18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kontrowersyjny gol dla MaxxSportu

PIŁKA NOŻNA. Piątą kolejkę spotkań rozegrały zespoły z Nowotarskiej Ligi Open, nad którą patronat sprawuje TKKF Gorce. Pozycję lidera tabeli obroniła pierwsza drużyna Podhala Nowy Targ, która pokonała 10-7 ekipę Łopusznej. Pierwsze minuty wcale nie wskazywały na takie końcowe rozstrzygnięcie tego spotkania. Po niespełna 10 minutach bowiem to Łopuszna prowadziła i to 5-1! Nowotarżanie jednak jeszcze przed przerwą odrobili straty z nawiązką i po pierwszej połowie mieli zaliczkę jednego trafienia. W drugiej lider już dominował na boisku, strzelił kolejno cztery gole z czego najpiękniejsza była autorstwa Adama Hajnosa, po którego strzale zanim piłka wpadła do siatki odbiła się od poprzeczki. W końcowych sekundach rywale dwoma trafieniami już tylko zmniejszyli rozmiary przegranej.

Długo na niespodziankę zanosiło się w starciu faworyzowanej Ultry z drugą drużyną Podhala. Pierwsze 20 minut mimo kilku sytuacji z obu stron nie przyniosło bramki. Po zmianie stron obrońcy tytułu wprawdzie szybko objęli prowadzenie po trafieniu Bachledy, ale po zaledwie 4 minutach rywale wyrównali za sprawą akcji Florka. Remis 1-1 utrzymywał się do ostatniej minuty. 58 sekund przed końcem Ultra zapewniła sobie zwycięstwo. Z tzw. przedłużonego rzutu karnego Krzystyniak trafił wprawdzie w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się A. Gogola.

Trzecią wygraną na swoim koncie zapisał Migrond Ostrowsko. Ekipa Tomasza Wróbla tym razem pokonała pewnie 11-4 najsłabszą w lidze drużynę Wierchów Lasek. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie wygranej przez ostrowian 6-2. Szczególnie w tym okresie gry wyróżnił się Łukasz Młynarczyk, który dał popis skutecznej gry. Z pięciu oddanych przez niego strzałów, aż cztery zakończyły się bramką!

Także trzy punkty na swoim koncie zapisał inny faworyt do mistrzostwa ekipa MaxxSportu, która gładko 8-2 rozprawiła się z Melą Team. Kuriozalne było pierwsze trafienie, jakie w tym meczu zdobyła zwycięska drużyna. Po strzale jednego z zawodników MaxxSportu bramkarz Mela Team złapał piłkę i chciał wznowić grę.

W tym momencie grę przerwał jeden z arbitrów i wskazał na środek boiska. Według jego opinii i ku zaskoczeniu wszystkich obecnych na hali piłka przekroczyła bowiem linie bramkową. W dalszej fazie meczu nie było już kontrowersji, a MaxxSport strzelał z łatwością kolejne bramki.

Wyniki

Łopuszna - NKP Podhale 7-10 (5-6)

Bramki: Dudzik 2, Łęczycki 2, Ł. Ambroż, Hołyst, Chowaniec - A. Hajnos 4, Bobek 3, Sewielski 2, Ślusarek

Ultra - NKP Podhale II 2-1 (0-0)

Bramki: A. Gogola, Bachleda - Florek.

Ostrowsko Migrond - Wierchy Lasek 11-4 (6-2)

Bramki: Młynarczyk 5, Sral 2, Waksmundzki 2, Rogal, Janasik,- M.Gał 2, B.Gał, Pudzisz

Mela Team - MaxxSport 2-8 (1-2)

Bramki: Dudek, Korczak - Łojek 2, Możdżeń 2, Bochnak, Lenart, Zięba, samobójcza.

1. Podhale 5 12 30-24

2. MaxxSport 5 10 30-11

3. Migrond 5 10 38-26

4. Ultra 5 9 23-23

5. Mela 5 7 36-30

6. Łopuszna 5 4 33-40

7. Podhale II 5 4 20-32

8. Wierchy 5 1 14-38