Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kontrowersje pozostały

BK
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu zdecydowało się w tym roku powołać specjalną komisję, aby rozstrzygnąć, komu na płycie oświęcimskiego rynku wydzierżawić miejsce na działalność letnich ogródków. Miało to zapobiec kontrowersjom, które towarzyszyły sprawie w ubiegłych latach, ale nie do końca się udało. Czterech oferentów zaprotestowało przeciwko ostatecznej decyzji.

Letnie ogródki na rynku w Oświęcimiu

   W poprzednich latach chętni występowali w tej sprawie do Zarządu Dróg Powiatowych, który udzielał zgody na zajęcie pasa drogowego. - Ten sposób budził sporo kontrowersji i stąd powołana została komisja, która brała pod uwagę nie tylko ofertę gastronomiczną, ale także aspekt kulturalny - mówi wicestarosta oświęcimski Grzegorz Gołdynia.
   Do dwuetapowego przetargu przystąpiło 16 podmiotów, przy czym dwa zostały już we wstępnej fazie ze względów formalnych odrzucone. Do II etapu komisja, w składzie której znalazło się trzech naczelników wydziałów: edukacji, promocji, kultury i sportu oraz geodezji a w roli przewodniczącego członek zarządu powiatu, zakwalifikowała 6 ofert. - _W wyniku ostatecznej licytacji wyłoniono dwie oferty. Wśród warunków, które komisja brała pod uwagę na tym etapie, była organizacja bezpłatnych i ogólnodostępnych imprez kulturalnych. Cena wywoławcza wynosiła 5 zł za m kw., ale w wyniku licytacji została znacznie przebita - _naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Katarzyna Huptys, która była jednym z członków komisji, nie chciała podać ostatecznej ceny.
   Według wicestarosty Gołdyni z terenu zajętego przed dwa podmioty (łącznie 390 m kw.) dochód dla powiatu będzie porównywalny z tym z poprzednich lat, gdy pod letnie ogródki przeznaczono 500 m kw. Teraz powiat zdecydował się zostawić część rynku pod estradę, na której mają być organizowane imprezy. Wicestarosta sam przyznał, że kontrowersji nie udało się uniknąć. Cztery protesty, które w tej sprawie wpłynęły, zostały już jednak przez zarząd powiatu odrzucone.
   Ostatecznie miejsca na rynku otrzymały firmy oświęcimskie Wist Box prowadzone przez Joannę Łuczyńską-Nieśpielak i Teresę Tumulik (220 m kw.) oraz HIT-POL Janusza Centnara (170 m kw.), które przedstawiły ofertę częściową znaną już z ubiegłych lat. Umowa obowiązuje do 31 października 2004 roku.
(BK)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski