Kraków. Armia sprzedaje kurtki, koszule, a nawet zestawy...

Kraków. Armia sprzedaje kurtki, koszule, a nawet zestawy narciarskie [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Małgorzata Mrowiec

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W sklepach AMW na półkach znajdziemy m.in. czapki rogatywki
1/20
przejdź do galerii

W sklepach AMW na półkach znajdziemy m.in. czapki rogatywki ©Fot. AMW

Na chętnych czeka żołnierska klasyka w dobrych cenach: kilka rodzajów wojskowych kurtek, pałatki, koszule, hełmy, berety i rękawice. Do kupienia są też skrzynie, kanistry i lampy naftowe, a sezonowo nawet zestawy narciarskie. Zyski ze sprzedaży wycofanego z wojska sprzętu i uzbrojenia Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na modernizację techniczną polskiej armii. Sklep stacjonarny AMW w Krakowie zaprasza do swojego nowego lokalu - choć ciągle pod dawnym adresem, przy ul. Księży Pijarów 3.
Krakowski sklep AMW, oferujący powojskowy sprzęt, po przeprowadzce i remoncie dysponuje dużo większą powierzchnią, co pozwala na lepszą ekspozycję towaru. Szczególnie dotyczy to przedmiotów o większych gabarytach, czyli np. cieszących się ogromnym zainteresowaniem drewnianych skrzyń czy kompletnych zestawów narciarskich.

– Nowa aranżacja wnętrza pozwoliła na stworzenie przymierzalni. Kolejny krok w stronę klienta to wprowadzenie opcji płatności kartą – wymienia Przemysław Wierzba, dyrektor Odział Agencji Mienia Wojskowego.

W sklepach AMW na półkach znajdziemy między innymi: kurtki polowe wzór 93 (50 zł), zimowe kurtki wyjściowe marynarki wojennej (120 zł), koszule oficerskie (18,45 zł) hełmy stalowe (30 zł), czapki rogatywki (50 zł), kapelusze polowe w kamuflażu pustynnym (30 zł), spodnie zimowe nieprzemakalne (49 zł), buty (120 zł), pałatki (25 zł), różnego rodzaju rękawice (do 36,90 zł), lampy naftowe (20 zł), saperki (8 zł), skrzynie drewniane, kanistry oraz wiele innych przydatnych sprzętów, których nie potrzebowała już armia.

Po przeprowadzonym remoncie przy Pijarów 3 mieści się też zaplecze sklepu internetowego AMW oraz punkt odbioru osobistego towaru kupionego w sieci. Każdy, kto odwiedza sklep, może przy okazji zobaczyć, jak wygląda to u nas od kuchni. Sprzęt do e-sklepu dostarczany jest również z innych oddziałów, a za jego obsługę odpowiada Kraków – tłumaczy Bartłomiej Baziak, kierownik działu ds. gospodarki mieniem ruchomym w krakowskim oddziale AMW.

Agencyjne sklepy działają - poza Krakowem - w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Pełna oferta wraz z cennikiem dostępna na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/ Sprzęt wojskowy/ Sprzedaż bezprzetargowa”. Zakupy w sieci można zrobić na stronie www.sklep.amw.com.pl.

Środki uzyskane ze sprzedaży internetowej, podobnie jak pozostałe zyski pochodzące z zagospodarowania powojskowego sprzętu, Agencja przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. Od początku funkcjonowania AMW zasiliła fundusz kwotą blisko 2 mld złotych.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Jedziesz na ferie? Niewiedza może Cię drogo kosztować

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
XX Pijarów ??????

Agata (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Kiedy w końcu powstanie tam chodnik na całej długości i czy kiedykolwiek Straż Miejska karze tam kierowców z pobliskich biurowców i salonu samochodowego za blokowanie istniejącego już kawałka...rozwiń całość

Kiedy w końcu powstanie tam chodnik na całej długości i czy kiedykolwiek Straż Miejska karze tam kierowców z pobliskich biurowców i salonu samochodowego za blokowanie istniejącego już kawałka chodnika , względnie za parkowanie na skrzyżowaniu ? Bo że SM tam bywa to widzę ale chyba tylko po odbiór radiowozów......... zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?????

a22 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

Czy można kupić złotą księgę bohaterskich czynów niejakiego misiewicza , za które dostał Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
;)

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Ona jest tajna;)
Mam nadzieje, że kiedyś tego wariata rozliczą ze wszystkich idiotyzmów i z każdej złotówki.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Nie certol się, tylko rozwiąż najbardziej krakoski quiz

Nie certol się, tylko rozwiąż najbardziej krakoski quiz

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

Świat może istnieć bez tytoniowego dymu

Świat może istnieć bez tytoniowego dymu