Koniec serii Juventusu

FIL
WŁOCHY. Juventus Turyn, który już wcześniej zapewnił sobie obronę tytułu, w sobotę tylko zremisował u siebie z Cagliari 1:1.

"Juve" nie udało się odnieść dziesiątego zwycięstwa z rzędu. Straciło gola po błędzie obrony. Do remisu doprowadził Mirko Vuicnić po podaniu Arturo Vidala (był to ich odpowiednio dziesiąty gol i ósma asysta).

Wicemistrz Włoch, zespół Napoli pokonał u siebie Sienę 2:1, choć do 73 minuty przegrywał. Wyrównał po kornerze głową Edinson Cavani (w I połowie dwa razy trafił w słupek), który z 28 golami jest najlepszym snajperem ligi. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Marek Hamsik.

Udinese (z Piotrem Zielińskim, który w 62 min zmienił kontuzjowanego Luisa Muriela i oddał zaraz jeden strzał, zablokowany przez rywali) wygrało u siebie z Atalantą Bergamo 2:1 po golach Anotonio Di Natale.

W Torino, które zremisowała na boisku Chievo 1:1, tym razem zabrakło Kamila Glika.

WYNIKI

Juventus - Cagliari 1:1 (0:1), Vucinić 61 - Ibarbo 12; Catania - Pescara 1:0 (0:0), Gomez 52; Chievo - Torino 1:1 (1:1), Thereau 10 - Cerci 19; Fiorentina - Palermo 1:0 (1:0), Toni 41; Genoa - Inter 0:0; Lazio - Sampdoria 2:0 (1:0), Floccari 10, Candreva 90; Udinese - Atalanta 2:1 (1:1), Di Natale 43, 52 - De Luca 10; Napoli - Siena 2:1 (0:1), Cavani 73, Hamsik 90 - Grillo 36; Parma - Bologna 0:2 (0:1), Taider 6, Moscardelli 76.

1.   Juventus   37   87   69-21

2.   Napoli   37   78   72-34

3.   Milan   36   68   65-38

4. Fiorentina   37   67   67-43

5.   Udinese   37   63   54-43

6.   Lazio   37   61   51-41

7.   Roma   36   58   69-55

8.   Catania   37   55   48-44