Koronacja króla Emila

ART
TURNIEJ. Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał w Gnieźnie zawody o Koronę Bolesława Chrobrego. W finale wyprzedził Tomasza Golloba, Szweda Andreasa Jonssona i Amerykanina Grega Hancocka.

Zmagania miały bardzo mocną obsadę, na starcie stanęło aż 8 stałych uczestników cyklu Grand Prix. To oni odegrali kluczową rolę w zawodach, rozdzielając między siebie miejsca na podium. Zawiedli jedynie Nicki Pedersen, który wycofał się z powodu kłopotów ze sprzętem (2 pkt), i Jason Crump, który zdobył tylko 4 pkt (13. lokata). Więcej spodziewano się też po wicemistrzu świata Jarosławie Hampelu - uzbierał tylko 7 pkt i był 11.

Turniej - zgodnie z nazwą - utrzymany był w średniowiecznym klimacie. M.in. Sajfutdinow, który wygrał w Gnieźnie po raz pierwszy, oprócz premii za wygraną otrzymał królewskie atrybuty: płaszcz miecz i koronę.

WYNIKI

1. Emil Sajfutdinow (Rosja) 12 pkt (1. miejsce w finale), 2. Tomasz Gollob (Polska) 13 (2. w finale), 3. Andreas Jonsson (Szwecja) 10 (3. w finale), 4. Greg Hancock (USA) 9 (4. w finale), 5. Maciej Janowski (Polska) 9, 6. Scott Nicholls (Wielka Brytania) 9, 7. Peter Ljung (Szwecja) 8, 8. Mirosław Jabłoński (Start Gniezno) 8.