Koniec złej passy

I LIGA KOBIET. Krakowianki po świątecznej przerwie przegrały trzy kolejne mecze i pojedynek z ostatnią w tabeli Politechniką był znakomitą okazją do przełamania złej passy. Udało się, choć zwyciężczynie stylem gry nie zachwyciły. Eliteski AZS Skawa UEK Kraków - Politechnika Śląska Gliwice 3-0 (25-20, 25-18, 25-19)

Siatkówka

Eliteski: Jaroszewicz, Biernatek, Hatala, Kuskowska, Żochowska, Hawryła, Reptak (libero) oraz Targosz (libero), Wilczyńska, Surma, Jagodzińska.

Choć suchy wynik sugeruje gładkie zwycięstwo, sukces nie przyszedł łatwo. Wszystko za sprawą starych grzechów Elitesek. Wysoko prowadząc, zdarzały im się przestoje i rywalki zmniejszały dystans. W I secie z 11-5 zrobiło się 15-15, później było 18-18. Trzy wygrane kolejnepiłki rozstrzygnęły jednak sprawę na korzyść miejscowych.

Na drugą partię trener Klocek wprowadził na parkiet trzy rezerwowe zawodniczki: Wilczyńską, Jagodzińską i Surmę. Początkowo nie przyniosło to poprawy gry, bowiem to rywalki prowadziły (7-10). Miejscowe doprowadziły do remisu 11-11 i rozpoczęły swój koncert (efektownie grała Wilczyńska). Surma z zagrywki zeszła dopiero przy stanie 18-12, a rywalki po takim ciosie już do przerwy się nie podniosły. W kolejnej partii zanosiło się na szybki koniec, bowiem krakowianki nadal dyktowały warunki. Było 12-7, 15-9, po czym w ich grze znów coś się zacięło. Ślązaczki zmniejszyły stratę do jednego "oczka" (16-15) i miały piłkę po swojej stronie. Kluczowy był efektowny blok Hawryły, następnie skutecznie z krótkiej zaatakowała Jaroszewicz. Chęć do gry odebrała przeciwniczkom Biernatek, która wróciła na parkiet, po tym jak na ławce usiadła po I secie. Zdobyła trzy kolejne punkty (dwa atakiem, jeden blokiem), doprowadzając do stanu 21-16. Tej szansy Eliteski już nie zmarnowały.