Kowalczyk: gol bez satysfakcji

FIL
INNE LIGI. Marcin Kowalczyk strzelił gola dla Wołgi Niżni Nowogród u siebie w przegranym 1:2 spotkaniu 19. kolejki rosyjskiej ekstrakla- sy z Krylją Sowietow Samara.

Reprezentant Polski trafił do siatki w 13 minucie. Grał 90 minut. Był to jego drugi gol w tym sezonie. Poprzedni, zdobyty 29 września, zapewnił jego drużynie zwycięstwo u siebie z Kubaniem Krasnodar 1:0. Także cały mecz w barwach Wołgi rozegrał były bramkarz Wisły Kraków Sergei Pareiko (pokonali go Luis Caballero w 32 i Artiom Dielkin w 89 minucie). Z kolei były obrońca Cracovii Piotr Polczak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy. Wołga zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

W meczu 19. kolejki angielskiej Championship Brighton (z Tomaszem Kuszczakiem) pokonał u siebie Leicester City (z Marcinem Wasilewskim) 3:1 (2:0). Polacy grali po 90 minut. "Wasyl" w 4. minucie zobaczył żółtą kartkę. Bramki: Ashley Barnes 9 i 77 karny, Craig Conway 28 - Andy King 64. Brighton (28 punktów) jest dziesiąty, a Leicester City (38) trzeci w tabeli.