Koszykarze Regisu Wieliczka wracają do gry

Pawel Panus
Pawel Panus
archiwum
Koszykarze Regisu Wieliczka pokonali Wislę Kraków w meczu trzeciej ligi seniorów.

Bardzo dobry mecz i pełne dramaturgii widowisko obejrzeli kibice w treningowej hali Wisly. Mimo iż w zespole z Wieliczki brakowało lidera Adriana Kapuścińskiego pierwsza kwarta zagrana przez ekipę gości dawala nadzieje na zwycięstwo. Pierwszą kwartę Regis wygrał 24-14. Krakowianie zaczęli odrabiać straty ni po 20 minutach było 40-36 dla Regisu.
Druga połowa była bardzo wyrównana. W 38 minucie celną trójką popisał sie Jan Klimczyk i było 64:64. Na osiem sekund przed końcem po rzucie Wójcika było 70:67 dla zespołu z Wieliczki. Po chwili znów był remis, a do końca meczu zostały 4 sekundy. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów i sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej dominacja Regisu była niepodważalna i goście wygrali 85:76.
Punkty dla Regisu zdobyli: Wójcik 27, Klimczyk 22, Markowski 13, Wolski 9, Mordarski 5, Szydłowski 4, Dubiel 3, Kurek 3, Kupczyk 1.