Koronawirus w Polsce. Duży spadek nowych zakażeń. Ponad 4,7 tysiaca nowych przypadków. Ostatniej doby zmarły 24 osoby

Maciej Badowski
Maciej Badowski
Od kilu dni w kraju utrzymuje się wysoka liczba nowych zakażeń.
Od kilu dni w kraju utrzymuje się wysoka liczba nowych zakażeń. Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 786 nowych zakażeniach. Najwięcej pochodzi z województwa mazowieckiego. Ostatniej doby zmarły 24 osoby.

- Mamy 4 786 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1051), pomorskiego (643), śląskiego (373), dolnośląskiego (352), kujawsko-pomorskiego (336), podkarpackiego (335), małopolskiego (282), wielkopolskiego (202), warmińsko-mazurskiego (197), łódzkiego (186), świętokrzyskiego (180), zachodniopomorskiego (139), lubuskiego (117), podlaskiego (104), lubelskiego (97), opolskiego (84). 108 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną- podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 18 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 711 772. Do tej pory w polsce z powodu koronawirusa zmarło 43 793 osób. W ciągu doby wykonano ponad 26,7 tys. testów.

Dzienny raport o koronawirusie:

 • zajęte łóżka COVID-19 – 14 929 z 26 254 dostępnych
 • zajęte respiratory - 1 509 z 2 589 dostępnych
 • osoby objęte kwarantanną – 171 656
 • osoby, które wyzdrowiały – 1 430 861

Zakażenia z ostatnich dni:

 • 28 lutego- 10 099 przypadków
 • 27 lutego- 12 100 przypadków
 • 26 lutego- 11 539 przypadków
 • 25 lutego- 12 142 przypadki
 • 24 lutego- 12 146 przypadków
 • 23 lutego- 6 310 przypadków
 • 22 lutego- 3 890 przypadków

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce. Duży spadek nowych zakażeń. Ponad 4,7 tysiaca nowych przypadków. Ostatniej doby zmarły 24 osoby - Polska Times

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
1 marca, 15:31, Gość:

"Nie ma żadnej epidemii?! Mocny wywiad z Patrykiem Vegą! Jak wygląda handel ludźmi w Polsce?"

https://www.youtube.com/watch?v=cYIiT[wulgaryzm]8D4

1 marca, 17:11, Piotr:

Naprawdę, podziwiam cie. Masz takie autorytety jak Vega. Doprawdy... Jesteś żenujący. Vega władnie buduję się na takich baranach jak ty, piotrze mieczyslawie

"Dr Martyka: Ile jeszcze ludzi musi umrzeć, żebyśmy się opamiętali?

– Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób – niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez „walkę” z koronawirusem – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Minęły dwa tygodnie od częściowego poluzowania obostrzeń. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdził, że rząd dał marchewkę, a teraz czas na kij. Jak Pan to skomentuje?

Dr Zbigniew Martyka: To jest traktowanie Polaków jak niegrzeczne dzieci, które trzeba wychować za pomocą kar i nagród. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zdecydowanie za daleko posunął się w swoim komentarzu - to jest upokarzające dla ludzi. Skoro już jesteśmy przy porównaniu do dzieci, to rząd zachowuje się jak chuligan w piaskownicy, który wykorzystując swoją siłę fizyczną, wymusza na innych dzieciach podporządkowanie się jego woli, wbrew ustalonym wcześniej zasadom. Trzeba też podkreślić, iż decyzje podejmowane przez rządzących są w wielu przypadkach absurdalne i - co wiele razy podkreślałem - przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Od początku wiemy, że zalecane maseczki nie tylko nic nie dają z epidemiologicznego punktu widzenia, ale dodatkowo przynoszą wiele szkód zdrowotnych. Według przeprowadzonego randomizowanego badania klinicznego dotyczącego masek z tkaniny (czyli takich, jakie w 99 proc. się nosi), ryzyko choroby grypopodobnej było trzykrotnie większe wśród personelu medycznego noszącego maski odzieżowe, w porównaniu do grupy kontrolnej. O braku skuteczności tychże masek doskonale wiedział nawet ówczesny Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas mówiąc, że "wprawdzie maseczki nie są wystarczająco skuteczne ale spełniają istotną rolę - mianowicie przypominają o tym, że istnieje pandemia". Teraz Ministerstwo Zdrowia oficjalnie mówi, że osłony twarzy, do których ludzie byli zmuszani przez całe miesiące, są nieskuteczne. Mamy czarno na białym – zmuszano ludzi do nonsensownych zachowań bez uzasadnienia zdrowotnego. Czysty absurd. Ostatnie badania Uniwersytetu Witten wykazały bardzo negatywne skutki noszenia masek u dzieci, dotyczyło ono aż 68 proc. przebadanych...

Co roku koronawirusy powodują część zachorowań z ilości przypadków kwalifikowanych dotychczas jako grypopochodne. Ponieważ mutują, jak wirus grypy, powodują zachorowania raz cięższe, raz lżejsze (różne w różnych sezonach). W tym sezonie SARS-COV-2 w większości przypadków powoduje infekcję, która nie przeradza się w chorobę (bo nie istnieje nic takiego, jak "bezobjawowy COVID-19"), w mniejszym procencie wywołuje chorobę o przebiegu cięższym od tegorocznej grypy. Nie jesteśmy w stanie w żaden sposób przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała za rok czy dwa - równie dobrze modele mogą się odwrócić o 180 stopni.

Biorąc pod uwagę obecne wyniki, jaką strategię wobec COVID-19 należałoby przyjąć?

Skończyć lockdown, przywrócić normalne funkcjonowanie ochrony zdrowia - jak w poprzednich latach. Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób - niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez "walkę" z koronawirusem. Ile jeszcze ludzi musi umrzeć, żebyśmy się opamiętali?"

https://dorzeczy.pl/kraj/174072/2/dr-martyka-ile-jeszcze-ludzi-musi-umrzec-zebysmy-sie-opamietali.html

G
Gość
1 marca, 15:31, Gość:

"Nie ma żadnej epidemii?! Mocny wywiad z Patrykiem Vegą! Jak wygląda handel ludźmi w Polsce?"

https://www.youtube.com/watch?v=cYIiT[wulgaryzm]8D4

1 marca, 17:11, Piotr:

Naprawdę, podziwiam cie. Masz takie autorytety jak Vega. Doprawdy... Jesteś żenujący. Vega władnie buduję się na takich baranach jak ty, piotrze mieczyslawie

"Cele pandemii i szczepień/czytaj eksperymentu medycznego/ – już nie ukrywane – prof. Maria Majewska

Liczby zgonów po szczepieniach covid-19 w ciągu 1,5 miesiąca przewyższają roczne liczby zgonów po wszystkich innych szczepionkach razem wziętych.

Do 12 lutego 2021 do amerykańskiej bazy danych VAERS (CDC) zgłoszono już 653 zgony po szczepieniach covid-19 (https://wonder.cdc.gov/controller/datarequest/D8), a do bazy Vigiaccess (Europa/WHO) zgłoszono 922 zgony i 84489 powikłań, włącznie z setkami zachorowań na covid, grypę i zapalenie płuc, zawałami serca, zatorami płuc, udarami mózgu, epilepsjami i innymi poważnymi chorobami (http://www.vigiaccess.org/).

Ponieważ zgłaszanych jest tylko 1-2% wszystkich powikłań, całkowite liczby tych zgonów liczą się prawdopodobnie w dziesiątkach tysięcy. I są to tylko wczesne powikłania.

Odległe, dewastujące dla zdrowia lub zabójcze pojawią się w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy. Już dziś widać, że szczepionki covid-19 są najbardziej szkodliwe ze wszystkich stosowanych, bowiem liczby zgonów po nich w ciągu zaledwie 1,5 miesiąca przewyższają roczne liczby zgonów po wszystkich innych szczepionkach razem wziętych.

Pomimo wszechobecnej propagandy proszczepiennej ze strony covidowych oligarchów, karteli farmaceutycznych oraz skorumpowanych rządów i mediów, niektóre rządy, organizacje i grupy społeczne wyłamują się ze szczepiennego terroru. Np. rząd Tanzanii skasował wszystkie szczepienia na covid w całym kraju, rząd Indii odmówił zatwierdzenia szczepionek Pfizera i Astra-Zeneca, w USA żołnierze masowo rezygnują z tych szczepień i w większości krajów Europy ponad połowa obywateli odmawia ich przyjęcia w obawie przed poważnymi powikłaniami.

WHO przyznaje, że masowe szczepienia covid-19 nie zatrzymają pandemii, i że ich prawdziwym celem jest globalny reset. (https://www.cnbc.com/2020/08/21/who-warns-a-coronavirus-vaccine-alone-will-not-end-pandemic.html).

Coraz bardziej jawnym „ich”(pytanie dla narodu? czy to ci co każą nosić przez cały rok nic nie warte szmaty na „gębach” czy ci co wydają naszym umiłowanym przywódcom rozkazy”) celem jest depopulacja. Samozwańczy i wyjątkowo ignorancki ekspert od klimatu, szczepień i wszystkiego Bill Gates (uważany za jednego z głównych sponsorów pandemii i globalnych szczepień) głosi w swych wykładach: jeśli zrobimy „dobrą robotę” ze szczepieniami, to uda się nam zredukować ludzką populację o 10-15% – czyli planuje zgładzić szczepionkami ok. miliarda ludzi (https://www.youtube.com/watch?v=wfstBe1buaA).

Jego plany odnośnie szczepień ludzkości są jednak nie tylko ideologiczno-eugeniczne, gdyż jak przyznał, jest to najbardziej intratny biznes na świecie, który daje mu zyski 20 do 1. Na razie zyskał na nim setki miliardów. (https://www.infowars.com/posts/bill-gates-deleted-documentary-why-he-switched-from-microsoft-to-vaccines/).

Wszyscy politycy i obywatele świata muszą zdawać sobie z sprawę z tego, że całkiem już jawnym celem pandemii i szczepień jest eksterminacja jak największej liczby ludzi dla gigantycznych zysków garstki oligarchów.

Przeraża, że niemiecki parlament ratyfikował agendę ID2020 oraz pakiet szczepień Billa Gatesa w celu globalnego wyludnienia, a Szwajcaria szykuje się do głosowania na ten program w marcu b.r. (https://www.naturalnews.com/2021-02-14-germany-ratifies-agenda-id2020-bill-gates-vaccination.html).

O pogromach covidowych i szczepiennych w domach opieki dla starszych, niedołężnych osób słyszymy już od jakiegoś czasu..."

https://stowarzyszenierkw.org/polityka/administracja/cele-pandemii-i-szczepien-czytaj-eksperymentu-medycznego-juz-nie-ukrywane-prof-maria-majewska/

G
Gość

"Konferencja Lekarska p.t. „Etyka lekarska w dobie pseudo pandemii”. Kraków 27.02.2021 r.

Spotkanie gremium lekarskiego w celu uświadomienia społeczeństwu kwestii pandemii medialnej .

COVID 19- ASPEKT PROPAGANDOWY- PROF. J. LICHAŃSKI,

MASKI Z PUNKTU WIDZENIA ZDROWOTNEGO I REFLEKSJA FIZYKA- DR.M.BŁACHOWIAK,

COVID 19 I PANDEMIA W PRAKTYCE LEKARZA STOMATOLOGA- DR. D. MAZUR,

ETYKA WYKONYWANIA ZAWODU LEKARZA W CZASIE PANDEMII- DR. T. WOŁOSZYN,

HISTORIA PLANDEMII Z PERSPEKTYWY LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU- DR. A. MARTYNOWSKA"

https://stowarzyszenierkw.org/polityka/konferencja-lekarska-p-t-etyka-lekarska-w-dobie-pseudo-pandemii-krakow-27-02-2021-r/

G
Gość

" Warto rozmawiać 01.03.2021

W maseczkach czy w przyłbicach? W powietrzu czy w kropelkach? Dlaczego w rok od wybuchu pandemii wciąż tak mało wiemy o atakującym nas patogenie? Jak długo jeszcze trwać mamy w rujnującym życie społeczne lock[wulgaryzm]? Co wreszcie z Polakami, którzy masowo umierają na inne schorzenia? Gośćmi programu są dr Paweł Basiukiewicz (kardiolog),

dr hab. Tomasz Dzieciątkowski (wirusolog, WUM), dr Zbigniew Hałat (epidemiolog, b. wiceminister zdrowia) i prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz (epidemilog, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego)."

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,01032021,52202010

G
Gość

"„Ten rząd ma krew na rękach”. Jacek Międlar o działaniach polskich władz podczas tzw. pandemii koronawirusa [WIDEO]

W środę (3.02.2021) Jacek Międlar był gościem Krzysztofa Lecha Łukszy w telewizji wRealu24. Jednym z tematów rozmowy była hekatomba Polaków, do której doszło w 2020 roku. Ponad 70 tys. nadmiarowych zgonów to nie jest wina koronawirusa. To skutek postępowania naszego rządu, który swoimi decyzjami sparaliżował służbę zdrowia i doprowadził do odcięcia pacjentów od leczenia. Efektem jest największa liczba zgonów od II wojny światowej. – Ten rząd ma krew na rękach. Lockdown i rząd zabija Polaków – powiedział Międlar

Zapytany, czy sądzi, że pandemiczne działania władz wynikają z nieudolności, Międlar odparł, że przestał już tak twierdzić. – W dobie tych wszystkich absurdów nie mam wątpliwości, że jest to zaplanowany proces, który m.in. ma doprowadzić do tego, że małe i średnie przedsiębiorstwa zostaną przejęte przez gigantyczne koncerny, a także przez spółki skarbu państwa, przez państwo, czyli możemy tutaj mówić o pewnego rodzaju neokomunie z wspierającymi ją koncernami zagranicznymi. Widać to i myślę, że nikt nie powinien temu zaprzeczać – powiedział.

Międlar wskazał, że obecne nękanie przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy, jest działaniem rodem z czasów komunistycznych. Podkreślił, że państwo powinno zapewniać bezpieczeństwo swoim obywatelom, zarówno pod względem zdrowotnym, jak też gospodarczym. Tymczasem tego nie robi, a wręcz przeciwnie – gnębi obywateli, którzy przestrzegają prawa."

https://wprawo.pl/ten-rzad-ma-krew-na-rekach-jacek-miedlar-o-dzialaniach-polskich-wladz-podczas-tzw-pandemii-koronawirusa-wideo/

G
Gość
1 marca, 18:45, Piotr:

STOP PLANdemi!

Pan prezes Roman Kluska twierdzi, że to wszystko służy do "wyrżnięcia klasy średniej", potem czeka już nas tylko komunizm w nowej odsłonie...

G
Gość

Wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach...

P
Piotr
1 marca, 18:45, Piotr:

STOP PLANdemi!

Widzę że dotknąłem twojego czułego punktu, baranie, piotrze mieczyslawie, że znów, de bilu piotrze mieczyslawie podszywasz się pode mnie, łajzo.

P
Piotr

STOP PLANdemi!

P
Piotr
1 marca, 15:31, Gość:

"Nie ma żadnej epidemii?! Mocny wywiad z Patrykiem Vegą! Jak wygląda handel ludźmi w Polsce?"

https://www.youtube.com/watch?v=cYIiT[wulgaryzm]8D4

Naprawdę, podziwiam cie. Masz takie autorytety jak Vega. Doprawdy... Jesteś żenujący. Vega władnie buduję się na takich baranach jak ty, piotrze mieczyslawie

G
Gość

"Nie ma żadnej epidemii?! Mocny wywiad z Patrykiem Vegą! Jak wygląda handel ludźmi w Polsce?"

https://www.youtube.com/watch?v=cYIiT[wulgaryzm]8D4

G
Gość
1 marca, 13:38, Stop plandemii:

– Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób – niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez „walkę” z koronawirusem – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

https://dorzeczy.pl/kraj/174072/dr-martyka-ile-jeszcze-ludzi-musi-umrzec-zebysmy-sie-opamietali.html?utm_source=dorzeczy.pl

"“O wolną debatę o COVID-19” – trzeci apel naukowców i lekarzy do administracji zarządzającej Polską

Trzeci apel naukowców i lekarzy: O wolną debatę o COVID-19 i obronę Polski przed interesami koncernów medycznych

List Otwarty do Prezydenta i Rządu RP:

Do wiadomości: Sejm RP, Senat RP, Media

Środowisko naukowców i lekarzy, reprezentowane przez osoby podpisane pod tym apelem uważa, że od początku towarzyszą epidemii COVID-19 błędne decyzje, prowadzące do niewłaściwych działań. Zamiast doprowadzić w społeczeństwie do wytworzenia naturalnych mechanizmów odpornościowych, wprowadza się kolejne obostrzenia, które niszczą gospodarkę, edukację, życie religijne i kulturę oraz wpływają negatywnie na zdrowie i psychikę obywateli. Promuje się jednogłos grupy ekspertów. Próbuje się uciszyć naukowców i lekarzy o odmiennych poglądach, naruszając podstawowe prawo człowieka jakim jest wolność słowa. Apelujemy o rzetelną, wolną debatę publiczną o rzeczywistym wymiarze zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, o zagrożeniach wynikających z masowych szczepień, o metodach zakończenia epidemii oraz o obronę Polski przed interesami obcych koncernów medycznych, dla których głównym interesem wcale nie musi być nasze zdrowie, ale zysk i sprzedaż szczepionek.

Lekarze sygnatariusze Apeli naukowców i lekarzy otrzymali ostatnio od Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, Naczelnej Izby Lekarskiej pisma informujące, że zostało wobec nich wszczęte „postępowanie wyjaśniające”. Treść pisma wskazuje, że nie chodzi jednak o wyjaśnienie, ale o podjęcie czynności procesowych mających na celu zastraszenie i ukaranie sygnatariuszy, co narusza podstawowe prawo człowieka do wolności słowa. Każdy lekarz ma prawo, tak jak każdy inny obywatel, do publikowania treści, które wyrażają jego opinię i są zgodne z jego sumieniem. Wykorzystanie przez NIL wewnętrznych procedur w celu blokowania wolności wypowiedzi i wymiany opinii pomiędzy niezależnym środowiskiem naukowym i lekarskim, jakimi są sygnatariusze Apeli, a tzw. „ekspertami” stanowi pogwałcenie podstawowego prawa do wolności poglądów i wypowiadania ich uregulowanego w prawie polskim m.in. w art. 54 Konstytucji RP, w prawie europejskim w art. 11 karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz w prawie międzynarodowym w art. 19 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych i innych konwencjach. Apelujemy o zagwarantowanie bezpieczeństwa rzetelnej, wolnej debaty publicznej oraz przestrzegania podstawowych praw człowieka w Polsce. Wolność opinii gwarantuje się każdemu człowiekowi, a więc również przedstawicielom nauki i zawodów medycznych.

Naszym zdaniem skutki trwającej w Polsce już od prawie roku epidemii COVID-19 są katastrofalne. Jeśli efektem pracy grupy ekspertów, zespołu doradczego Pana Premiera, są decyzje prowadzące do zniszczenia dorobku życia wielu polskich przedsiębiorców, do zaniedbania edukacji dzieci i młodzieży, do eksplozji chorób psychicznych, w tym depresji, do niespotykanej od II wojny światowej liczby zgonów (głównie nie wynikających z COVID-19, ale z dezorganizacji systemu ochrony zdrowia) oraz wprowadzanie w kraju totalitarnego systemu nadzoru epidemiologicznego, to członkowie tego zespołu powinni podać się do dymisji, a nie dyskredytować innych naukowców, którzy pełni troski o przyszłość Polski czują się w obowiązku pisać apele do Prezydenta..."

https://stowarzyszenierkw.org/gospodarka/o-wolna-debate-o-covid-19-trzeci-apel-naukowcow-i-lekarzy-do-administracji-zarzadzajacej-polska/

S
Stop plandemii
– Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób – niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez „walkę” z koronawirusem – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

https://dorzeczy.pl/kraj/174072/dr-martyka-ile-jeszcze-ludzi-musi-umrzec-zebysmy-sie-opamietali.html?utm_source=dorzeczy.pl
Dodaj ogłoszenie