KONKURS FILMOWY! Nakręć film o Powstaniu Wielkopolskim i...

KONKURS FILMOWY! Nakręć film o Powstaniu Wielkopolskim i wygraj 20 000 złotych

GW

Aktualizacja:

KONKURS FILMOWY! Nakręć film o Powstaniu Wielkopolskim i wygraj 20 000 złotych
Trwa wyjątkowy konkurs filmowy ogłoszony z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wystarczy telefon komórkowy i.. 100 sekund - dokładnie tyle ma trwać film zgłoszony do konkursu. Główna nagroda to 20 000 złotych.
KONKURS FILMOWY! Nakręć film o Powstaniu Wielkopolskim i wygraj 20 000 złotych
Organizatorem konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej!” są Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz "Głos Wielkopolski", a jego celem jest promowanie wiedzy o powstańcach, wartościach, o które walczyli, i zwycięstwie, jakie odnieśli.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy nakręcić maksymalnie 100-sekundowy film dotyczący Powstania Wielkopolskiego i zaprezentować w nim w nowoczesny, oryginalny sposób, czym było Powstanie Wielkopolskie dla naszego kraju i dlaczego możemy być z niego dumni. Film powinien nawiązywać do ideałów powstania, czy też do miejsc, w których 100 lat temu rozgrywały się te wielkie wydarzenia. Technika, środki artystyczne, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia są dowolne.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Nie trzeba być profesjonalistą, czy zajmować się kręceniem filmów na co dzień. W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest ukończenie co najmniej 13 lat oraz zgoda opiekuna prawnego.

Jak zostaną wybrani laureaci?

Każdy ze zgłoszonych do konkursu filmów zostanie oceniony przez kapitułę konkursową, w skład której wejdą: Jan AP Kaczmarek, Artur Reinhart, Dorota Kędzierzawska, prof. Marek Hendrykowski, Przemysław Prasnowski i marszałek Marek Woźniak. Filmy będą oceniane według trzech kryteriów: zgodności z tematem konkursy, oryginalnością podejścia do tematu oraz pod kątem wartości artystycznej i estetyki pracy. Główna nagroda w konkursie wyniesie aż 20 tys. zł!

Ważne informacje

  • Film do udziału w konkursie można zgłosić najpóźniej do 30 września 2018 roku.
  • Kompletne zgłoszenie obejmuje przesłanie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ (kliknij i pobierz), OŚWIADCZENIA AUTORA (kliknij i pobierz) oraz FILMU, który można dostarczyć na płycie DVD lub przesłać link do filmu umieszczonego w internecie
  • Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konkurs100@glos.com
  • 15 grudnia 2018 r. w Poznaniu odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną wręczone nagrody i zostaną zaprezentowane najlepsze filmy.

Czytaj więcej o konkursie na www.gloswielkopolski.pl/konkurs100
Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo