Konkurs grantów

Redakcja
W uchwale Zarządu Miasta Krakowa, którą otrzymali przewodniczący rad i zarządów dzielnic, wymieniono cele współpracy z organizacjami pozarządowymi. Znajduje się w nich pomoc społeczna, zapobieganie bezrobociu, integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych, bezpieczeństwo i zapobieganie patologiom społecznym, profilaktyka i ochrona zdrowia, wychowanie i opieka nad dziećmi i młodzieżą, organizowanie dla nich wypoczynku letniego i zimowego oraz imprez sportowo-rekreacyjnych, upowszechnianie kultury fizycznej, wspieranie rozwoju organizacji pozarządowych i szkolenie wolontariatu, ochrona praw konsumenta, a także lokalne społeczne inicjatywy kulturalne.

W dzielnicach

 W tym roku po raz pierwszy odbędzie się konkurs grantów w radach dzielnic. W dawnym śródmieściu 10 tys. zł na ten cel przeznaczono w Dzielnicy I, a 60 tys. w Dzielnicy III. Odpowiednie wnioski wraz z koniecznymi załącznikami zainteresowani mogą składać w radach dzielnic do 10 listopada w przypadku projektów całorocznych, kontynuowanych oraz krótkoterminowych na pierwsze półrocze 2001 roku. Natomiast do 30 marca 2001 roku należy składać wnioski dotyczące projektów krótkoterminowych realizowanych w drugim półroczu 2001 roku.
 Wymagania, jakie muszą spełnić starający się o dofinansowanie, są bardzo szczegółowe. Trzeba m.in. zgromadzić 25 proc. potrzebnych środków, przedstawić odpowiednie dokumenty i zakres merytoryczny projektu, sporządzić kosztorys. Nie można też jednocześnie starać się o pieniądze z budżetu miasta i rad dzielnic.
 Każdy wniosek zostanie wstępnie zanalizowany przez zarząd dzielnicy lub specjalną komisję pod względem strony formalnej, merytorycznej i finansowej. Potem trafi do odpowiednich komisji, a ostateczną decyzję podejmie w formie uchwały cała rada. Natomiast specjalny wydział koordynujący będzie badał, czy ten sam projekt nie jest wielokrotnie dotowany.
 Nie wszystkie rady dzielnic zdecydowały się na organizację konkursu grantów, niektóre będą rozdzielały pieniądze na dotychczasowych zasadach. Inne stworzyły własne priorytety podziału środków. Na przykład radni Dzielnicy III ustalili, że w konkursie grantów pierwszeństwo będą miały inicjatywy związane z wypoczynkiem młodzieży z biednych rodzin i problemami osób niepełnosprawnych.

(LCK)

Przedsiębiorcy nie godzą się na lockdown

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie