Kraków. Budowa Trasy Łagiewnickiej [WIZUALIZACJE]

red.Zaktualizowano 
Budowa Trasy Łagiewnickiej - zobacz wizualizacje z powstającej inwestycji. Wizualizacja zrealizowana przez www.ACCstudio3D.com.
W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej. Trasa połączy Kurdwanów z okolicami Zakrzówka. Przebiegać będzie tuż obok sanktuarium w Łagiewnikach, przetnie zakopiankę oraz Ruczaj. W ramach projektu poza szerokimi drogami zbudowana zostanie trasa tramwajowa o długości 2,3 km, która połączy pętlę w Kurdwanowie z torowiskiem na zakopiance. Łączna długość budowanej jezdni wyniesie 3,5 km. Przeszło 2 kilometry zostanie umieszczonych w tunelach. Koszt inwestycji wynieść ma 802 mln złotych. Wizualizacja zrealizowana przez www.ACCstudio3D.com

Przejdź do galerii aby zobaczyć jak będzie wyglądać nowa trasa i nowe węzły na południu Krakowa

Zobacz także:

10 najszybciej wyludniających się miast w Małopolsce

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Budowa Trasy Łagiewnickiej [WIZUALIZACJE] - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
do budy kundelki

NARZEKAJĄCY!!!!!!!..trzeba było zostać prezydentem tego miasta.Szansa była jesienią...a teraz ..mordy w kaganiec wasssermańsko-gibbbałowskie niedorajdy!!!!!

G
Gość

Nie ma się czym chwalić. Realizacja pomysłów z lat sześćdziesiątych. Dewastacja i degradacja miasta. I nie za 800 mln, tylko 1.3 mld, bo tyle kosztuje kredyt z odsetkami. Miasto nie potrzebuje tras szybkiego ruchu w tunelach, tylko wielkomiejskich aleji, z liniami tramwajowymi, szerokimi chodnikami, śieżkami rowerowymi i pasami zieleni.

P
Przekret

Ahahaha tramwaj sie urywa w polowir Trady Lagiewnickiej i jest kolozyjny. A autostrada bezkolozyjna i pod ziemia i 2x dluzsza. Chca nas zmusic do kupienia samochodow niemieckich i placenia za paliwo i akcyze. Cwaniali pieprzone

M
Mmmm
2019-07-10T06:55:37 02:00, Gość:

';' Szybka pożyczka na dowód do 20.000zł w 35 minut na Twoim koncie!

wypełnij wniosek na stronie xchwilowki.pl

pożyczka na wszystko, spełnij swoje marzenia i wakacje

Hehe majcher wzial szybka pozyczke na Trase Lagirwnicka. Ladnie nas tobia w balona wlodarze Krakowa

J
Jaja
2019-07-10T08:19:51 02:00, A213:

Szkoda kasy na to. A przepraszam migdal potrzebowal troche kasy. Bylo mostek budowac miedzy sanktuariami. Szydlo drzewka sadzila ...

Ahaha posadzilo drzewka a potem zaorali drzewka i zrobili asfalt jaja

J
Jaja
2019-07-09T23:14:50 02:00, Gość:

Na wizualizacji węzła Turowicza jest pomyłka. Przecież to niemożliwe by tramwaj przecinał po przekątnej to skrzyżowanie kolidując ze strumieniem aut zjeżdżających z A4 na węźle Łagiewniki . Tam były duże zatory jeszcze przed budową tej trasy.

2019-07-10T14:43:04 02:00, Gość:

Nie mylisz się. Tramwaj jedzie w poprzek przez skrzyżowanie. O ile to zrozumiałe przy Zakopiańskiej, na Turowicza to jeden wielki skandal. Wydać ponad 1 mld złotych i zrobić nowe torowisko na poziomie skrzyżowania !!!

Zrobili kolizyjny tramwaj ahaahahah moze jeszcze zrobia przystanek w spalinach na srodku skrzyzowania i wyjscie z przystanku przez kilka swiatel 10 min czekamia na swiatlach. Ale smieszne. O to wszystko za 1mld zl.

M
Masakra Samochodoza
2019-07-10T20:18:07 02:00, Tomala1979:

niesamowite. Kopie sie w Krakowie autostrade pod miastem z linia tramwajowa, a od ponad 100 lat Metra nie mozna zbudowac. Czy to w pradze, czy we wiedniu czy w budapeszcie nie bylo takiego problemu. Po co w miescie samochod? Komunikacja miejska jest od tego, kiedy funkcjonuje jak nalezy! Samochod na weekend za 100zl mozna wypozyczyc na wycieczke w gory czy pod namiot przy jeziorku. Nad morze I za granice samolot. Bilet Krakow - Burgas mozna kupic za cene przejazdu A4!

Dokladnie jestesmy zacofana wsia bez metra bez potencjalu. A wlodarze marnuja kase na tunele dla autek. Jaja kompletne. Jeszcze wrzucaja sponsorowane artykuly

S
Smutn

Dewastacja i marnowanie kasy. Za ten miliard moznaby skonczyc wszystkie brakujace linie tramwjaowe. I od nastepnej dekady 2020 roku ruszyc z budowa metra i stac sie metropolia. Tak to dalej kolejen dekady bedziemy nic nieznaczaca wioska

T
Tomala1979

niesamowite. Kopie sie w Krakowie autostrade pod miastem z linia tramwajowa, a od ponad 100 lat Metra nie mozna zbudowac. Czy to w pradze, czy we wiedniu czy w budapeszcie nie bylo takiego problemu. Po co w miescie samochod? Komunikacja miejska jest od tego, kiedy funkcjonuje jak nalezy! Samochod na weekend za 100zl mozna wypozyczyc na wycieczke w gory czy pod namiot przy jeziorku. Nad morze I za granice samolot. Bilet Krakow - Burgas mozna kupic za cene przejazdu A4!

G
Gość

Ta wizualizacja jest śmieszna. Przy Norymberskie kilka budynków zostało ruszone z posad i postawione w innych miejscach.

G
Gość
2019-07-09T23:14:50 02:00, Gość:

Na wizualizacji węzła Turowicza jest pomyłka. Przecież to niemożliwe by tramwaj przecinał po przekątnej to skrzyżowanie kolidując ze strumieniem aut zjeżdżających z A4 na węźle Łagiewniki . Tam były duże zatory jeszcze przed budową tej trasy.

Nie mylisz się. Tramwaj jedzie w poprzek przez skrzyżowanie. O ile to zrozumiałe przy Zakopiańskiej, na Turowicza to jeden wielki skandal. Wydać ponad 1 mld złotych i zrobić nowe torowisko na poziomie skrzyżowania !!!

G
Gość
2019-07-10T04:46:56 02:00, Er:

To jest porażka! Tramwaj przecina Turowicza! Widziałem! Już są tam tory na środku skrzyżowania!

Nie mylisz się. Tramwaj jedzie w poprzek przez skrzyżowanie. O ile to zrozumiałe przy Zakopiańskiej, na Turowicza to jeden wielki skandal. Wydać ponad 1 mld złotych i zrobić nowe torowisko na poziomie skrzyżowania !!!

G
Gość
2019-07-09T23:14:50 02:00, Gość:

Na wizualizacji węzła Turowicza jest pomyłka. Przecież to niemożliwe by tramwaj przecinał po przekątnej to skrzyżowanie kolidując ze strumieniem aut zjeżdżających z A4 na węźle Łagiewniki . Tam były duże zatory jeszcze przed budową tej trasy.

Nie mylisz się. Tramwaj jedzie w poprzek przez skrzyżowanie. O ile to zrozumiałe przy Zakopiańskiej, na Turowicza to jeden wielki skandal. Wydać ponad 1 mld złotych i zrobić nowe torowisko na poziomie skrzyżowania !!!

W
Wiadomo coś ?

A która(e) linia tramwajowa pojedzie tym nowym tunelem ?

O
Orzeł
2019-07-10T08:02:26 02:00, Hutnik:

A droga Kocmyrzowska nie ruszona za całe panowanie Majchrowskiego ( 20 lat). Każdego dnia stoją tu tysiące ludzi w korkach na mocno falowanej drodze, a on ma nas w czterech literach (nie chodzi tym razem o LGBT).

Tam Majchrowski i jego przyd..pasy nawet chodnika dla ludzi nie zrobią. Idą ścieżką, a w czasie deszczu auta ochlapują ich wodą z kałuż z koszmarnej drogi. Brak jest też zatoczek autobusowych co stwarza dodatkowe zagrożenia.

Dodaj ogłoszenie