Koniec serii Gladiatora

Rywalizacja amatorów dostarcza sporych emocji Fot. MACIEJ ZUBEK
PIŁKA NOŻNA. Trwa rywalizacja w rozgrywkach Nowotarskiej Ligi Amatorskiej. Rozegrana w minionym tygodniu kolejka spotkań upłynęła pod znakiem indywidualnych, strzeleckich popisów zawodników.

W I lidze zakończyła się seria meczów bez porażki Gladiatora. Przerwał ją dosyć niespodziewanie beniaminek Drużyna A, który głównie dzięki postawie w pierwszej połowie pokonał lidera 9-7.

Okazji do prześcignięcia w tabeli Gladiatora i zajęcia fotela lidera nie wykorzystała Supra, która przegrała 5-6 z Gazdą. Największy wkład w sukces Gazdy miał Ryszard Skawski, autor aż pięciu goli. O dwa więcej trafienia zaliczył w tej serii pojedynków Przemysław Rak, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa Asów nad Paką Jana. To było bardzo interesujące spotkanie. Asy prowadziły już 5-1, by po kilku minutach na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy 5-5. Końcówka spotkania znów jednak należała do Asów, które ostatecznie zwyciężyły 9-5.

W II lidze szaleje Ememkaes. Beniaminek wygrywa mecz za meczem i to w świetnym stylu. Tym razem o jego sile przekonała się drużyna Hreśki, która została rozgromiona 16-6. Tradycyjnie pierwszoplanową rolę w szeregach zwycięzców odegrał duet Tomasz Garb - Michał Żółtek. Obaj łącznie zdobyli w tym meczu 12 goli! Wygrał także - choć nie bez problemu - wicelider tabeli Ponice Chłopcy Nasi, który jeszcze 10 minut przed końcem przegrywał 0-2 z Kegel, by dzięki świetnemu finiszowi zwyciężyć 3-2. Zacięte były starcie Kostmaru z Electro.

W III lidze największą niespodziankę sprawiło Novum, które "urwało" punkt faworyzowanej ekipie Team69. Pierwszą wygraną w sezonie zanotował także pierwszy zespół Novum, który wygrał z Incognito. Na czele umocnił się Model Sport dzięki pewnemu zwycięstwu nad Pubem.

WYNIKI

I liga: Gazda - Supra 6-5: Skawski 5, Krauzowicz - Możdżeń 3, Strama 2; Piekarnia Hajnos - Mix40 4-2: Kulesza 2, A. Hajnos, Niedermaier - Nycz, Wójtowicz; Paka Jana - Asy 5-9: Długopolski 2, Anioł, Kokoszka, Subik - Rak 7, Korczak, Leski; Gladiator - Drużyna A 7-9: Pucharski 3, Gotkiewicz, Kasperek, B. Szewczyk, Augustyn - Gołuchowski 2, Sarna 2, Wójciak 2, Kuwik, Górz.

1. Gladiator 6 13 31-28

2. Supra 6 12 35-28

3. Drużyna A 6 11 35-30

4. Asy 6 7 23-23

5. Gazda 6 7 23-27

6. Piekarnia 6 7 23-26

7. Paka Jana 6 6 24-29

8. Mix40 6 6 21-24

II liga: Tebeo Projekt - Paka Old Boys 5-3: M. Szklarz 2, T. Łach 2, Ł. Szklarz - Słowakiewicz 3; Ememkaes - Hreśka 16-6: T. Garb 7, Michał Żółtek 5, M. Garb 3, Duda - Bochniarz 2, W. Worwa 2, Krzystyniak, P. Worwa; Kegel - Ponice 2-3: Nowos, Cerwas - Biłgoraj 3; Kostmar - Electro 2-1: Kozielec, Chowaniec - W. Szczepaniec; Kunka - Verde 5- 2: Młynarczyk 2, Kwak, Fuła, Wróbel - Lewandowski, Harbut.