Korona w finale

PAN
KOSZYKÓWKA. W hali Korony rozegrany został półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorek starszych, w którym gospodynie prowadzone przez Jarosława Pasiecznego i Andrzeja Włodarza wygrały i awansowały do finału mistrzostw Polski.

W zespole Korony grały zawodniczki wychowane w Gorcach Nowy Targ i były czołowymi koszykarkami krakowskiej ekipy. Wicemistrzynie Małopolski Wisła Kraków zajęła w turnieju w Warszawie trzecie miejsce i odpadła z rywalizacji. W lidze U-20 Gorce zajęły czwarte miejsce.

WYNIKI

Turniej w Krakowie: Korona Kraków - MLKS Rzeszów 62-45 (18-7, 20-13, 14-13, 10-12), punkty dla Korony: Mozdyniewicz 7, Biernacka 15, Wilk 4, Jagódka 8, Pacuła 8, Siudek 11, Nykaza 2, Moc 7; Korona Kraków - RMKS Rybnik 82-40 (27-12, 15-17, 21-2, 19-9), punkty dla Korony: Mozdyniewicz 8, Biernacka 19, Jagódka 15, Wilk 8, Pacuła 9, Siudek 10, Moc 9, Spisak 4; Korona Kraków - VbW Gdynia 63-53 (18-16, 15-18, 13-12, 17-7), punkty dla Korony: Biernacka 5, Wilk 8, Jagódka 9, Pacuła 13, Siudek 4, Moc 24; RMKS Rybnik - VbW Gdynia 30-96, Gdynia - MLKS Rzeszów 88-46, Rzeszów - Rybnik 72-63.

Końcowa kolejność: 1. Korona Kraków, 2. VbW Gdynia. 3. MLKS Rzeszów, 4. RMKS Rybnik.

W turnieju finałowym zagrają: AZS UW warszawa, Korona Kraków, VbW Gdynia, Lotnik Wierzawice, MUKS Poznań, MUKS Unia Basket Ostrołęka, AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski oraz KKS Olsztyn. (PAN)