Kraków Business Run 2018 - niedzielne utrudnienia w ruchu na trasie biegu i wokół Rynku Głównego

Red.
W niedzielę trzeba liczyć się z utrudnieniami na Starym Mieście w Krakowie
W niedzielę trzeba liczyć się z utrudnieniami na Starym Mieście w Krakowie Adam Wojnar/Polska Press
Udostępnij:
W najbliższą niedzielę 2 września pomiędzy godz. 10.30 a 13.30 na terenie Krakowa odbędzie się impreza biegowa pod nazwą „Kraków Business Run 2018”. Spowoduje to pewne utrudnienia w ruchu pojazdów. Od ok. godz. 10 do ok. godz. 13.30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej. Sprawdź, jak będzie wyglądać organizacja ruchu na Starym Mieście w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu drogowym

1. W niedzielę zostaną zamknięte dla ruchu kołowego drogi będące trasą biegu.

Trasa biegu:

Start i meta zlokalizowane są na drodze wewnętrznej Rynku Głównego, na wysokości skrzyżowania z ul. Szewską. następnie: ul. Sławkowską, w lewo Plantami (wzdłuż ul. Basztowej, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, Straszewskiego) do ul. Podzamcze, ul. Podzamcze, wbiegnięcie na dach CORT-u, Bulwar przy Smoku, chodniki wzdłuż ul. Bernardyńskiej, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny linia E-F, linią C-D do skrzyżowania z ul. Szewską (gdzie zlokalizowana jest meta biegu).

Wyłączenie z ruchu drogi wewnętrznej Rynku Głównego (linii C - D) - odcinka pomiędzy ul. Szczepańską a św. Anny 2 września od godz. 6:00.

Pozostałe ulice znajdujące się na trasie biegu zostaną zamknięte ok. godziny 10.00.

Na trasie biegu będą obowiązywały zakazy ruchu w obu kierunkach w związku z tegoroczną trasą biegu. Dodatkowo istniejący postój dorożek na Rynku Głównym 2 września będzie nieczynny.

2. W związku z zamknięciem ul. Św. Idziego oraz ul. Podzamcze (do ul. Straszewskiego) wyjazd z ul. Droga do Zamku oraz istniejącego parkingu przy ul. św. Idziego będzie możliwy tylko w kierunku ul. Stradomskiej, w związku z przecięciem trasy biegu ruch odbywał się będzie na zasadzie chwilowej przerwy w ruchu.

3. Wyjazd z ul. Straszewskiego odbywał się będzie wyłącznie w kierunku ul. Powiśle.

Utrudnienia w ruchu drogowym

4. Organizator imprezy zwraca się z prośbą o dokonanie zaopatrzenia firm wewnątrz pierwszej obwodnicy (zlokalizowanych przy ulicach na trasie biegu lub dla których ww. ulice stanowią jedyny dojazd) do godz 9.00;

5. Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe.

6. W związku z zamknięciem ul. św. Idziego oraz ul. Podzamcze został wytyczony objazd

ul. Dietla, Most Grunwaldzki, ul. M. Konopnickiej do ul. Zwierzynieckiej.

7. Od ok. godz. 10 do ok. godz. 13.30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej,

8. Droga dla rowerów oraz pieszych na ul. Bernardyńskiej jak i na Górnym bulwarze Wiślanym (obok smoka) nieczynna 2 września w godz. 6.00-14.00.

9. Dla samochodów pozostawionych na ul. Św. Tomasza (odcinek od strony ul. Floriańskiej) oraz ulicach przyległych – przygotowany zostanie korytarz wyjazdowy na ul. Sławkowskiej w kierunku ul. Basztowej. Od strony Placu Szczepańskiego – tj. z Placu Szczepańskiego, ul. Szewskiej, ul. Św. Anny, ul. Franciszkańskiej – możliwy będzie tylko wyjazd w stronę ul. Dunajewskiego/ul. Podwale, pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem.

W związku z koniecznością ograniczenia ruchu kołowego na trasie biegu – brak będzie możliwości wjazdu (od I Obwodnicy) w kierunku Rynku Głównego ulicami: Sławkowską, Plac Szczepański, Szewską, św. Anny, Franciszkańską, Poselską.


Przeczytaj także: 6 tysięcy osób na trasie Kraków Business Run

Sportowy24.pl w Małopolsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

ś
św.NH
Krakowie połóż się na ich drodze. Blokujmy szczury Majchi Gang do szamba biegania w niedziele!
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie