Koszykarze Regisu odnieśli historyczny sukces

(PAN)
Koszykarze Regisu Wieliczka z trenerem Michałem Sarotą
Koszykarze Regisu Wieliczka z trenerem Michałem Sarotą Fot. Archiwum
Z jednym zwycięstwem w turnieju ale w pełni zadowoleni wrócili młodzicy UKS Regis Wieliczka z Mistrzostw Polski w Białymstoku.

Już sam udział w tym finale był największym sukcesem w historii klubu, a występy w Białymstoku pokazały, że młodzi gracze z Wieliczki wcale nie odbiegają od najlepszych zespołów w Polsce. Zabrakło trochę szczęścia i początkowa trema nie pozwoliła na walkę o medale.

W pierwszym meczu wieliczanie przegrali z późniejszym brązowym medalistą - Śląskiem Wrocław 50:66. W drugim rywalem było Novum Bydgoszcz i również, mimo zaciętej i nieustępliwej walki, rywale wygrali 67:55. Ostatnim meczem grupowym był pojedynek z Treflem Sopot. Wygrana 14 punktami dawała prawo walki o medale. W połowie trzeciej kwarty Regis prowadził 7 punktami. Niestety, Trefl odrobił straty i zwyciężył 82:67. W meczu o siódme miejsce wieliczanie zdecydowanie pokonali mistrza Mazowsza Probasket Mińsk Mazowiecki 89:60. Mistrzem Polski został zespół Żaka Żory który w finale pokonał MKS Dąbrowę Górniczą.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się lider Regisu i kapitan zespołu Maciej Jędrzejczyk, który był jednym z najlepszym zawodników turnieju. Obserwujący turniej trenerzy reprezentacji Polski: Roman Prawica i krakowianin Wojciech Bychawski byli bardzo zadowoleni z jego gry. Maciej Jędrzejczyk otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-14 które odbędzie się na początku lipca.

Największy w historii UKS Regis Wieliczka sukces pod kierunkiem trenera Michała Saroty zdobyli: Maciej Jędrzejczyk, Tomasz Nykaza, Sebastian Ferenczak, Damian Dziadoń, Jakub Dyngosz, Bartłomiej Łokas, Jakub Trzciński, Piotr Wojciechowski, Aleksander Busz, Maciej Dybała, Oskar Piwnicki , Wojciech Jędrzejczyk oraz Łukasz Siemieniec.