Kraków. Agresywny atak na młodą kobietę

Kraków. Agresywny atak na młodą kobietę

Piotr Tymczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Agresywny atak na młodą kobietę

©Fot. MPK Kraków

78-letniemu mężczyźnie, który 31 stycznia zaatakował młodą kobietę w autobusie 704, przedstawiono zarzuty popełnienia pięciu przestępstw.
Kraków. Agresywny atak na młodą kobietę

©Fot. MPK Kraków

Przypomnijmy, że 31 stycznia ok. godz. 19 w autobusie linii 704 doszło do awantury z udziałem starszego mężczyzny. Według ustaleń śledczych, jeden z pasażerów zdenerwował się, ponieważ młoda kobieta nie ustąpiła mu miejsca siedzącego. Był tym faktem tak wzburzony, że dwukrotnie pociągnął pasażerkę za włosy, jednocześnie grożąc i wyzywając ją słowami wulgarnymi.

Na pomoc pasażerce przyszedł kierowca, który próbował uspokoić agresywnego mężczyznę. Powiadomił także o zdarzeniu dyspozytora MPK, a ten dyżurnego Policji. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. W tym czasie kierowca zablokował drzwi, w celu uniemożliwienia seniorowi opuszczenia pojazdu. Wtedy starszy mężczyzna groźbą próbował wymusić na nim otworzenie drzwi. Gdy jednak to nie pomogło, otworzył okno, przez które wyszedł z autobusu.

>> Czytaj więcej: Atak na młodą kobietę w autobusie, kolizja, pościg, interwencja policji

Agresywny 78-latek został wskazany mundurowym przez świadków zdarzenia. Policjanci wylegitymowali osoby oraz pouczyli pokrzywdzoną o dalszym toku postępowania. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Krakowie, którzy na podstawie zeznań świadków oraz zapisów monitoringu, ustalili dokładne okoliczności zajścia.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie pięciu zarzutów popełnienia przestępstwa. 78-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe oraz zmuszenie groźbą do określonego zachowania. Podejrzanemu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Z powodu interwencji kierowcy autobusu doszło do kolizji z innym autobusem. Podczas kolizji autobus linii 704 uderzył w pojazd linii 713. W efekcie tego zdarzenia zniszczony został przód autobusu 704, doszło m.in. do rozbicia szyby w kabinie kierowcy. Uszkodzony został też tył pojazdu kursującego na linii nr 713. Wobec kierowcy, który nie zaciągnął hamulca i doprowadził do kolizji, biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, nie zostaną wyciągnięte konsekwencje. Koszty naprawy obu pojazdów (ok. 25 tys. zł) mają zostać pokryte z ubezpieczenia.POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Pierwsza pomoc przy wypadkach drogowych. To musisz wiedzieć!

Komentarze (12)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dziadek

janx1 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Często jeżdżę tramwajami mam ponad 68,chodzę o kuli, a na miejscach dla inwalidów siedzą nastolatki z nosami w telefonach,bo nie chcą nic widziec, aby tylko siedziec i nikt ich nie przegonił.Poczuj...rozwiń całość

Często jeżdżę tramwajami mam ponad 68,chodzę o kuli, a na miejscach dla inwalidów siedzą nastolatki z nosami w telefonach,bo nie chcą nic widziec, aby tylko siedziec i nikt ich nie przegonił.Poczuj się w mojej roli,sam będziesz kiedyś starszy a może i chory a może i stary jak się będziesz czuł?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ten dziadek ...

Ewa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

To ten słynny "jurny Stefan" !!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pisowiec

Tsdeeek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

Katolik


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nie pisz bzdurnych komentarzy

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

skąd masz pewność? a może komuch, ubowiec i ateista?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
majster

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

skąd wiesz? To Twoj dziadek?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zamknac go w lochu.

keyta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

DAC mu calkowity zakaz korzystania z MPK, niech zaplaci dziewczynie zadoscuczynienie i pokryje koszty zniszczenia autobusow. Myslal ze jak ma 78 lat to jest poza prawem. Ale skakac przez okna potrafi.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dziewczynie powinien zaplacic

ale (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

dlaczego ma placic za zniszczenie autobusow ???? Przeciez nie on spowodowal kolizje .


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dziadzio winny.

mark (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Od niego wszystko sie zaczelo.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Znafca

Dobrze mu tak! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

Dziadzio pójdzie teraz do puszki i będzie pierdzial w celi kilka lat - ehh co za ludzie, ale dobrze mi tak!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jezdzi za darmo i jeszcze ma wymagania.

Krakauer (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 34 / 2

Co za ohydny, zlosliwy dziad, ale uciekajac przez okno autobusu popisal sie forma. Jak widac krakowski smog ma korzystny wplyw na zdrowie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
za koszt

naprawy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

powinien zapłacić ten sprawca napaści - napadając na kobietę spowodował kolizję i uszkodzenie autobusu, to widac gołym okiem


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kara

zyz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

Pewnie nie ma kasy skoro jeżdzi autobusem ale powinien dostać karę jako obowiazek udzielania pomocy młodym mniej sprawnym ludziom. To było by chyba było niewyobrażalne cierpienie psychiczne dla...rozwiń całość

Pewnie nie ma kasy skoro jeżdzi autobusem ale powinien dostać karę jako obowiazek udzielania pomocy młodym mniej sprawnym ludziom. To było by chyba było niewyobrażalne cierpienie psychiczne dla takiego ,staruszka'zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo