Koszykówka. Wisła Can-Pack Kraków nie dała szans Enerdze Toruń

JUK
Listopadowy mecz Wisła Can-Pack - Energa w Krakowie.
Listopadowy mecz Wisła Can-Pack - Energa w Krakowie. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Wisła Can-Pack Kraków pewnie pokonała Energę Toruń w jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 19. kolejki Basket Ligi Kobiet.

„Biała Gwiazda” miała za sobą długą podróż po euroligowym meczu w Turcji, ale mimo to w Toruniu zaprezentowała się bardzo przekonująco. Od początku przejęła kontrolę nad spotkaniem. Krakowianki szybko wyszły na 10-punktowe prowadzenie, a potem powiększały je i pierwszą kwartę wygrały różnicą 15 oczek. Energa fatalnie pudłowała w pierwszej części spotkania. Zwłaszcza liderki drużyny, obwodowe Julie McBride i Darxia Morris były na początku bardzo nieskuteczne.

Tymczasem w ekipie Wisły niemal każda zawodniczka wnosiła istotny wkład w dobrą grę drużyny. Ewelina Kobryn, choć mniej skuteczna tego dnia, popisywała się licznymi asystami przy punktach koleżanek. Po 12 punktów zdobyły aż trzy zawodniczki – Meighan Simmons, Hind Ben Abdelkader i Vanessa Gidden.

Do przerwy Wisła prowadziła aż 44:23. Dzięki dobrej grze w obronie, nie pozwalała rywalkom na wiele. Po zmianie stron torunianki zaczęły minimalnie lepiej punktować, ale nie nawiązały już walki z krakowiankami.

Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 57:80
(9:24, 14:20, 17:22, 17:14)

Materiał oryginalny: Koszykówka. Wisła Can-Pack Kraków nie dała szans Enerdze Toruń - Gazeta Krakowska