Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Kolejne ważne decyzje w sprawie budowy parku przy ulicy Karmelickiej [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że otrzymał zielone światło na dalsze etapy prac dotyczące budowy parku przy ul. Karmelickiej.
Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że otrzymał zielone światło na dalsze etapy prac dotyczące budowy parku przy ul. Karmelickiej. Andrzej Banaś
Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że otrzymał zielone światło na dalsze etapy prac dotyczących budowy parku przy ul. Karmelickiej.

FLESZ - Energetyka wiatrowa w Polsce

od 16 lat

- W ostatnim czasie wojewoda małopolski oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odrzuciło skargi wstrzymujące kolejne etapy zaplanowanych prac. Jedna z nich, złożona przez osobę prywatną, dotyczyła renowacji zabytkowego muru, druga złożona przez Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody – całości prac nad docelowym zagospodarowaniem parku. W obu przypadkach organy odwoławcze utrzymały w mocy uprzednio wydane decyzje, co umożliwia dalsze działania - informuje ZZM.

Jeden ze schronów w Nowej Hucie

Bardzo tajemniczy i nieznany schron w Nowej Hucie. Byliśmy w...

Kolejnym etapem będzie więc remont zabytkowego muru od strony ul. Kochanowskiego. - Będzie też możliwe procedowanie pozwolenia na budowę dla samego parku, którego projekt nie narusza zabytkowego układu urbanistycznego „Piasek” oraz zgodny jest z zapisami Miejskiego Planu Zagospodarowania „Rejon ulicy Rajskiej” - dodają w ZZM.

Obecnie trwa pierwszy etap prac, polegający na wymianie nawierzchni oraz gruntu pod budowę parku. - Usunięcie pozostałości dawnego parkingu, nawiezienie nowej ziemi – to stworzenie odpowiednich warunków dla mających się w tym miejscu pojawić drzew, krzewów, kwiatów i łąki kwietnej - zaznaczają w ZZM.

Wstępny plan zakładał, że prace związane z budową parku rozpoczną się w 2021 r., tak by zakończyć je w połowie 2023 r., kiedy (2 lipca) przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, której imię ma nosić park. Wszystko wskazuje jednak na to, że z powodu problemów ze zdobyciem niezbędnych zgód inwestycja może się opóźnić.

Po utworzeniu parku przygotowany i zrealizowany ma zostać czwarty etap obejmujący budowę pawilonu od strony ul. Karmelickiej. Budynek składać ma się z części parterowej i dwóch pięter. W pawilonie przewidziano część restauracyjną, kawiarnianą (z możliwością lokalizowania stolików na zewnątrz). Aranżacja obiektu ma być związana z postacią Wisławy Szymborskiej i jej twórczością. Pawilon będzie mógł być więc wykorzystywany np. w celu organizacji spotkań literackich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Kolejne ważne decyzje w sprawie budowy parku przy ulicy Karmelickiej [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski