Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Dla miłośników rabat, foliaków i wypoczynku w zieleni: w Bronowicach czeka ogródek działkowy do wzięcia

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Tak latem tego roku prezentowały się niektóre ogródki działkowe przy ul. Zygmunta Starego
Tak latem tego roku prezentowały się niektóre ogródki działkowe przy ul. Zygmunta Starego Andrzej Banaś
Pojawia się okazja, by zostać działkowcem w Krakowie. Chętnych zapewne nie braknie, przybywa bowiem zwolenników aktywnego wypoczynku na wolnym powietrzu i w otoczeniu samodzielnie wypielęgnowanej zieleni - bez konieczności opuszczania miasta. Tym razem na miłośników własnych rabat, foliaków, trawników i altan czeka jeden z ogródków przy ul. Zygmunta Starego w Bronowicach. Miasto szuka chętnego na jego wydzierżawienie w ogłoszonym właśnie przetargu. Odbędzie się on 15 grudnia.

Gmina przeznaczyła do dzierżawy - w trybie przetargu - ogródek nr 75. Jest on ogrodzony, porośnięty krzewami i drzewami. Na jego terenie stoi też stara altana pozostawiona przez dotychczasowego dzierżawcę - nadająca się do generalnego remontu lub do usunięcia. Ogródek nie ma przyłącza do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej czy energetycznej.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego za dzierżawę tego ogródka wynosi 8 zł plus 23 proc. podatku VAT.

Na tym obszarze obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Dolina Rudawy". Zgodnie z nimi ogródek nr 75 zlokalizowany jest w terenach ogrodów działkowych.

Przyszły dzierżawca tego ogródka w Bronowicach będzie zobowiązany do ponoszenia całości kosztów jego utrzymania i eksploatacji, a także do ponoszenia wszelkich podatków i opłat, w tym podatku od nieruchomości oraz opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Będzie też musiał dbać o utrzymanie czystości i porządku na wydzierżawionej nieruchomości, a także o utrzymanie zieleni w należytym stanie - we własnym zakresie i na własny koszt.

"Umowa dzierżawy będzie zakazywać wykorzystania przedmiotu dzierżawy do celów związanych z przetrzymywaniem (przechowywaniem) zwierząt domowych, gospodarskich, ptactwa (drobiu) oraz prowadzenia działalności gospodarczej w ww. zakresie" - zaznaczają urzędnicy.

Ponadto dzierżawca nie będzie mógł dokonywać zmiany sposobu użytkowania ogródka. Nie może też oddać go bez zgody wydzierżawiającego (czyli gminy) innej osobie do bezpłatnego używania, poddzierżawiać go ani udostępniać w jakiejkolwiek innej formie. Złamanie tych zasad grozi rozwiązaniem umowy ze skutkiem natychmiastowym.

Przetarg na oddanie ogródka w dzierżawę na czas nieoznaczony odbędzie się 15 grudnia o godzinie 9 w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy Rynku Podgórskim 1. W przetargu mogą brać udział chętni, którzy wpłacą wadium (wynosi ono 300 zł) najpóźniej do 11 grudnia.

Rozmowa w cztery oczy najlepsza dla mózgu

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski