Kowal przekonał trenera

Piotr Pietras
Sparing z Koroną był dla trenera Termaliki Piotra Mandrysza okazją do sprawdzenia nowych zawodników SŁAWOMIR STACHURA
Sparing. W pierwszym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego beniaminek ekstraklasy, zespół Termaliki Bruk-Betu, nie sprostał Koronie Kielce.

Korona Kielce3 (2)
Termalica Nieciecza1 (1)

Bramki: 1:0 Pyłypczuk 32, 1:1 Paluchowski 34, 2:1 Wrześniewski 37, 3:1 Przybyła 79.
Korona - I połowa: Małkowski - Gabovs, Wrześniewski, Grzelak, Sylwestrzak - Sobolewski, Jovanović, Załęcki, Cebula, Pyłypczuk - Piccioni. II połowa: Trela - Turzyniecki, Kiercz, Wrześniewski, Sierpina - A. Paprocki, Rogala, Kamiński, Aankour, Kluska (69 Przybyła) - Górski.
Termalica Bruk-Bet - I połowa: S. Nowak - Chomiuk, Sołdecki, Abramowicz, Jarecki - Plizga, Pleva, Kupczak, Kowal, Biskup - Paluchowski. II połowa: Olszewski - Fryc, Vidovi ć, Miszczenko, Wróbel - Kogut, Kaczmarczyk, Babiarz, Foszmańczyk, Plizga - Drozdowicz.

W ekipie "Słoników" zaprezentowało się pięciu nowych graczy, z których jeden, Bartłomiej Babiarz, podpisał już dwuletni kontrakt z klubem z Niecieczy. - Patrząc na grę Babiarza widziałem, że po ciężkich treningach, jakie zawodnicy mieli w minionym tygodniu, nie był sobą - stwierdził trener Termaliki Bruk-Betu Piotr Mandrysz.

W zespole z Niecieczy pozostanie także ukraiński napastnik Wołodymir Kowal (ostatnio gracz Stomilu Olsztyn), który w grze ofensywnej ma spory potencjał. - Kowal w meczu z Koroną zaprezentował się z dobrej strony. Planowałem, że rozegra cały mecz. Ukrainiec ma jednak jeszcze spore braki fizyczne, dlatego, nie chcąc ryzykować ewentualnego przeciążenia jego organizmu, po pierwszej połowie dałem mu odpocząć - wyjaśnił Mandrysz.

Z pozostałej trójki testowanych graczy zdecydowanie najlepsze wrażenie zrobił obrońca Dawid Abramowicz. - To młody, rozwojowy zawodnik, bardzo dobrze grający lewą nogą. W meczu z Koroną popełnił wprawdzie kilka błędów, ale wynikały one bardziej z tremy, jaka towarzyszyła mu podczas gry - przyznał szkoleniowiec niecieczan.

Dwaj inni testowani obrońcy: Ukrainiec Andriej Miszczenko oraz Słoweniec Jovan Vidović mają dobre warunki fizyczne, na razie swoją postawą nie zachwycili jednak trenera "Słoników". - Mam mieszane uczucia obserwując obu tych zawodników w grze - krótko skomentował trener niecieczan, dodając: - Nadal musimy szukać wartościowych środkowych obrońców, którzy godnie zastąpią w naszej drużynie nieobecnych już Jakuba Czerwińskiego i Bartosza Kopacza.

Wynik meczu z kielczanami mógł być dużo korzystniejszy dla "Słoników", dwukrotnie doskonałych sytuacji nie wykorzystał jednak Jakub Biskup (pierwszej przy stanie 0:0), po przerwie idealną okazję zmarnował także Miszczenko.

Dzisiaj do zespołu Termaliki Bruk-Betu ma dołączyć bramkarz Andrzej Witan (ostatnio Pogoń Siedlce), natomiast w środę pomocnik Sebastian Ziajka (Zawisza Bydgoszcz). Obaj podpisali już kontrakty z Termalicą.