Kraków. Kończą zmieniać szkieletora w Unity Tower. Są już na ostatnim piętrze [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Andrzej Banaś/ GD&K
Trwają prace związane z budową wieżowca Unity Tower przy rondzie Mogilskim. Do tego, by budynek był gotowy w stanie surowym zamkniętym zostały jeszcze prace na najwyższym piętrze - gdzie zaplanowano dwa poziomy z restauracją i tarasem widokowym. Przejdź do GALERII, by zobaczyć postępy prac.

WIDEO: Trzy Szybkie

- Chcemy zapewnić, że prace nad elewacją Unity Tower są obecnie prowadzone bez przeszkód. Trwa montaż ozdobnych elementów fasady. Z góry rozciąga się wspaniały widok, który już niedługo będą mogli podziwiać także mieszkańcy Krakowa. Pierwsi najemcy rozpoczną działalność w czerwcu 2020 roku - informuje Magdalena Zielińska - Warszawa z firmy GD&K Group, będącej współinwestorem przedsięwzięcia.

Szkieletor zamieni się w Unity Tower

Unity Centre zastąpi szkieletora [WIZUALIZACJE]

Przypomnijmy, że zgodnie z umową z miastem wieżowiec w stanie surowym miał być gotowy do końca ubiegłego roku. Przedstawiciele miasta przeprowadzili kontrolę i nie wykluczyli, że za opóźnienia może być kara finansowa, ale gmina może też od niej odstąpić. Inwestor tłumaczył, że nie udało się zrobić wymaganych prac na czas z powodu pogody, głównie silnego wiatru.

Ostatnio prace wykonywane za pomocą dźwigu postępują. Na ukończeniu są roboty związane z instalowaniem na elewacjach budynku paneli tworzących jego ściany. Obecnie trwają już prace na najwyższej kondygnacji z antresolą, w której ma powstać restauracja z przeszkleniami i punktem widokowym.

Na ścianach Unity Tower montowane są również dodatkowe zdobienia, które mają sprawić, że obiekt będzie lśnił blaskiem, jak na wizualizacjach.

Kraków. Szkieletor w różnych szatach. Zobacz, jak przez pół ...

Biurowiec Unity Tower ma mieć 102,5 m wysokości. Na dwóch podziemnych kondygnacjach będzie 400 miejsc parkingowych. Wieżowiec powstaje w ramach kompleksu budynków - Unity Centre. Po zakończeniu budowy elewacji wysokościowca rozpoczną się prace wykończeniowe we wnętrzach. Gotowe są już towarzyszące wieży niższe budynki: dwa biurowce, hotel i apartamentowiec, które postawiono przed wieżowcem od strony ul. Lubomirskiego. W nich pozostały już jedynie prace wykończeniowe.

Na najwyższych kondygnacjach wieżowca powstanie restauracja i kawiarnia. Punkty usługowe, w tym gastronomiczne, mogą także znaleźć się w lokalach na parterowych kondygnacjach czterech mniejszych budynków. Z każdego z obiektów kompleksu będzie się wychodzić na wspólny plac, z którego będzie można przejść do ronda Mogilskiego.

Budowa wieżowca przy rondzie Mogilskim rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach inwestycja została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. Zmieniali się właściciele budynku, powstawały kolejne pomysły na jego zagospodarowanie, ale nie udawało się ich zrealizować, jakby wisiała nad nim klątwa, zaczął być nazywany szkieletorem. Dokończenie budowy wieżowca rozpoczęło się wiosną 2016 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kraków. Kończą zmieniać szkieletora w Unity Tower. Są już na ostatnim piętrze [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zen

To jest architektura z lat 20-tych XX wieku, do tego odbiega nawet od wizualizacji. Az wylewa się z działki, "pasuje" do otoczenia jak pięść do nosa. Kolejny babol, w tym mieście nie da się stworzyć dobrej architektury, 90% tego czeka dynamit kiedy społeczeństwo wykształci elementarny gust (czyli za kilkaset lat).

U
Uważny

Czy kary za nieterminowość - przewidziane w umowie - zostały już przez tego niesolidnego wykonawcę przelane na konto miasta?

B
Bo cóż więcej?
13 marca, 11:25, grzeg:

Mam nadzieję, że idiotyczne urzędnicze pomysły o jakichś "karach" są już nieaktualne.

13 marca, 14:49, Krakus:

Mam nadzieję , że są. Skoro taka była umowa a umów trzeba dotrzymywać. Zresztą miało być piękne a jak wyszło każdy widzi. Pozdrów pracodawcę i przekaż, że to architektoniczne badziewie może współzawodniczyć z Operą.

Ditto

g
grzeg

Mam nadzieję, że idiotyczne urzędnicze pomysły o jakichś "karach" są już nieaktualne.

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie