Koniec serii zwycięstw lidera II ligi

MZ
Bartłomiej Drożdż z Kunka Team (w środku) w pojedynku z zawodnikami Ememkaes Tomaszem Garbem (z lewej) i Michałem Żółtkiem. Fot. Maciej Zubek
Drugą rundę rozgrywek zainaugurowały zespoły z I ligi. Od zwycięstwa rozpoczęli ją gracze lidera tabeli i głównego kandydata do mistrzostwa Paki Jana. Wygrana 5-3 nad outsiderem Paką Old Boys przyszła im jednak szalenie ciężko.

PIŁKA HALOWA. Nowotarska Liga Piłki Halowej MaxxSport

Faworyt przegrywał po pierwszej połowie 1-3, a co więcej taki wynik utrzymywał się przez długi okres drugiej odsłony. Dopiero w końcówce pojedynku lider popisał się skutecznym finiszem i w pięć minut zapewnił sobie wygraną.

Niezwykle zacięte było starcie wicelidera Asów z beniaminkiem Kalatą Team. Rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatniej minucie. Przy wyniku remisowym 6-6 dwa proste błędy graczy Kalaty kosztowały ją utratę dwóch bramek i ostatecznie Asy zwyciężyły 8-6. Podobnie przebiegało starcie Gazdy z Gladiatorem. Tu jeszcze dwie minuty przed końcową syreną utrzymywał się remis 4-4. Wtedy Gladiator zdobył piątą bramkę, a po kilkunastu sekundach skontrował rywala i dołożył, szóste i decydujące trafienie. Jednostronny przebieg miało za to starcie Supry z Piekarnią Hajnos. Ci pierwsi doskonale dowodzeni przez duet Możdżeń - Strama (obaj zdobyli po trzy gole) rozbili beniaminka 9-2.

W II lidze skończyła się seria meczy bez straty punktu zespołu Mix40. Po ośmiu tygodniach lider znalazł wreszcie pogromcę w osobach piłkarze Hreśki. Beniaminek drugoligowych zmagań zwyciężył aż 8-3, a pierwszo planową rolę w ich szeregach odegrał Robert Krzystyniak. Potknięcie Mixów wykorzystała Drużyna A, która mimo iż przegrywała 0-1 z Keglem, ograła go wyraźnie 7-3 i zbliżyła się do lidera na odległość dwóch "oczek". Drugie z rzędu zwycięstwo nad wyżej notowanym zespołem odniosło Electro, które tym razem 5-1 ograło zespół z Ponic. W meczu dwóch drużyn z ostatnich miejsc Domin pokonał 3-2 Sherco.

Hitem tej serii pojedynków w III lidze było starcie Ememkaesu z Kunką Team. Pierwsza połowa zdecydowanie dla tych pierwszych, którzy na przerwę schodzili z zapasem 4 trafień (5-1). W drugiej odsłonie Kunka ruszyła do odrabiania start i na niespełna minutę przed końcem udało się jej "dojść" na 6-7. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Ememkaesu a konkretnie do Garba, który strzałem z połowy przypieczętował wygraną swojej drużyny. Cztery trafienia Arkadiusza Świętka nie pomogły Kostmarowi, który w starciu z ekipą Bez Sponsora zszedł w roli pokonanego przegrywając 5-6.

WYNIKI

I liga: Piekarnia Hajnos - Supra 2-9: Kulczyński, Tobiasiewicz - Możdżeń 3, Strama 3, Kukliński 2, Mozdyniewicz; Kalata Team - Asy 7-9: Łach 3, Siemek 2, Kowalski, samobójcza - Rak 2, T. Nowak 2, G. Nowak, Gromczak, M. Dudek, Kusiak, Słowakiewicz; Paka Old Boys - Paka Jana 3-5: Jankowski, Wyszyński, Siuta - Anioł 3, Kokoszka, Długopolski; Gazda - Gladiator 4-6: Kościelniak 2, Śmieszek, Niedermaier - Ossowski 3, Panczakiewicz, Karpiel, Kasperek.

8. Paka Old Boys 8 0 22-48

Klasyfikacja strzelców: 14 goli - Tomasz Łach (Kalata), 11 - Robert Możdżeń (Supra), 10 - Michał Hornik (Paka Old Boys), Janusz Śmieszek (Gazda). Jacek Długopolski (Paka Jana).
II liga: Ponice - Electro 1-5: Ponicki - Krauzowicz 2, Popiołek, Sarna, Szczepaniec; Gorce Dwa - Verde 2-3: Andrzej Grzybek 2 - Lewandowski 2, Kalata; Mix40 - Hreśka 3-8: Dobrzyński 2, Nycz - Krzystyniak 4, Worwa 2, Malacina 2; Kegel - Drużyna A 3-7: Rajczak 2, Kubicz - Oraczko 3, Gołuchowski 3, Perhon; Sherco - Domin 2-3: Korczak 2 - Zaczyk 2, Klocek.

10. Sherco 8 0 12-61

Klasyfikacja strzelców: 24 goli - Krzysztof Gołuchowski (Drużyna A); 22 - Robert Krzystyniak (Mix40), 21 - Andrzej Dobrzyński (Mix40), 16 - Witold Worwa (Hreśka).

III liga: Kunka - Ememkaes 6-8: B. Drożdż 3, Marszałek 2, Szumal - Marcin Żółtek 3, Michał Żółek 2, Garb 2; Styromast - Jaga 8-6: Kobylak 4, A. Czubernat 3, L. Czubernat - Pacyga 3, Bryniarski 2, Słowakiewicz; Leclerc - Pub po bandzie 3-6: Surmiak 3 - Lemiszka 3, Guzik 2, Kubinek; Team69 - Novum 8-2: Dygoń 4, J. Piwowarski 2, M. Piwowarski, Słowik - Dyrda, Kolasa; Bez sponsora - Kostmar 6-5: Ufir 2, Siaśkiewicz 2, Góz, Panczakiewicz - Świętek 4, Zasadni.

10. Leclerc 9 0 21-70

Klasyfikacja strzelców: 31 goli - Michał Żółtek (Ememkaes), 28 - Arkadiusz Świętek (Kostmar), 23 - Tomasz Garb (Ememkaes), 22 - Grzegorz Marszałek (Kunka). (MZ)