reklama

Kraków. Kuria chce kościoła w miejscu motelu Krak

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Zaktualizowano 
Prezydent nie widzi możliwości, by przekazać teren.

WIDEO: Krótki wywiad

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wystąpił do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z wnioskiem, który wzbudził w mieście ogromne emocje. Władze kościelne chcą bowiem wybudować kościół w miejscu, w którym miał być park.

Chodzi o działkę o powierzchni ok. 2530 mkw. w rejonie ul. Wizjonerów. Na tym terenie w przeszłości stał motel Krak, który został wyburzony w 2014 r.

- Jeżeli doszłoby do tego, że zamiast parku wybudowany zostałby kościół, to wszystko odbyłoby się naszym kosztem, bo pozbawieni zostaniemy miejsca do rekreacji - komentuje Paweł Wala, jeden z mieszkańców.

Przypomnijmy, że miejski park zaplanowano na terenie w sąsiedztwie powstającego osiedla na ponad 2 tys. mieszkań. Mając na uwadze powstanie tak dużego nowego skupiska ludzi, władze kościelne pomyślały o tym, by w pobliżu wybudować nową świątynię. - Na razie arcybiskup wysłał zapytanie w tej sprawie i czekamy na odpowiedź - wyjaśnia ks. Andrzej Kopicz, przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji ds. regulacji granic parafii i budownictwa sakralnego. Przyznaje, że kościół zająłby tylko część działki, a otoczenie świątyni mogłoby być parkowe.

Urząd na razie nie wysłał do kurii oficjalnej odpowiedzi. Prezydent Majchrowski poinformował już jednak, że sprzedaż czy przekazanie komukolwiek działek po dawnym motelu Krak nie wchodzi w grę, bowiem są w stosunku do nich roszczenia dawnych właścicieli. Zdaniem urzędników to nie wyklucza dalszego planowania tam parku. Na razie miasto nie znalazło jednak na to zadanie pieniędzy.

***

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zwrócił się do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego o wydzielenie działki w Bronowicach pod budowę kościoła. Sprawa wywołała ogromne emocje, bo to teren, na którym kiedyś stał motel Krak, a mieszkańcy wnioskowali, by powstał tam park.

„Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydzielenie działki na cele budowy kościoła w rejonie ulicy Wizjonerów o łącznej powierzchni około 2530 mkw.” - napisał abp Jędraszewski w piśmie do prezydenta. Poprosił w nim również o umożliwienie dojazdu od ul. Wizjonerów drogą o szerokości 4,5 m.

Problem w tym, że chodzi o teren, na którym miasto planowało park. Zwrócili na to uwagę mieszkańcy i radni.

- Kupiłem mieszkanie na osiedlu przy ul. Wizjonerów, bo w sąsiedztwie miał być park. Teraz dowiaduję się, że może tam powstać kościół. Gdybym to wiedział, to nie zdecydowałbym się na taki zakup - komentuje Paweł Wala, jeden z mieszkańców.

Przy ul. Wizjonerów powstaje gigantyczne osiedle „Mieszkaj w Mieście” na ponad 2 tys. mieszkań, budowane przez dewelopera Henninger Investment SA.

- Deweloper od lat hucznie zapowiada projektowany park miejski, co m.in. jest przyczyną wysokiej popularności tej inwestycji. Inwestor zapłacił już za projekt budowlany parku, odbyły się również konsultacje rady dzielnicy odnośnie tego, jak miałby park wyglądać. A tu nagle pojawiły się plany budowy kościoła - mówi Paweł Wala.

Pismo podpisane przez abp. Jędraszewskiego wpadło w ręce krakowskich radnych. Andrzej Hawranek (PO), przewodniczący komisji budżetowej rady miasta, zaczął się zastanawiać, jak to jest, że data wpłynięcia pisma do urzędu to 3 września 2019 r., a do 20 października radni nie mieli wiedzy na ten temat.

- Do tej pory wszelkie sprzedaże, zamiany czy przekazania działek gminnych opiniowały co najmniej dwie komisje rady miasta, w tym komisja budżetowa, a następnie decyzję podejmowała rada. Pismo arcybiskupa, mimo upływu ponad miesiąca od daty wpływu, do tej pory nie zostało skierowane ani do komisji, ani do rady - zwraca uwagę radny Hawranek. - Propozycja budowy kościoła w miejscu, w którym od lat mieszkańcy zabiegali o park, jest dyskusyjna. Zwrócę się do przedstawicieli urzędu o wyjaśnienia - dodaje.

Radny Łukasz Maślona z klubu „Kraków dla Mieszkańców”, komentuje: - Uważam, że należy zakończyć proceder przekazywania Kościołowi terenów miejskich z wysokimi bonifikatami. Ponadto należy dążyć do tego, aby, jeśli już, to przeprowadzać zamianę gruntów, wsłuchując się przede wszystkim w potrzeby mieszkańców. Pierwsza z propozycji, jaką mam na myśli, to pozyskanie terenu parku Jalu Kurka. A przypomnę też, że już niedługo, jako gmina, powinniśmy stać się właścicielem kościoła przy ul. Kopernika w dawnej dzielnicy Wesoła...

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odpowiada, że sprzedaż czy przekazanie komukolwiek przez miasto działek po dawnym motelu Krak nie wchodzi w grę. - Wiemy, że są w stosunku do nich roszczenia dawnych właścicieli. Nie rozpatrujemy więc takiej możliwości. Nie oznacza to zarazem, że w tym rejonie nie może powstać miejski park - informuje prezydent Majchrowski.

Oficjalna odpowiedź prezydenta nie została jednak jeszcze wysłana do metropolity. - Odpowiedź jest dopiero przygotowywana przez wydział skarbu i będzie wysłana w najbliższych dniach. Przekażemy kurii informację, że wskazane działki są objęte roszczeniem byłych właścicieli i miasto nie rozważa ich sprzedaży. Będzie tam realizowany park - zapowiada Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Majchrowskiego.

W kurii wyjaśniają, że jeżeli powstają nowe osiedla, to mają na uwadze, by w sąsiedztwie budować też świątynie. - Myślimy z wyprzedzeniem, by nie było sytuacji, że jest duże osiedle i wierni zwracają uwagę na brak kościoła. Na razie arcybiskup wysłał zapytanie i czekamy na odpowiedź. Jeżeli będzie odmowna, to zastanowimy się, co dalej - wyjaśnia ks. Andrzej Kopicz, przewodniczący archidiecezjalnej komisji ds. regulacji granic parafii i budownictwa sakralnego. Przyznaje, że kościół zająłby tylko część działki, a otoczenie świątyni mogłoby być parkowe. - Na razie nikt nie mówi o bonifikacie. Jeżeli byłaby pozytywna odpowiedź, to można rozmawiać o cenie za wykup gruntu - dodaje ks. Andrzej Kopicz.

W urzędzie zapytaliśmy, jak to jest, że nie widzi się tam możliwości przekazania terenu pod budowę kościoła ze względu na roszczenia dawnych właścicieli, a planuje się park.

- Czym innym jest urządzanie parku na gruntach o nie do końca wyjaśnionych prawach własności, ale zarządzanych i utrzymywanych przez gminę, a czym innym umowa kupna sprzedaży terenu - wyjaśnia Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Przyznaje, że jest gotowy projekt parku na terenie po motelu Krak, ale dotychczas w budżecie miasta nie ujęto pieniędzy na to zadanie.

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 47

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

l
lalas

pazerność czarnej mafii nie zna granic!!! a może by tak wyburzyć trochę tych przybytków ogłupiania ludzi i wybudować na tych miejscach coś pożytecznego co służyłoby wszystkim... baseny, hale sportowe itp.

A
Agata
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 15:02, Gość:

jak widac nie za bardzo sie Twoja logika trzyma kupy. W kosciolach, na plebaniach i klasztorach od lat mialy miejsce obrzydliwe zbrodnie na dzieciach i osobach slabszych. Molestowania seksualne, gwalty, ukryte zwiazki z tzw. "gosposiami proboszcza" ktore potem trzeba bylo zabrac do podziemnej kliniki na aborcje bo co by ludzie powiedzieli... Dzieki temu ze wiele z tych osob mialo wystarczajaco odwagi zeby opowiedziec co je spotkalo swiat moze nagle zobaczyc co sie dzieje za murami kosciolow. Moze dlatego powoli pustoszeja?

Swoje dyrdymaly o tym ze bez kosciolow bysmy sie wszyscy pozabijali i latali z pałkami po parku to wloz miedzy bajki Brzechwy.

Czechy sa w ponad 90% krajem ateistow.. gdzie te krwawe morderstwa i rozboje w bialy dzien? Zamiast siedziec w koscielnej lawce i wysluchiwac przez godzine kogo winno sie nienawidziec wolą zabrac dzieci do skalnego miasta.

22 października, 17:20, jasiek:

Zaniżasz poziom insynuacjami bez pokrycia. Zresztą to stały element. Gdybym poprosił: podaj choć jeden udokumentowany przykład, to nie miałbyś żadnego, powtarzam, żadnego, poza ewidentnymi przypadkami upadków ludzi wspieranych i prowadzonych przez służby specjalne, UB WSI i pewnie też inne.

Jedynie ostatni akapit jest ciekawy i wart dyskusji.

22 października, 18:57, Gość:

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-zmusi-kochanke-do-aborcji-aa-LwZm-o4JY-WdDm.html

22 października, 19:09, Gość:

O czym to świadczy Twoim zdaniem?

W dupach im sie juz przewraca, zlupili by wszystko co sie da, czarna mafia!!!

G
Gość
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 15:02, Gość:

jak widac nie za bardzo sie Twoja logika trzyma kupy. W kosciolach, na plebaniach i klasztorach od lat mialy miejsce obrzydliwe zbrodnie na dzieciach i osobach slabszych. Molestowania seksualne, gwalty, ukryte zwiazki z tzw. "gosposiami proboszcza" ktore potem trzeba bylo zabrac do podziemnej kliniki na aborcje bo co by ludzie powiedzieli... Dzieki temu ze wiele z tych osob mialo wystarczajaco odwagi zeby opowiedziec co je spotkalo swiat moze nagle zobaczyc co sie dzieje za murami kosciolow. Moze dlatego powoli pustoszeja?

Swoje dyrdymaly o tym ze bez kosciolow bysmy sie wszyscy pozabijali i latali z pałkami po parku to wloz miedzy bajki Brzechwy.

Czechy sa w ponad 90% krajem ateistow.. gdzie te krwawe morderstwa i rozboje w bialy dzien? Zamiast siedziec w koscielnej lawce i wysluchiwac przez godzine kogo winno sie nienawidziec wolą zabrac dzieci do skalnego miasta.

22 października, 17:20, jasiek:

Zaniżasz poziom insynuacjami bez pokrycia. Zresztą to stały element. Gdybym poprosił: podaj choć jeden udokumentowany przykład, to nie miałbyś żadnego, powtarzam, żadnego, poza ewidentnymi przypadkami upadków ludzi wspieranych i prowadzonych przez służby specjalne, UB WSI i pewnie też inne.

Jedynie ostatni akapit jest ciekawy i wart dyskusji.

22 października, 18:57, Gość:

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-zmusi-kochanke-do-aborcji-aa-LwZm-o4JY-WdDm.html

O czym to świadczy Twoim zdaniem?

G
Gość
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 15:02, Gość:

jak widac nie za bardzo sie Twoja logika trzyma kupy. W kosciolach, na plebaniach i klasztorach od lat mialy miejsce obrzydliwe zbrodnie na dzieciach i osobach slabszych. Molestowania seksualne, gwalty, ukryte zwiazki z tzw. "gosposiami proboszcza" ktore potem trzeba bylo zabrac do podziemnej kliniki na aborcje bo co by ludzie powiedzieli... Dzieki temu ze wiele z tych osob mialo wystarczajaco odwagi zeby opowiedziec co je spotkalo swiat moze nagle zobaczyc co sie dzieje za murami kosciolow. Moze dlatego powoli pustoszeja?

Swoje dyrdymaly o tym ze bez kosciolow bysmy sie wszyscy pozabijali i latali z pałkami po parku to wloz miedzy bajki Brzechwy.

Czechy sa w ponad 90% krajem ateistow.. gdzie te krwawe morderstwa i rozboje w bialy dzien? Zamiast siedziec w koscielnej lawce i wysluchiwac przez godzine kogo winno sie nienawidziec wolą zabrac dzieci do skalnego miasta.

22 października, 17:20, jasiek:

Zaniżasz poziom insynuacjami bez pokrycia. Zresztą to stały element. Gdybym poprosił: podaj choć jeden udokumentowany przykład, to nie miałbyś żadnego, powtarzam, żadnego, poza ewidentnymi przypadkami upadków ludzi wspieranych i prowadzonych przez służby specjalne, UB WSI i pewnie też inne.

Jedynie ostatni akapit jest ciekawy i wart dyskusji.

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-zmusi-kochanke-do-aborcji-aa-LwZm-o4JY-WdDm.html

G
Gość
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 15:02, Gość:

jak widac nie za bardzo sie Twoja logika trzyma kupy. W kosciolach, na plebaniach i klasztorach od lat mialy miejsce obrzydliwe zbrodnie na dzieciach i osobach slabszych. Molestowania seksualne, gwalty, ukryte zwiazki z tzw. "gosposiami proboszcza" ktore potem trzeba bylo zabrac do podziemnej kliniki na aborcje bo co by ludzie powiedzieli... Dzieki temu ze wiele z tych osob mialo wystarczajaco odwagi zeby opowiedziec co je spotkalo swiat moze nagle zobaczyc co sie dzieje za murami kosciolow. Moze dlatego powoli pustoszeja?

Swoje dyrdymaly o tym ze bez kosciolow bysmy sie wszyscy pozabijali i latali z pałkami po parku to wloz miedzy bajki Brzechwy.

Czechy sa w ponad 90% krajem ateistow.. gdzie te krwawe morderstwa i rozboje w bialy dzien? Zamiast siedziec w koscielnej lawce i wysluchiwac przez godzine kogo winno sie nienawidziec wolą zabrac dzieci do skalnego miasta.

22 października, 17:20, jasiek:

Zaniżasz poziom insynuacjami bez pokrycia. Zresztą to stały element. Gdybym poprosił: podaj choć jeden udokumentowany przykład, to nie miałbyś żadnego, powtarzam, żadnego, poza ewidentnymi przypadkami upadków ludzi wspieranych i prowadzonych przez służby specjalne, UB WSI i pewnie też inne.

Jedynie ostatni akapit jest ciekawy i wart dyskusji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadużycia_seksualne_w_Kościele_katolickim

https://klubjagiellonski.pl/2019/03/20/pedofilia-w-kosciele-to-nie-tylko-pojedyncze-przypadki/

https://pokazywarka.pl/iikkfz/

https://www.facebook.com/notes/nowy-ateizm/historia-zakazana-czyli-jak-kościół-niszczył-polskę/722582487819280/

https://www.youtube.com/watch?v=ODNa-eLizvw

j
jasiek
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 15:02, Gość:

jak widac nie za bardzo sie Twoja logika trzyma kupy. W kosciolach, na plebaniach i klasztorach od lat mialy miejsce obrzydliwe zbrodnie na dzieciach i osobach slabszych. Molestowania seksualne, gwalty, ukryte zwiazki z tzw. "gosposiami proboszcza" ktore potem trzeba bylo zabrac do podziemnej kliniki na aborcje bo co by ludzie powiedzieli... Dzieki temu ze wiele z tych osob mialo wystarczajaco odwagi zeby opowiedziec co je spotkalo swiat moze nagle zobaczyc co sie dzieje za murami kosciolow. Moze dlatego powoli pustoszeja?

Swoje dyrdymaly o tym ze bez kosciolow bysmy sie wszyscy pozabijali i latali z pałkami po parku to wloz miedzy bajki Brzechwy.

Czechy sa w ponad 90% krajem ateistow.. gdzie te krwawe morderstwa i rozboje w bialy dzien? Zamiast siedziec w koscielnej lawce i wysluchiwac przez godzine kogo winno sie nienawidziec wolą zabrac dzieci do skalnego miasta.

Zaniżasz poziom insynuacjami bez pokrycia. Zresztą to stały element. Gdybym poprosił: podaj choć jeden udokumentowany przykład, to nie miałbyś żadnego, powtarzam, żadnego, poza ewidentnymi przypadkami upadków ludzi wspieranych i prowadzonych przez służby specjalne, UB WSI i pewnie też inne.

Jedynie ostatni akapit jest ciekawy i wart dyskusji.

G
Gość

nie dla pedofili -dobrze ze miasto nie wyraza zgody

G
Gość
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

jak widac nie za bardzo sie Twoja logika trzyma kupy. W kosciolach, na plebaniach i klasztorach od lat mialy miejsce obrzydliwe zbrodnie na dzieciach i osobach slabszych. Molestowania seksualne, gwalty, ukryte zwiazki z tzw. "gosposiami proboszcza" ktore potem trzeba bylo zabrac do podziemnej kliniki na aborcje bo co by ludzie powiedzieli... Dzieki temu ze wiele z tych osob mialo wystarczajaco odwagi zeby opowiedziec co je spotkalo swiat moze nagle zobaczyc co sie dzieje za murami kosciolow. Moze dlatego powoli pustoszeja?

Swoje dyrdymaly o tym ze bez kosciolow bysmy sie wszyscy pozabijali i latali z pałkami po parku to wloz miedzy bajki Brzechwy.

Czechy sa w ponad 90% krajem ateistow.. gdzie te krwawe morderstwa i rozboje w bialy dzien? Zamiast siedziec w koscielnej lawce i wysluchiwac przez godzine kogo winno sie nienawidziec wolą zabrac dzieci do skalnego miasta.

G
Gość
22 października, 12:13, Gość:

jasiek z komentarzy ponizej.. albo sam jestes klecha i chciales polozyc lapy na dzialkach i zaplacic 2% wartosci ceny ale cos nie pykło, albo boisz sie ze Polska zniknie z powierzchni ziemi jak wreszcie pogoni wloska mafie w zlotych szatach, albo po prostu bardzo boisz sie żyć i umrzec dlatego robisz wszystko co w twojej mocy zeby zadowolic niewidzialna istote zyjaca w chmurach ktora ci moze cos zaoferuje po smierci. W takim czy innym razie slucha/czyta sie Ciebie jak typowego katolika/muzulmana/mormona/swiadka jehowy... zacietrzewiony w sobie, odrzucajacy idee ze ludzie moga miec inne zapatrywanie na to co wedlug nich wazne w zyciu, wpychasz na sile swoje ziarenka nienawisci w odpowiedzi na komentarze osob z ktorymi sie nie zgadzasz i ogolnie raczej nie byloby fajnie sie z toba kumplowac. torche to smutne ale juz w sumie nie dziwi

22 października, 13:57, jasiek:

Klecha, łapy, włoska mafia, nie pykło, ..... naprawdę uważasz, że wiesz jak świat się kręci?

gdzie tam, tylko ty wiesz. przeczytales przeciez w ksiazce napisanej przez zydowskich pasterzy. Najmadrzejszy z calej wsi.

...moze jakby sprzedac mercedesy z parkingu kolo zachrystii to starczyloby zeby odkupic tereny jak tak strasznie chcecie ten kawalek ziemi? upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: ksieza zrzuca sadełko bo trzeba bedzie chodzic po zakupy i to i owo a Krakow dostanie uczciwa cene za tereny, tak jakby musial zaplacic zwykly obywatel

j
jasiek
22 października, 12:13, Gość:

jasiek z komentarzy ponizej.. albo sam jestes klecha i chciales polozyc lapy na dzialkach i zaplacic 2% wartosci ceny ale cos nie pykło, albo boisz sie ze Polska zniknie z powierzchni ziemi jak wreszcie pogoni wloska mafie w zlotych szatach, albo po prostu bardzo boisz sie żyć i umrzec dlatego robisz wszystko co w twojej mocy zeby zadowolic niewidzialna istote zyjaca w chmurach ktora ci moze cos zaoferuje po smierci. W takim czy innym razie slucha/czyta sie Ciebie jak typowego katolika/muzulmana/mormona/swiadka jehowy... zacietrzewiony w sobie, odrzucajacy idee ze ludzie moga miec inne zapatrywanie na to co wedlug nich wazne w zyciu, wpychasz na sile swoje ziarenka nienawisci w odpowiedzi na komentarze osob z ktorymi sie nie zgadzasz i ogolnie raczej nie byloby fajnie sie z toba kumplowac. torche to smutne ale juz w sumie nie dziwi

Klecha, łapy, włoska mafia, nie pykło, ..... naprawdę uważasz, że wiesz jak świat się kręci?

G
Gość

jasiek z komentarzy ponizej.. albo sam jestes klecha i chciales polozyc lapy na dzialkach i zaplacic 2% wartosci ceny ale cos nie pykło, albo boisz sie ze Polska zniknie z powierzchni ziemi jak wreszcie pogoni wloska mafie w zlotych szatach, albo po prostu bardzo boisz sie żyć i umrzec dlatego robisz wszystko co w twojej mocy zeby zadowolic niewidzialna istote zyjaca w chmurach ktora ci moze cos zaoferuje po smierci. W takim czy innym razie slucha/czyta sie Ciebie jak typowego katolika/muzulmana/mormona/swiadka jehowy... zacietrzewiony w sobie, odrzucajacy idee ze ludzie moga miec inne zapatrywanie na to co wedlug nich wazne w zyciu, wpychasz na sile swoje ziarenka nienawisci w odpowiedzi na komentarze osob z ktorymi sie nie zgadzasz i ogolnie raczej nie byloby fajnie sie z toba kumplowac. torche to smutne ale juz w sumie nie dziwi

G
Gość
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 10:00, Gość:

bo ktos woli piekny park w ktorym i usiadzie i zagra w szachy lub sie pobawi z dzieckiem od betonu z krzyzykiem na dachu? zamknijmy Planty najlepiej i zrobmy prywatny obchod dla biskupow na zasadzie niedawno otwartej ścieżki w koronach tatr. Beda mogli sie na was patrzec jeszcze bardziej z gory wy "uniżone baranki"

22 października, 11:44, jasiek:

Gdybyś patrzył szerzej i głębiej, to zauważyłbyś, że te szachy w parku są możliwe jedynie w otoczeniu kulturowym opartym na silnej religii, i to nie każdej. Jak wyrzucisz chrześcijaństwo, to będziesz miał ze dwa wieki chaosu, zanim umocni się jakaś inna religia. A w międzyczasie zapomnij o parkach i szachach z dziećmi. Otwórz oczy.

szachy w parku mozliwe jedynie dzieki kosciolowi nieopodal?? serio? Czasem az sie nie chce z wami dyskutowac bo to tak jakby niemowlakowi tlumaczyc zasady grania w golfa i miec nadzieje ze zalapie o co chodzi

j
jasiek
22 października, 09:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 9:56, Ekonom:

aleś ty głupi nieprawdopodobnie.Tam już jest kościół 200 metrów dalej przy Radzikowskiego.chodzi o położenie łap na atrakcyjnych działkach i sprzedanie ich z wielkim zyskiem deweloperom a nie o żadną budowę kościoła

Insider? Czy może jednak dziecinne wyobrażenia pryszczatego Kazia?

j
jasiek
22 października, 09:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 9:52, Gość:

Sugerujesz, że księża pracują jako ochroniarze w miejscach publicznych?

Pracują nad Tobą, żebyś nie został bandytą. To dużo lepsze niż policja na każdym kroku.

OK, nie zostałbyś bandytą ale przyznaj , masz paru kolegów, którzy się do tego będą świetnie nadawali.

j
jasiek
22 października, 9:27, jasiek:

Ależ się nienawiść na Kościół wylewa. Biedni, sfrustrowani i pogubieni ludzie.... przyjmijcie do wiadomości, że Kościół to wierni i duchowni w proporcji co najmniej 1000:1. Kościoły są wszystkich.

Zero refleksji, tylko prymitywny, bezrozumny atak...

Jak już się pozbędziecie kościołów, to będziecie musieli spacerować w tych swoich parkach z gazem w kieszeni i pałką w plecaku. A i to Was nie uchroni przed gwałtami i innymi przykrymi przygodami.

22 października, 10:00, Gość:

bo ktos woli piekny park w ktorym i usiadzie i zagra w szachy lub sie pobawi z dzieckiem od betonu z krzyzykiem na dachu? zamknijmy Planty najlepiej i zrobmy prywatny obchod dla biskupow na zasadzie niedawno otwartej ścieżki w koronach tatr. Beda mogli sie na was patrzec jeszcze bardziej z gory wy "uniżone baranki"

Gdybyś patrzył szerzej i głębiej, to zauważyłbyś, że te szachy w parku są możliwe jedynie w otoczeniu kulturowym opartym na silnej religii, i to nie każdej. Jak wyrzucisz chrześcijaństwo, to będziesz miał ze dwa wieki chaosu, zanim umocni się jakaś inna religia. A w międzyczasie zapomnij o parkach i szachach z dziećmi. Otwórz oczy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3