Koza walczył o podium

Piotr Pietras
Żużel. Dwaj zawodnicy „Jaskółek” Ernest Koza i Arkadiusz Madej wystąpili w turnieju finałowym Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów, który odbył się na torze w Częstochowie.

Organizatorem tegorocznego turnieju finałowego IMLJ był zwycięzca Ligi Juniorów, zespół Betardu Sparty Wrocław, który, ze względu na remont Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, w roli gospodarza występuje pod Jasną Górą.

Podobnie jak w rywalizacji drużynowej Ligi Juniorów, która zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem wrocławian, w turnieju indywidualnym bezkonkurencyjny był zawodnik Betardu Sparty Maksym Drabik. Syn byłego reprezentanta Polski Sławomira Drabika wygrał zawody, zdobywając komplet 15 punktów. Tuż za nim uplasował się zawodnik KS Toruń Oskar Fajfer (14 pkt), który jedyny punkt stracił w biegu z Drabikiem. Na najniższym stopniu podium stanął junior Fogo Unii Leszno Bartosz Smektała. Zawodnik z Wielkopolski w biegu dodatkowym o trzecie miejsce pokonał Krystiana Rempałę z PGE Stali Rzeszów (obaj zakończyli zawody z dorobkiem 12 punktów).

Najlepszy z tarnowian Ernest Koza zdobył 11 punktów (1, 3, 2, 3, 2) i został sklasyfikowany na piątym miejscu. Zawodnik Unii punkty tracił jedynie w rywalizacji z zawodnikami, którzy w końcowej tabeli zawodów zostali sklasyfikowani na wyższych pozycjach.

Drugi z zawodników „Jaskółek” startujących w Częstochowie, Arkadiusz Madej wywalczył 5 punktów (1, 2, 1, 0, 1) i zakończył rywalizację na jedenastym miejscu. __