boch
Kraków Kings - Kosynierzy Wrocław (czerwone stroje)
Kraków Kings - Kosynierzy Wrocław (czerwone stroje) Andrzej Banas
Na stadionie Bieżanowianki Kraków odbył się w sobotę (13.03.2021) turniej w ramach Polskiej Ligi Lacrosse. Wystąpiły w nim trzy drużyny - i każda z nich wygrała po jednym meczu. Najpierw gospodarze, Kraków Kings, ulegli po dogrywce Gromowi Warszawa 8:9. Następnie Grom uległ 7:15 Kosynierom Wrocław. W ostatnim, emocjonującym spotkaniu, Kings mieli drugą tego dnia dogrywkę - i w niej to oni tym razem strzelili "złotego gola", pokonując Kosynierów 11:10. ZDJĘCIA >>>>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Lacrosse - zasady

Lacrosse to zespołowy sport. Najważniejszym atrybutem zawodników jest kij, na szczycie którego znajduje się plastikowy koszyczek z rozciągniętą w środku siatką. To miejsce na kauczukową piłkę, którą należy wrzucać do bramki - czyli zdobywać gole.

Mecze odbywają się na boisku o wymiarach 100x50 metrów. Standardowo zespoły są 10-osobowe (z bramkarzem), ale w czasie pandemii składy zmniejszono do 8 zawodników, mniejsze jest też boisko. Wymiary bramek to 1,8 x 1,8 m. Tak jak w hokeju, akcje mogą toczyć się też za bramkami. Mecze składają się z czterech 15-minutowych kwart. Remis oznacza dodatkowo dogrywkę.

Piotr Polak, czyli "Pedro" - z lewej jako piłkarz Płomienia Jerzmanowice w 2009 roku

Pedro z "Warsaw Shore" jako piłkarz. Piotr Polak pochodzi sp...

W spotkaniach lacrosse nie ma nudy, bo to sport kontaktowy. Kije służą nie tylko do transportowania piłki, ale też do uderzenia w kij rywala, w jego rękę trzymającą kij lub w korpus. A kije obrońców mają trzonki o długości 1,8 metra (te używane przez pomocników i napastników są krótsze - 1 m). Dozwolona jest gra ciałem, przeciwnika z piłką w ramach określonych reguł można przewrócić. Nic dziwnego, że zawodnicy lacrosse używają kasków i ochraniaczy.

Ewa Piekut w MMA! Ponętna brunetka z "Warsaw Shore" stoczy w...