Korona prowadzi

W związku z tym, że w tym samym dniu mecz rozgrywał pierwszy zespół Wisły do walki z Koroną stanęli juniorzy "Białej Gwiazdy" i spisali się bardzo dobrze, gdyż udało im się sprawić sporo kłopotów podgórskiej ekipie. Koszykarze Korony, widząc w jakim składzie gra przeciwnik, najzwyczajniej go zlekceważyli i w pierwszej kwarcie stroną dyktującą warunki gry byli młodzi wiślacy. Ostra reprymenda trenera Korony sprawiła, że w drugiej i trzeciej kwarcie koszykarze Korony dominowali niepodzielnie na parkiecie. W Koronie zadebiutował Ozimek, który ostatnio występował w Stali Stalowa Wola, a teraz rozpoczął studia w Krakowie.

III liga koszykarzy

WISŁA II - KORONA KRAKÓW 72-101 (20-17, 13-36, 13-28, 23-20). Punkty zdobyli: Mikina 26, Kaliciński 15, Siwiec 12, Konarski 9, Krawczyk 4, Kaliszewicz 2, Czarnecki 2, Tracz 2 - Kunc 25, Pyla 20, Zając 22, Ozimek 10, Baron 10, Wronicz 5, Boczarski 5, Nieć 2, Pająk 2.
 - To bardzo dobry zawodnik, który z pewnością przyda się drużynie i już w pierwszym występie pokazał się z dobrej strony - powiedział po meczu trener Korony Andrzej Dudek. (PAN)
 SKAWA WADOWICE - CRACOVIA 101-81 (26-25, 25-22, 21-18, 29-16). Punkty zdobyli: Sulikowski 21, Wata 20, Kwaśny 20, Malinowski 18, Skrok 9, Szymonek 6, P. Kunowski 5, Miłoń 2 - Kruczek 23, P. Dzudziak 14, Patuła 14, M. Dudziak 12, Cekiera 9, Kunc 4, Więcek 3, R. Dudziak 2.
 Pierwsza kwarta była wyrównana, w końcówce na kilkupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze. Przewagę stracili w drugiej części gry. W 14 min prowadzili jeszcze 43-38, by po kilku błędach 4 min później przegrywać 45-46. Gospodarze potrafili się jednak na tyle zmobilizować, by po dwóch kwartach prowadzić 51-47. Później inicjatywa należała już tylko do nich.

(GM)

W innym meczu GORCE NOWY TARG - MKS LIMANOWA 77-75. Pauzowało STS Radio Echo Nowy Sącz.