Kraków, grupa III. Górnik jest na fali. Wygrał sześć z siedmiu ostatnich spotkań i walczy o awans

Mogilany nadal są liderem, choć straciły punkty w Ochojnie.

Gościbia Sułkowice - Górnik Wieliczka 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Wasilewski 15, 0:2 Downar-Zapolski 35, 1:2 Krupa 47.

Gościbia: W. Światłoń - Krawczyński, Jędrzejowski [77], P. Stokłosa, M. Stokłosa - Krupa, J. Wyrwała, M. Biela, T. Ostafin - Irzyk (46 A. Biela), Krzywoń (82 K. Stokłosa).

Górnik: Wieczorek - Nowak, Przetocki, Wasilewski, Szczepański - Lach (58 Krusinowski), Mielec (60 R. Ślęczka), Dziedzic, Downar-Zapolski - Szymoniak, Wołowski (70 Filipowski).

Sędziował: Piotr Kaczmarek. Widzów: 50.

W 4 pierwszych meczach wieliczanie wygrali raz, w 7 następnych - 6-krotnie. Dzięki temu mogą włączyć się do walki o awans. Gościbia nie sprawiła większych kłopotów. Górnik prowadził po golach Wasilewskiego (dobił swój strzał z karnego) i Downara-Zapolskiego (asysta Wołowskiego). Wprawdzie tuż po przerwie Krupa strzelił kontaktową bramkę, ale później miejscowi nie zagrozili gościom.

Wieliczanka Wieliczka - Wolni Kłaj 1:5 (1:1)

Bramki: 0:1 Romański 21, 1:1 Janus 38, 1:2 Szmalec 53, 1:3 Szmalec 61, 1:4 Szmalec 80, 1:5 Szmalec 83.

Wieliczanka: Rybka - Pawlikowski, Fiałek, Korzeniowski, Ł. Gawęda - Janus, Juras, Ciężarek, Bzukała (75 Ciupek), Rudek - Kałuża (65 Żurek).

Wolni: Drab - Kamionka, Flasiński, Kubas (78 K. Tomczak), Trojański - Tekielski, Chróściel (65 Nowak), Wójcik, Romański - Piotrowski, Szmalec.

Sędziował: Mateusz Pytel. Widzów: 50.

W II połowie Wolni, za sprawą Szmalca, rozbili beniaminka. Najładniejszy był gol na 1:4 - „nawinął” obrońcę i strzelił z kilkunastu metrów od poprzeczki.

Karpaty Siepraw - Rudnik 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Zając 15, 2:0 Zelek 44, 2:1 Flaga 73.

Karpaty: Wróblewski - Stańko, T. Szablowski, Juszczak, Kubera - A. Szablowski (82 Orzechowski), Mieszczak, Zelek, Machowski - Szczytyński, Zając (25 Pabian).

Rudnik: Dziułka - J. Listwan, Szczurek, Gaździcki (12 Cebula), Gancarczyk (46 Bąchor) - Flaga, Szlachetka (60 S. Marek), Bargieł, Ł. Klimczyk, Kowalczyk (60 T. Klimczyk) - Kurowski.

Widzów: 50.

Dominacja Karpat do przerwy przyniosła „tylko” dwa gole (Zając po akcji Szczytyńskiego, Zelek w zamieszaniu po rożnym), więc goście zachowywali nadzieję. Po przerwie Rudnik zagrał lepiej, zdobył kontaktową bramkę (Flaga z wolnego z 20 m), a miał też inne okazje.

Czarni Staniątki - Tempo Rzeszotary 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 M. Kowalczyk 70 karny, 2:0 M. Kowalczyk 75, 3:0 Ślusarz 80.

Czarni: Dąbroś - Perdał (55 Małajowicz), Gawlik, Malinowski, Wdaniec - D. Kowalczyk (75 Ślusarz), Pawlik, Fryda, Błaziński (46 Szewczyk), M. Kowalczyk - Drabik.

Tempo: H. Pamuła - Lasek, T. Burda [55], Kozioł, T. Kuc - M. Kuc, Staśko, Stryszowski, Ł. Kotaś, Sz. Pamuła - Bitka (56 Kornio).

Widzów: 30.

Kluczowe było zdarzenie z 55 min - czerwoną kartkę za faul taktyczny na M. Kowalczyku dostał T. Burda. Ten pierwszy później zdobył dwa gole i miał udział przy trafieniu Ślusarza.

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kubacki 63, 0:2 Dudek 84, 1:2 Mistarz 90+3.

Orzeł: Marek Pajka - D. Górka (80 Płonka), Mistarz, Kasprzyk, Lesiński (60 M. Górka) - Kasperek (75 Maślak), Mikołaj Wyroba [83], Żak, Sabała - Kański [na ławce] (70 Pyzio), Zając.

Raba: Grandys - Czarnota, Godula (67 Grudzień), Szlósarczyk, Zborowski - Ptak, M. Ziemianin, D. Piwowarczyk, Kubacki (87 R. Hyży) - Dudek (89 Duda), Maciej Wyroba (75 Brytan).

Sędziował: Przemysław Hibner. Widzów: 100.

Po trzech porażkach z rzędu Raba wygrała. W II połowie Kubacki trafił „podcinką”, a Dudek pięknie strzelił z rzutu wolnego. Bramka Mistarza tylko zmniejszyła rozmiary porażki.

Gdovia Gdów - Targowianka Targowisko 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 M. Cebula 20 karny, 2:0 P. Kasprzyk 35.

Gdovia: Pieprzyk - Ślusarczyk, P. Kasprzyk, Banaś (46 Dubiel), Wieciech - Wołek (46 A. Cebula), Pałka, M. Cebula (55 K. Kasprzyk), P. Kulma, Noga - Gawlik (75 Jagła).

Targowianka: Zachariasz - D. Świętek (75 Baranowski), Konieczny, Szafraniec (60 Czuraj), Pulchny - Pilch (46 A. Piwowar), Byrski, Morawiec, Fudali [70], Życzyński (64 J. Świętek) - Wisłocki.

Sędziował: Filip Magiera. Widzów: 50.

Wygrana w meczu ekip z dołu tabeli pozwoliła Gdovii zbliżyć się do Targowianki na punkt. Gole padły po karnym (M. Cebula sam wymierzył sprawiedliwość) i rożnym. W końcówce Byrski nie wykorzystał „jedenastki” dla gości (bramkarz obronił).

Pasternik Ochojno - Mogilany 0:0

Pasternik: Papież - S. Guzik, Matusik, Mistarz, Sikora - Grudzień (80 Leżoń), Mróz, Bijak, Wrona (50 Stypuła) - J. Guzik (80 Woderski), Mus.

Mogilany: Sepioło - Anton, Karski, Nocoń, Bobek - Syrek (60 Kwaśniak), Targosz, Chachlowski (80 Sosnowski), Suder (65 D. Gniadek) - Fraś, Prusak (70 Przesławski).

Widzów: 150.

Sprawiedliwy remis. Lider z Mogilan był groźny po rzutach wolnych, a w końcówce dwie dobre sytuacje zmarnował Kwaśniak. Najbliżej gola dla Pasternika byli Leżoń i J. Guzik.