18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Konferencja z pożegnaniem

jol
- Kiedy otrzymaliśmy w styczniu tego roku certyfikat ISO, można było mówić o zakończeniu pewnego rozdziału pracy policji oraz rozpoczęciu nowego okresu - już jako instytucji nowocześnie zarządzanej. To nie wszystko. Pojawił się wtedy pomysł przekazania naszej wiedzy i doświadczeń - samorządom. Uznaliśmy, że jeśli ten system sprawdził się w naszym przypadku, to z całą pewnością może posłużyć innym instytucjom - powiedział kom. Krzysztof Kühl, zastępca powiatowego komendanta policji w Wieliczce, rozpoczynając konferencję pt. "Korzyści wynikające z wdrożenia korporacyjnego systemu zarządzania jakością według normy ISO 9001: 2000 na przykładzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i jednostek podległych", która odbyła się w środę w Kopalni Soli w Wieliczce.

Z policji do samorządów

Jak zarządzać instytucją, by funkcjonowała ona sprawnie i była przyjazna dla petentów? Od kilku tygodni wzorem w tym względzie mogą być Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz podległe jej komendy powiatowe oraz komisariaty.

W spotkaniu uczestniczyli wojewoda małopolski Maciej Klima, małopolski komendant wojewódzki policji Tadeusz Budzik, starostowie oraz szefowie komend policji z powiatów myślenickiego, suskiego i oświęcimskiego, a także gospodarze wszystkich gmin powiatu wielickiego.
- Mamy świadomość, że zakończył się tylko pewien rozdział wprowadzania nowego systemu zarządzania, ale sam system musi się rozwijać zarówno wewnątrz samej organizacji, jak i poza nią. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że funkcjonuje on dobrze - _twierdzili policjanci z KPP w Suchej Beskidzkiej, która także pracuje według standardów ISO.- Certyfikat ISO to ciągle w Polsce nowość. Efekty jego uzyskania nie są natychmiastowe, przyjdą z czasem. Wiemy jednak, że kierunek naszych działań jest właściwy. Jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami i różnego typu instytucjami. Możemy pomóc merytorycznie w sprawie uzyskania certyfikatu ISO - zapowiedział Tadeusz Budzik, małopolski komendant wojewódzki policji w Krakowie. - Zarządzanie instytucją czy urzędem nie jest współcześnie łatwe, ponieważ działają one jako dość skomplikowany mechanizm. Przykład policji, która działa jako korporacja, jest bardzo dobry. Unifikacja dokumentów, właściwy ich obieg, wspólny system szkoleń to tylko niektóre z korzyści uzyskania certyfikatu, które niewątpliwie wpłynęły na pracę całej małopolskiej policji, a w tym poszczególnych komend powiatowych i miejskich, z którymi jako samorządowcy mamy_bezpośrednią styczność. Te doświadczenia policji można wykorzystać w samorządach. Jestem przekonany, że gdyby chciały one podjąć taką inicjatywę i rozpoczęły współpracę na zasadzie korporacji, wpłynęłoby to korzystnie na ich funkcjonowanie. Byłaby to korzyść nie tylko dla samych samorządów, ale przede wszystkim dla społeczeństwa - podsumował konferencyjne wystąpienia wielicki starosta Jacek Juszkiewicz.
Jak już informowaliśmy wczoraj: podczas policyjno-samorządowego spotkania odbyła się też uroczystość pożegnania Ryszarda Roga, komendanta powiatowego policji w Wieliczce, który od 16 lutego przechodzi na emeryturę. Podziękowania Ryszardowi Rogowi złożyli nie tylko gospodarze wszystkich gmin powiatu wielickiego, ale także przedstawiciele Kopalni Soli, od których komendant otrzymał... róg wyrzeźbiony z soli. Nie był to jedyny tego typu upominek ofiarowany w środę podinspektorowi, jako że "róg obfitości" wręczyli mu gospodarze powiatu Jacek Juszkiewicz i Mirosław Mrozowski. Ryszarda Roga uhonorowano ponadto: hełmem strażackim oraz policyjną odznaką z numerem służbowym odchodzącego komendanta.
- Cztery lata, które przepracowaliśmy razem, pozostaną dla nas symbolem dobrego zarządzania naszą jednostką - powiedział kom. Krzysztof Kühl.
Jak się okazało - uroczyste pożegnanie, przygotowane zostało w tajemnicy. - Wiedziałem, że coś się święci, mimo to trudno znaleźć mi dziś słowa... Ograniczę się do zacytowania marszałka Józefa Piłsudskiego: "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska - mówił wzruszony Ryszard Róg.
(jol)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie