Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus "zamrożony" w powiecie krakowskim. Covid-19 nie atakuje nowych osób, ale nie odpuszcza zakażonym

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Grzegorz Olkowski polska press
Nie ma nowych zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców powiatu krakowskiego, ale od sześciu dni nikt nie ozdrowiał. Od początku epidemii zachorowało 63 osób. Dotąd ozdrowiało 50, jeden zmarł, a aktualnie jest 12 chorych.

FLESZ - Rząd znosi kolejne ograniczenia

od 16 lat

Niektórych zakażonych choroba trzyma wyjątkowo długo - drugi miesiąc. Według danych sanepidu w ostatnich dniach zmienia się jedynie liczba osób przebywających na kwarantannie. W ciągu ostatniej doby zmalała o 8 osób i wynosi 186. A przypomnijmy, że na początku epidemii ta liczba przekraczała tysiąc.

W 10 z 17 gmin powiatu krakowskiego nie ma obecnie osób chorych na COVID-19. W gminie Sułoszowa dotychczas od początku pandemii nikt nie zachorował, a wszyscy wyzdrowieli w gminach: Jerzmanowice-Przegina, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Krzeszowice, Michałowice, Skała, Skawina, Słomniki i Zabierzów.

Po 8 osób chorych od początku pandemii odnotowano w gminach Słomniki i Skawina, w których wszyscy ozdrowieli oraz gminie Wielka Wieś (4 osoby ozdrowiałe). 7 zakażonych odnotowano w gminie Świątniki Górne (w tym 5 ozdrowiałych i 1 zmarła). Po 5 przypadków zakażenia potwierdzono w gminach Kocmyrzów-Luborzyca (5 ozdrowiałych), Iwanowice (4 ozdrowiałe) i Zielonki (4 ozdrowiałe).

4 chore osoby zanotowano w gminie Liszki (4 ozdrowiałe). Po 3 osoby z potwierdzonym koronawirusem były w gminie Zabierzów (wszystkie ozdrowiałe) i Czernichów. 2 osoby zachorowały w gminie Michałowice (są już ozdrowiałe), a po 1 osobie chorej odnotowano w gminach Igołomia-Wawrzeńczyce, Jerzmanowice-Przeginia (1 ozdrowiała), Krzeszowice (1 ozdrowiała), Mogilany, Skała (1 ozdrowiała).

Liczba osób na kwarantannie zmienia się codziennie. W ciągu ostatniej doby w skali powiatu zmalała o 8 osób. Obecnie kwarantanną objęto 186 mieszkańców. W poszczególnych gminach wygląda to tak: Czernichów 5 osób na kwarantannie, Igołomia-Wawrzeńczyce 11, Iwanowice 7, Jerzmanowice-Przeginia 1, Kocmyrzów-Luborzyca 12, Krzeszowice 9, Liszki 3, Michałowice 10, Mogilany 17, Skała 16, Skawina 30, Słomniki 7, Sułoszowa 2, Świątniki Górne 7, Wielka Wieś 6, Zabierzów 17, Zielonki 26.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski