Kosztowny błąd Fabiańskiego

Jerzy Filipiuk
Bramkarz Swansea Łukasz Fabiański nie będzie mile wspominał występu przeciwko swej byłej drużynie Arsenalowi Londyn. W meczu 11. kolejki ligi angielskiej jego drużyna przegrała u siebie 0:3.

W pierwszej połowie to „Łabędzie” miały przewagę, ale nie potrafiły rozmontować defensywy „Kanonierów”. Brakowało im zdecydowania i precyzji pod bramką gości.

Po przerwie londyńczycy szybko objęli prowadzenie. W 49 minucie Fabiańskiego pokonał głową Oliver Giroud, który wykorzystał dośrodkowanie Mesuta Oezila z rzutu rożnego. Gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale Petr Cech nie dał się zaskoczyć.

Tymczasem w 68 minucie błąd popełnił Fabiański. Wyskoczył na piątym metrze do piłki, ale wypuścił ją z rąk, co natychmiast wykorzystał Laurent Koscielny, trafiając z bliska do siatki.

5 minut później gospodarzy ostatecznie pogrążył Joel Campbell, ustalając wynik meczu. W jego końcówce Oezil i Alexis Sanchez zmusili polskiego bramkarza do kolejnych interwencji. Tym razem udanych.