MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korki i remonty w Krakowie. Zamknięcie odcinka na ul. Konopnickiej i nowe prace w mieście

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Konopnickiej w Krakowie
Konopnickiej w Krakowie Wojciech Matusik
Do piątku kierowcy muszą się liczyć z niewielkimi utrudnieniami na ulicy Konopnickiej. Naprawiają tu wiadukt, a remontowana jest ulica Barska. Postępują prace na Zwierzynieckiej i Kościuszki, ale zarówno kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej niecierpliwie czekają aż urzędnicy ogłoszą, o ile przedłuży się inwestycja, która powinna skończyć się w sierpniu. A teraz mówi się o... grudniu! A w zimie, przy niesprzyjających warunkach z grudnia może zrobić się rok 2025. Największym placem budowy obecnie jest linia tramwaju do Mistrzejowic, ale pojawiły się mniejsze remonty w innych miejscach.

Naprawa w ciągu ul. Marii Konopnickiej

Podczas przeglądu wiaduktu nad ul. Barską, w ciągu ul. Marii Konopnickiej (Dzielnica VIII – Dębniki), inspektorzy stwierdzili deformacje w rejonie zjazdu do hotelu Forum (pas zewnętrzny, kierunek centrum).

Niezbędna jest pilna naprawa tej deformacji i rozszczelnienia, które znajduje się na jezdni. Deformacja ma negatywny wpływ na izolację płyty pomostu wiaduktu.

Naprawa deformacji potrwa około tygodnia, prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 13 maja, od ok. godz. 09.00, a zakończą w piątek, 17 maja ok. godz. 18.00.

W tym czasie konieczne będzie zamknięcie dla ruchu fragmentu pasa zewnętrznego jezdni ul. Marii Konopnickiej, zapewniającego dojazd do hotelu Forum (na długości ok. 5 m od przystanku).

Prace na ul. Studziennej

16 maja rozpocznie się rozbudowa fragmentu ul. Studziennej. Robotami objęty zostanie fragment od budynku nr 2 do ul. Darwina. Prace realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

W ramach prac m.in. poszerzona zostanie jezdnia ul. Studziennej, powstanie chodnik.

Rozbudowa ul. Studziennej jest odpowiedzią na rosnącą liczbę budynków mieszkalnych w tym rejonie. Dzięki pracom zwiększy się płynność poruszających się tamtędy pojazdów, a oddzielenie ruchu pieszego od samochodowego – budowa chodnika – znacznie poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Teren budowy został już przekazany, pierwsze prace ruszą w czwartek, 16 maja – w pierwszej kolejności przełożenie sieci gazowej i wodociągowej – w tym czasie ul. Studzienna na rozbudowywanym fragmencie zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego (dojazd do posesji zachowany), objazd poprowadzony zostanie ul.: Darwina, Grębałowską oraz Stokową (jadąc od strony ul. Darwina).

Zakończenie robót w terenie planowane jest na koniec sierpnia.

Kolejne prace na alei Solidarności

Trwa remont alei Solidarności. W tym tygodniu ruszyła wymiana nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Mierzwy (w kierunku kombinatu). Roboty są prowadzone nocami.

  • noc z 15 na 16 maja – układanie warstwy ścieralnej, zewnętrzny pas, przejezdność w miarę możliwości zachowana
  • noc z 16 na 17 maja – układanie warstwy ścieralnej, wewnętrzny pas, przejazd przez torowisko zamknięty, objazd do al. Przyjaźni z wykorzystaniem zawrotki na skrzyżowaniu al. Solidarności z ulicami Orkana i Struga, objazd do ul. Mierzwy przez plac Centralny.

Prace prowadzone będą przy wyłączeniu sygnalizacji świetlnej.

Roboty bitumiczne na miejscach parkingowych będą prowadzone w piątek, 17 maja. Wówczas planowane jest zakończenie całości prac na tym fragmencie.

Ale robotnicy wrócą tu w drugiej połowie roku i będą naprawiać kolejne fragmenty sfatygowanej al. Solidarności. Wtedy też ma zostać wyłączone torowisko tramwajowe, nawet na kilka tygodni. Tylko w ten sposób będzie można wyremontować aleję na całej długości i jej skrzyżowania z innym drogami.

Przebudowa chodnika na fragmencie ulicy Królewskiej

Trwa przebudowa chodnika na ulicy Królewskiej. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, roboty są prowadzone na fragmencie od ul. Chocimskiej w kierunku ul. Lea po stronie numerów parzystych.

Ruch pieszych na remontowanym odcinku odbywa się drugą stroną ulicy.

Remont na ul. Machaya, w przyszłym tygodniu zmiany dla kierowców

Trwa remont nawierzchni na ul. ks. Ferdynanda Machaya na os. Widok Zarzecze. Obecnie trwają roboty brukarskie. W przyszłym tygodniu drogowcy przystąpią do prac bitumicznych – ulica zostanie wówczas zamknięta dla ruchu ogólnego.
Prace przy asfaltowaniu potrwają od 20 do 22 maja. Jak zaznacza Zarząd Dróg Miasta Krakowa, dojazd do posesji zostanie zachowany, ale nie będzie możliwości parkowania n remontowanym fragmencie jezdni.

Remont na ulicy Morwowej, zmiany dla kierowców

Trwa remont nawierzchni i parkingu na ulicy Morwowej na Wzgórzach Krzesławickich. Obecnie drogowcy prowadzą prace brukarskie – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

W trakcie robót obowiązują zmiany w organizacji ruchu – zakaz parkowania. Ulica została zamknięta dla ruchu, ale dojazd do posesji jest zachowany.

Wymiana asfaltu na ulicy Pocztowej

Trwa remont ulicy Pocztowej w Łagiewnikach. Drogowcy wymieniają tam istniejącą nawierzchnię jezdni.

Prace prowadzone są przy utrzymanym ruchu pojazdów – możliwe są miejscowe utrudnienia. Drogowcy planują zakończenie robót do 20 maja.

Tanie linie trują! Ryanair i Wizz Air na czele

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Korki i remonty w Krakowie. Zamknięcie odcinka na ul. Konopnickiej i nowe prace w mieście - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski