Kora Jackowska nie żyje, wokalista zespołu Maanam zmarła w...

Kora Jackowska nie żyje, wokalista zespołu Maanam zmarła w wieku 67 lat. Wspominają ją politycy i artyści

Zdjęcie autora materiału

Jakub Oworuszko

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło: TVN 24

W sobotę w wieku 67 lat zmarła słynna wokalistka Kora Jackowska. Wspominają ją politycy i artyści, m.in. prezydent Andrzeja Duda, przewodniczący Komisji Europejskiej Donald Tusk czy piosenkarka Beata Kozidrak.
Informacja o śmierci Kory poruszyła całą Polskę. Artystkę od rana wspominają nie tylko znani muzycy, ale również politycy, w tym prezydent. "Odejście Olgi Jackowskiej (Kory) dla wielu ludzi mojego pokolenia, w tym dla mnie, oznacza symboliczny koniec jakiejś epoki. Wychowaliśmy się na Maanamie, zwłaszcza w Krakowie. To były nasze pierwsze tańce, pierwsze miłości. Szanowna Pani Olgo, dziękujemy. Pamiętamy!" - napisał Andrzej Duda.

"Kora. Byłaś u nas w domu niemal codziennie od czterdziestu lat. I chcę Ci powiedzieć, że Twój koncert dla nas nigdy się nie skończy" - wyznał były premier Donald Tusk.

Kora Jackowska nie żyje. Wspomina ją Muniek Staszczyk


Źródło: TVN 24O śmierci Kory napisał też minister kultury i dziedzictwa narodowego. "Odeszła jedna z ikon polskiej muzyki, której twórczość była i będzie inspiracją dla wielu pokoleń Polaków. Była artystką szczególnie ważną dla mojego pokolenia. Kora dołączyła do grona twórców, których polskiej kulturze będzie brakować" - podkreślił wicepremier Piotr Gliński.

"Wielcy nigdy nie odchodzą" - to z kolei wpis przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz napisała: "Dzielna Kora była, jest i będzie artystką i poetką - świadkiem historii mojego pokolenia".

Zmarła Kora Jackowska. Wspomina ją Grażyna Torbicka


Źródło: TVN"Artysta nigdy cały nie umiera, bo pozostaje po nim jego twórczość" - zauważyła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Korę wspominają też muzycy. "Opole 79 rok. Miałam 19 lat kiedy pierwszy raz zobaczyłam Korę. Przygotowywałam się do występu. Weszła do garderoby i z wielką pewnością siebie stanęła obok, przed lustrem, wzięła moją czerwoną szminkę i pomalowała nią usta. Już wtedy wiedziała czego chce, ja jeszcze nie... Do zobaczenia..." - wspomina Beata Kozidrak z zespołu Bajm.

"Serdeczna, mądra, pełna wręcz niewiarygodnej klasy, jedna z osób, które zawsze widzą więcej i patrzą dalej - tak ją zapamiętamy. Niezależnie od tego, dokąd teraz trafiła, swoją obecnością z pewnością uczyniła to miejsce piękniejszym" - ocenili muzycy z zespołu Enej. Poznali oni Korę w trakcie jednego z telewizyjnego talent show, który wygrali.

Witold Paszt i Krzysztof Cugowski o zmarłej Korze Jackowskiej


Źródło: TVN"Żegnaj przyjaciółko! Dziękuję za Twoją niepodległość, wieczną rebelię, jaką miałaś w sobie i wolność, której się od Ciebie uczyłem.
Nigdy nie przestanę słuchać Twoich piosenek i czytać Twoich książek" - napisał Tomasz Raczek, krytyk filmowy.

- Zawsze miała wiele planów. Walczyła z chorobą nie tylko dzięki medycynie, ale i własnej sile. Była zawzięta w tej walce, tak jak była zawzięta i energetyczna we wszystkim: poezji, piosenkach, również w wypowiedziach na tematy polityczne, bo cały czas była aktywna, komentowała. Jej mąż, Kamil powiedział: odeszła Kora, odeszła demokracja. Do końca śledziła to, co się dzieje w Polsce - mówiła w Polsat News prof. Magdalena Środa, która była przy artystce w momencie jej śmierci. - Była boginią, a boginie nie umierają. Będą z nami zawsze - podsumowała Środa.

Źródłem powyższych wpisów jest Twitter i Facebook.

POLECAMY:


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Umarli

Czytelnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Uczono mnie w domu, że o umarłych nie mówi się źle lub nie mówi się wcale.
Chciałbym, aby tak pozostało. To jest nie tylko moje, ale i innych dziedzictwo.
Kora ze swoimi piosenkami zawsze...rozwiń całość

Uczono mnie w domu, że o umarłych nie mówi się źle lub nie mówi się wcale.
Chciałbym, aby tak pozostało. To jest nie tylko moje, ale i innych dziedzictwo.
Kora ze swoimi piosenkami zawsze pozostanie artystką wyjątkową.

zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zdegenerowana cpunka!

Ada (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

cpunka, zdegenerowana cpunka i tak dostala dlugie zycie. K********* ktore zadaniami i tym jak potraktowala pana Marka Jackowskiego przekreslio to, co w zyciu osiagnelo. Nie warte nawet spluniecia...


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do Ada (gość)

marta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Jak takie wredne suki jak ty mogą jeszcze chodzić po tym swiecie, kiedy tak wspaniali ludzie jak Kora odchodzą? Ale do czasu kretynko, do czasu...


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Oczywiscie ze do czasu kretynko!

Ads (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Oczywiscie ze do czasu kretynko, kazdy z nas kiedys odejdzie. Tej zacpanej kurwie, pijaczce nalezalo sie juz po tym perfidnym oczernianiu M. Jackowskiego. Niestety, suka zdazyla jeszcze sie leczyc...rozwiń całość

Oczywiscie ze do czasu kretynko, kazdy z nas kiedys odejdzie. Tej zacpanej kurwie, pijaczce nalezalo sie juz po tym perfidnym oczernianiu M. Jackowskiego. Niestety, suka zdazyla jeszcze sie leczyc na koszt podatnika...zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
było , minęło , nie wróci

a zwykli ludzie przez nawiedzonych (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

i ich egoizmowi mają piekło na ziemi.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo