Kontuzja Majchrzaka

Punkty: Carr 20 (5x3), Morgan 6, Piński 6, Malesević 4, Kitzinger 4 oraz Szczotka 12, Majchrzak 11 (3x3), Seweryn 8 (2x3), Żurawski 2, Grys 0, Kwiatkowski 0, Stokłosa 0 - Witka 25 (3x3), Swanson 21 (4x3), E. Scott 13 (1x3), Ignerski 5 (1x3), B. Scott 2 - Hajrić 14, Sroka 11, Prekevicius 7 (1x3), Grudziński 4, Lisicky 4 (1x3), Jahovics 4.

Koszykówka: ekstraklasa mężczyzn

DGP Azoty Unia Tarnów - Anwil Włocławek 73-110 (17-30, 24-33, 16-25, 16-22)

Bardzo słabo zaprezentowały się "Jaskółki" w ostatnim meczu rundy zasadniczej DBL. Tarnowianie tylko momentami nawiązywali walkę ze znacznie wyżej notowanym Anwilem Włocławek.
Do drużyny tarnowskiej powrócili Wacław Piński i Marcin Stokłosa, nie pomogło to jednak gospodarzom w osiągnięciu przyzwoitego choćby wyniku. Włocławianie zrewanżowali się bowiem z nawiązką za niespodziewaną porażkę, jakiej doznali z zespołem tarnowskim we własnej hali. Ani przez moment nie można było mieć wątpliwości, który zespół należy do krajowej czołówki.
Goście już w 3 min po trzech "trójkach" Dante Swansona i jednej Edwarda Scotta prowadzili 12-0. Zdenerwowany fatalnym początkiem trener tarnowian Ryszard Żmuda poprosił o czas, po którym desygnował na parkiet kapitana drużyny Wojciecha Majchrzaka i bardzo walecznego Piotra Szczotkę. Zmiany te na chwilę pozytywnie wpłynęły na gospodarzy, ale strata 12 "oczek" się utrzymywała. W połowie II kwarty tarnowianie przegrywali już nawet 27-47. Dodatkowym osłabieniem DGP Azotów była groźna kontuzja barku, jakiej tuż przed przerwą doznał Majchrzak.
Tymczasem rozpędzeni niczym walec włocławianie ani na moment nie zamierzali oddać pola "Jaskółkom" i powiększali swoją przewagę. W 27 min sięgnęła ona już 30 pkt (82-52). Tarnowianie momentami byli zupełnie bezradni. W końcówce przebudził się mało widoczny wcześniej Chaz Carr, który kilkakrotnie trafiając zza linii 6,25 metra zniwelował straty punktowe.
W ostatnich fragmentach na boisku przebywali już rezerwowi. Fakt ten nie uchronił jednak gospodarzy przed wynikiem trzycyfrowym. Setny punkt dla Anwilu zdobył bowiem w 37 minucie były gracz "Jaskółek" Marcin Sroka. Zespół z Włocławka wygrywając wysoko z grającą już praktycznie tylko o przysłowiową pietruszkę Unią zapewnił sobie przed play-off 2. miejsce w tabeli.
Ryszard Żmuda, trener DGP Azotów Unii: -Przykro mi otym mówić, ale tylko momentami potrafiliśmy się mobilizować dolepszej gry, itylko momentami nawiązywaliśmy wyrównaną walkę zrywalami. Wsporcie jest zasada, że słabszego należy zniszczyć dokońca inie pozwolić mu się podnieść. To właśnie zrobił znami Anwil, któremu doskonale udał się rewanż zaporażkę, jakiej doznał z____nami we własnej hali.
Andrej Urlep, trener Anwilu: -Nawet wtedy, gdy mieliśmy wysoką przewagę punktową zawodnicy nie odpuszczali gry iprzez cały czas grali napełnej koncentracji. Jest to bardzo ważny element przedczekającą nas teraz rywalizacją o____mistrzostwo Polski.
PIOTR PIETRAS

Wyniki i tabela po sezonie zasadniczym

BOT Turów Zgorzelec - Astoria Bydgoszcz 85-64, Polpak Świecie - Polonia SPEC Warszawa 81-64, Energa Czarni Słupsk - Stal Ostrów Wlkp. 73-65, DGP Azoty Unia Tarnów - WTK Anwil Włocławek 73-110, AZS Gaz Ziemny Koszalin - Era Śląsk Wrocław 80-81, Noteć Inowrocław - Prokom Trefl Sopot 75-94, Polpharma Starogard Gd. - Kotwica Kołobrzeg 77-79.