Koncert Radziszewskiego

(AS), (ZAB), (BOCH)
Ekstraklasa hokeja. Mecz Cracovii z JKH awizowano jako pojedynek reprezentacyjnych bramkarzy – Rafała Radziszewskiego i Przemysława Odrobnego. Zdecydowanie górą był ten pierwszy.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
1:0 Stoklasa (Kalus) 10, 2:0 Kłys (Valczak) 22, 2:1 Rompkowski (L. Laszkiewicz) 48.
Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 14 - 12 minut. Widzów: 1 000.
Cracovia: Radziszewski - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Pasiut - Kruczek, Kłys, McCauley, Valczak, Fojtik - Liotti, Dąbkowski, Stoklasa, Kozłowski, Kalus - Wiśniewski, Witowski.

Radziszewski bronił chwilami jak w transie, w drugiej tercji dokonywał cudów, kiedy goście przez 106 sekund grali z przewagą dwóch zawodników.

"Pasy" wygrywały w tym meczu 2:0. Prowadzenie uzyskały po pięknej akcji i strzale Filipa Stoklasy, potem wynik podwyższył atomowym uderzeniem z dystansu Jarosław Kłys. W trzeciej części spotkania zespół gości niemal nie zjeżdżał z tercji Cracovii, ale fenomenalnie interweniował Radziszewski, któremu kibice zgotowali po meczu wielką owację.

Unia Oświęcim - Orlik Opole 2:1 po karnych (1:1, 0:0, 0:0, dogr. 0:0, karne 2:1)
1:0 Daneczek (Vizvary) 10, 1:1 Bychawski (Harcharik) 16, 2:1 Vosatko 65, decydujący karny.
Sędziował: Janusz Strzempek (Katowice). Kary: 6 - 8 minut. Widzów: 600.
Unia: Fikrt - Vosatko, Vizvary; Szewczyk, Zdenek, Daneczek - Gabryś, Ciura; Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros - Piekarski, Kasperczyk; Adamus, Komorski, Bepierszcz - Zukal; Piotrowicz, Kalinowski, Modrzejewski.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w trzeciej serii karnych, rozgrywanej do pierwszego błędu. Wtedy nerwy na wodzy utrzymał Vosatko, a spudłował Sordon, któremu nie udało się objechać Fikrta.

W pozostałych meczach: GKS Tychy - HC GKS Katowice 9:1, Polonia Bytom - Ciarko Sanok 1:10.