Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Kolejny gigant zmienia adres swej siedziby, bo potrzebuje nowych biur na nowe czasy. CANPACK z widokiem na Wawel i Bulwary Wiślane

Zbigniew Bartuś
Zbigniew Bartuś
Canpack/Bartłomiej Krężołek
Grupa CANPACK, która w najnowszym przygotowanym przez Dziennik Polski rankingu krakowskich firm o największych przychodach zajęła czwarte miejsce, zaś na liście największych pracodawców z siedzibą w Krakowie – miejsce dwunaste, ogłosiła wielkie przenosiny do nowych komfortowych biur w ścisłym centrum stolicy Małopolski – z widokiem na Wawel i Bulwary Wiślane. Potrzebuje nowych, atrakcyjnych i funkcjonalnych biur, spełniających wyśrubowane wymogi w najbardziej przyszłościowym – hybrydowym - systemie pracy. To kolejny potentat, który podjął w ostatnim czasie taką decyzję. Tydzień temu o planowanej przeprowadzce poinformował francuski koncern Capgemini, którego polska siedziba mieści się w Krakowie. To z kolei największy pracodawca pod Wawelem.

Can-Pack SA to należące do amerykańskiego Giorgi Global Holdings przedsiębiorstwo produkujące opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego i chemicznego. W poprzednim roku grupa zanotowała ponad 4,7 mld zł przychodów (wzrost z 4,6 mld zł). Przez ostatnie lata jej siedziba mieściła się na zachodzie miasta, przy ul. Jasnogórskiej 21, nieopodal Ikei i Galerii Bronowice. Na nowe biura firma wybrała kompleks biurowy MK29 przy ul. Konopnickiej, w sąsiedztwie Starego Miasta, w dzielnicy Dębniki, przy śródmiejskiej obwodnicy Krakowa, dużym węźle komunikacyjnym i w sąsiedztwie mostów: Grunwaldzkiego i Dębnickiego.

MK 29 to świeżo postawiony siedmiokondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 11,2 tys. m kw. . Powierzchnia piętra wynosi ok. 1 600 m kw. Jego walorem, oprócz architektury wnętrz dostosowanej do aktualnych potrzeb korporacji (możliwość łatwego elastycznego komponowania wnętrz, optymalny dostęp do światła dziennego), wyśrubowanego standardu wykończenia i licznych rozwiązań proekologicznych, są fantastyczne widoki - na Wisłę i Zamek Królewski na Wawelu. Na parterze działają lokale usługowe, w podziemiach jest parking. W okolicy znajduje się Centrum Kongresowe ICE Kraków, wiele wysokiej klasy biurowców, bulwary nad Wisłą, a nieco dalej - historyczny Kazimierz. Miejsce jest świetnie skomunikowane z innymi częściami miasta. Zarazem można stąd szybko, nawet w kwadrans, dojechać na lotnisko w Balicach.

Jak wyjaśnia firma, nowe przestrzenie biurowe, zaprojektowane przez pracownię TROP Architekci, mają zachęcać pracowników do współpracy i integracji oraz innowacyjności i kreatywności. Zaplanowano tu miejsca zarówno do formalnych, jak i nieformalnych spotkań, przestrzenie na sesje kreatywne i "burze mózgów" oraz miejsca współpracy dostosowane do modelu pracy hybrydowej.

- Kluczowym założeniem projektu było zaangażowanie pracowników CANPACK na wszystkich etapach jego realizacji – od zidentyfikowania optymalnej lokalizacji na nowe biuro, poprzez zdefiniowanie potrzebnych przestrzeni, czy opracowanie modelu pracy hybrydowej i wdrożenie go w życie. Stworzyliśmy wyjątkową przestrzeń do pracy i mamy nadzieję, że wszyscy będą się tu czuć dobrze

– wyjaśnia Małgorzata Podrecka, wiceprezes CANPACK, Legal i Public Affairs Officer.

Tydzień temu Capgemini, z polską siedzibą w biurowcach w Prądniku Czerwonym w Krakowie, ogłosiła, że przeniesie się wczesną wiosną 2023 roku do nowego kompleksu biurowego – Fabryczna Office Park, przy Alei Pokoju 18 w dzielnicy Grzegórzki. Francuski potentat, będący największym pracodawcą z siedzibą w Krakowie, działa pod Wawelem od 1996 roku i zajmował dotąd dwa biurowce: w Quattro Business Park (Al. Bora-Komorowskiego 25A) i Rondo Business Park (ul. Lublańska 38). Przeprowadzkę do nowych przestrzeni tłumaczy nowymi oczekiwaniami i potrzebami pracowników: zdecydowana większość z nich preferuje pracę hybrydową, co wymaga zmiany funkcji biur. Będą one w najbliższych latach pełnić rolę miejsca kreatywnych spotkań, inspirującego, sprzyjającego bezpośrednim interakcjom. Wymaga to całkiem innego projektowania wnętrz: powstanie więcej przestrzeni współdzielonych, wspierających integrację – „ważną z perspektywy budowania zespołów – z jednoczesną możliwością pracy w ciszy i odosobnieniu w dowolnym momencie”.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski