekhendu, krążek odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki. – To była najlepsza tercja w wykonaniu Cracovii w tym sezonie, krakowianie pokazali duży potencjał. A Podhale popełniło za dużo błędów w obronie – komentował pierwszą odsłonę olimpijczyk Roman Steblecki.

Druga tercja była zupełnie inna, spokojna, nie przyniosła bramek. „Pasy” szanowały krążek, kilka razy groźnie strzelały, ale Jucers tym razem nie dał się zaskoczyć. „Szarotki” mogą trochę mówić o pechu, bo w dwóch 100-procentowych sytuacjach, po pustej bramki nie trafili Artem Iossafov i Damian Tomasik, a kilka razy dobrze interweniował Rafał Radziszewski. W połowie tercji „Pasy” straciły Petra Kalusa, który z urazem żeber zjechał do szatni.

Na początku trzeciej tercji Filip Drzewiecki po podaniu Macieja Kruczka stracił krążek do siatki i stało się jasne, że ten mecz „Pasy” wygrają. Potem oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce i krakowianie mogli cieszyć się z efektowanej wygranej.

Comarch Cracovia – TatrySki Podhale 7:3 (5:2, 0:0, 2:1)
Bramki: 0:1 Zapała (Jokila, Jucers) 3, 1:1 McPherson (Sykora, Kalus) 4, 1:2 Bryniczka (Różański, Radzinski) 5, 2:2 Zib (Kalus, Sykora) 6, 3:2 Dziubiński (Kapica, Sinagl) 9, 4:2 Kalus (PcPherson) 10, 5:2 Sinagl (Kapica) 14, 6:2 Drzewiecki (Kruczek) 42, 6:3 Bryniczka (Różański, Hattunen) 45,7:3 Domagała (Sykora) 57.
Cracovia: Radziszewski – Rompkowski, Novajovsky, Kapica, Dziubiński, Sinagl – Kruczek, Wajda, Drzewiecki, Słaboń, Urbanowicz – Zib, Dąbkowski, Kalus, McPherson, Sykora – Dutka, Noworyta, Domogała, Chovan, Paczkowski.
Podhale: Jucers – Haverinen, Jaśkiewicz, Iossafov, Zapała, Jokila, Radzinski, Tomasik, Różański, Bryniczka, Hattunen – Sulka, Łabuz, Wielkiewicz, Neupauer, M. Michalski – K. Kapica, Wojdyła, Svitać, Siuty, P. Michalski.
Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie), Maciej Pachucki (Gdański). Kary: 6 – 4 min. Widzów: 1600. Stan play off: 1:0. W środę drugi mecz w Krakowie.

Materiał oryginalny: Koncert „Pasów” w pierwszej tercji i wygrana [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska