Kraków. 14. Bieg Sylwestrowy 2017. Zobacz najciekawsze przebrania! [ZDJĘCIA]

Małgorzata Mrowiec
Bieg Sylwestrowy 2017. W Krakowie odbył się 14. Bieg Sylwestrowy. Uczestnicy wystartowali z placu Szczepańskiego. Mieli do pokonania dwie trasy o dystansie 5 i 10 km. Zobaczcie najciekawsze stroje, w których biegli uczestnicy!

Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w 14. Krakowskim Biegu Sylwestrowym. Uczestnicy biegli przez Stare Miasto, m.in. przez Rynek, bulwary wiślane i Planty. Tradycyjnie poprzebierani: za Lajkonika, Elvisa, złą czarownicę, a nawet sushi...

Bieg został rozegrany na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Zwycięzcą Smoczej Piątki (5 km) został Adam Czerwiński z Czasławia (klub: Max-Fliz Biega), a najszybszą z kobiet była Sandra Michalak (AZS AWF Katowice) z Sosnowca.

14. Bieg Sylwestrowy Kraków 2017. Galeria uczestników [ZDJĘCIA]

W Radosnej Dziesiątce (10 km) wśród panów zwyciężył Krzysztof Bodurka z Nielepic (klub AZS AWF Kraków), a wśród pań - Agnieszka Jerochowa z Dobczyc (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Szwarnóg, zawodniczka AZS AWF Kraków, dwukrotna olimpijka w Londynie i Rio de Janeiro w chodzie sportowym).

Kraków. Sylwester 2017/2018. Znamy gwiazdy, które wystąpią n...

Biegacze jak co roku nie zawiedli, jeśli chodzi o wymyślne stroje. Do biegu stanął m.in. magiczny jednorożec, Królewna Śnieżka, bazyliszek, Elvis, motyl, anioł, kogut, nie zabrakło też biegnącej choinki... Pojawiły się również przebrania zespołowe - np. pod nazwą Rozbiegany Stadion Dobczyce (z makieta boiska, piłką) czy Misja Kleopatra z wielką postacią sfinksa.

Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Autor: Anna Kaczmarz

Gazeta Krakowska

Materiał oryginalny: Kraków. 14. Bieg Sylwestrowy 2017. Zobacz najciekawsze przebrania! [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska