Koszykówka. Cracovia i „Jaskółki” bliżej awansu do II ligi

Pawel Panus
Pawel Panus
W sześciu miastach rozegrano barażowe turnieje półfinałowe o awans do drugiej ligi. Rywalizowały w nich, ze zmiennym szczęściem, cztery małopolskie drużyny.

W Olsztynie MUKS 1811 Unia Tarnów rozpoczęła zmagania od pokonania gospodarzy 91:74. Klasę w tych zawodach pokazali rutyniarze, Jacek Sulowski rzucił 33, a Dawid Szewczyk 21 punktów. Dzień później tarnowianie ulegli Hensfortowi Przemyśl 77:102, a wczoraj w meczu ze Startem Dobrodzień zwyciężyli 74:73 i znów kapitalna formą zaimponował Sulowski, który dla podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka rzucił aż 38 punktów!

Cracovia 1906 zaczęła turniej od porażki z SSK Rzeszów 66:96 i zaprezentowała formę, po której niewielu dawało „Pasom” jakiekolwiek szanse. Tymczasem drugi mecz krakowianie rozpoczęli od prowadzenie 12:1 z Pyrą Poznań, a cały mecz wygrali 94:69. By awansować musieli pokonać KS Legion Legionowo, ale mecz zdecydowanie lepiej zaczęli rywale wygrywając do przerwy 44:27. Zryw Cracovii w ostatniej kwarcie zapewnił im zwycięstwo 89:83 i awans.

- Zagraliśmy koncertową czwartą kwartę. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i wygraliśmy ostatnie 10 minut 36:18 - mówił uradowany trener Cracovii Mateusz Bukała.

Kapitalną formę zaprezentowali zawodnicy KK Uniwersytetu Rolniczego Kraków, którzy rozgromili na inaugurację KKS Siechnice 93:58, a pierwsza kwartę wygrali 23:2! Najwięcej punktów zdobył dla KK UR Tomasz Palmowski (22). W drugim meczu podopieczni Marka Paulischa ulegli Medosowi Chełmno 62:78, a w trzecim przegrali z Ochotą Warszawa 59:73 i zakończyli zmagania w tym sezonie.

Szybko z marzeniami o grze w finale pożegnał się UKS Regis Wieliczka, który uległ Basketowi Hills Bielsko-Biała 60:87, Exactowi Śląsk Wrocław 56:63 oraz Hutnikowi Warszawa 71:79.