Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszty spóźniania się do pracy

Szymon Szadkowski
Raport. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Work Service wynika, że jedna trzecia Polaków spóźnia się do pracy. Kwadrans jednorazowego spóźnienia wszystkich przyznających się osób to koszty sięgające ponad 27 mln zł.

Niepunktualność raz lub kilka razy w tygodniu zdarza się już 21 proc. polskich pracowników. Raz lub kilka razy w miesiącu przychodzi do pracy spóźnionych 9,9 proc. zatrudnionych, a niewiele ponad 1 proc. deklaruje spóźnianie się co najmniej raz w tygodniu i tyle samo – niepunktualność raz dziennie.

Najczęściej problemy z terminowym rozpoczynaniem pracy deklarowali mężczyźni – 46 proc., kobiety – prawie 30 proc.

Z badań wynika też, że skłonności do spóźnień to przypadłość, która mija z wiekiem. Niepunktualni są częściej pracownicy najmłodsi i w średnim wieku, a najrzadziej – najstarsi. Ponad 71 proc. osób po 45. roku życia nigdy się nie spóźnia, a wśród osób z krótszym stażem pracy, do 35. roku życia, już tylko niewiele ponad 51 proc.

Najczęstszymi wymówkami są problemy z dojazdami do miejsca pracy (połowa badanych). Drugą najczęściej wymienianą przyczyną spóźnień (dla 27 proc. badanych) jest zaspanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski